Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Trwają przygotowania do targów drupa 2024
Anna Dudkiewicz
19.07.2022 15:52
Jak informują organizatorzy targów drupa, przygotowania do przyszłorocznej edycji tej największej i najważniejszej na świecie imprezy wystawienniczej branży poligraficznej nabierają rozpędu. W wystawie, którą zaplanowano w Düsseldorfie w terminie od 28 maja do 7 czerwca 2024 r., udział zadeklarowało już wiele firm z 32 krajów, reprezentujących pełen łańcuch wartości z zakresu produkcji druku i opakowań – w tym gronie są zarówno znani globalni gracze, jak i młode przedsiębiorstwa.
Przypomnijmy – drupa to targi odbywające się w cyklu czteroletnim. Edycja, zaplanowana zgodnie z harmonogramem na termin 16–26 czerwca 2020 r., z powodu pandemii została przełożona na 20–30 kwietnia 2021 r., jednak z powodu trwających obostrzeń i wycofania się większości wystawców, organizatorzy poinformowali, że po ścisłych konsultacjach z wystawcami i partnerami także tę odsłonę wydarzenia zdecydowali się odwołać. W zamian, aby utrzymać dynamikę towarzyszącą tym największym targom branżowym, w czasie, kiedy miała mieć miejsce stacjonarna drupa, odbyło się czterodniowe wydarzenie online pod nazwą „virtual.drupa”.
Obecnie wszystko wskazuje na to, że organizacja targów nie tylko wróci na właściwe tory i odbędzie się zgodnie z kalendarzem, ale też –jak minionych latach – odegra rolę wydarzenia numer 1 w świecie technologii poligraficznych. Pod hasłem „Tworzymy przyszłość” drupa będzie globalnym miejscem spotkań prezentującym wizje branży skupionej wokół druku i opakowań. Najbliższa edycja wystawy skupi się w szczególności na megatrendach, zrównoważonym rozwoju i cyfryzacji, a także ich wpływie na procesy, produkty, zrównoważone modele biznesowe i przyszłość branży. Wiadomo już także, że Platynowym Partnerem targów drupa 2024 będzie firma Leonhard Kurz.
„Obecna liczba zarejestrowanych wystawców oraz ich plany dotyczące imponujących koncepcji stoisk, planowanych premier produktów i pokazów maszyn na żywo stanowią dla nas źródło ogromnego optymizmu. Nasz zespół wkłada wiele wysiłku, aby przygotować inspirujące i zaskakujące wydarzenia i atrakcje, które wzmocnią efekt i przyczynią się do silnych wrażeń odczuwanych przez gości targów” – mówi Sabine Geldermann, dyrektor targów drupa.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.