Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły / Standaryzacja procesu drukowania techniką offsetową

Standaryzacja procesu drukowania techniką offsetową

O tym, jak ważna jest standaryzacja procesu drukowania, nikogo już przekonywać nie trzeba. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wynikami badań z zakresu standaryzacji procesu drukowania techniką offsetową wykonane w warunkach produkcyjnych, które w swoim dwuczęściowym artykule prezentuje dr hab. inż. Liliya Harri.

W artykule przedstawiono wyniki badań z zakresu standaryzacji procesu drukowania techniką offsetową wykonanych w warunkach produkcyjnych. Celem badań było zapewnienie optymalnych parametrów kolorometrycznych nakładowych odbitek drukarskich, spełniających wymagania międzynarodowego standardu ISO 12647-2:2013. Badania obejmowały dwa etapy. Celem pierwszego było wydrukowanie zgodnej ze standardem odbitki OK, przeznaczonej do zatwierdzenia przed drukowaniem nakładu. Na drugim etapie badań wydrukowano nakład w wysokości 1000 odbitek drukarskich na wcześniej wykorzystywanej w badaniach offsetowej 5-kolorowej maszynie drukarskiej i dokonano oceny całego nakładu pod kątem spełnienia wymagań wyżej wymienionego standardu. W trakcie badań ocenie zostały poddane takie parametry nakładowych odbitek drukarskich, jak: zmienność barwy dla poszczególnych barw CMYK, zmienność przyrostu wartości tonalnych w zakresie od 0 do 100% oraz zmienność średniej rozbieżności tonów dla barw chromatycznych CMY w wydrukowanym nakładzie.

Część 1.

Część 2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.