Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi drupa 2021 tylko w wersji online, nie odbędzie się również interpack

Targi drupa 2021 tylko w wersji online, nie odbędzie się również interpack

Organizatorzy targów drupa poinformowali, że po ścisłych konsultacjach z wystawcami i partnerami najbliższa edycja wydarzenia zostaje odwołana z powodu pandemii koronawirusa. W zamian, aby utrzymać dynamikę towarzyszącą tym największym targom branżowym, odbędzie się czterodniowe wydarzenie online pod nazwą „virtual.drupa” – zaplanowano je w terminie 20–23 kwietnia 2021 r., czyli w czasie, kiedy miała mieć miejsce stacjonarna drupa. Kolejne targi odbędą się zgodnie z harmonogramem od 28 maja do 7 czerwca 2024 r.
Messe Düsseldorf informuje także o odwołaniu targów interpack, które miały mieć miejsce w terminie 25 lutego – 3 marca 2021 r. Najbliższą edycję tego wydarzenia zaplanowano na maj 2023 r.

„Pandemia wywołała dużą niepewność wśród wystawców i zwiedzających, jeśli chodzi o frekwencję na drupie 2021. Ograniczenia w podróżowaniu i cięcia w budżetach firm dodatkowo pogorszyły sytuację w branży poligraficznej. Podjęliśmy tę decyzję w porozumieniu z naszymi partnerami, którzy w pełni ją popierają. Poprzedziło ją szczegółowe rozważenie aktualnych uwarunkowań i potrzeb branży” – wyjaśnia Erhard Wienkamp, ​​dyrektor operacyjny Messe Düsseldorf, organizatora targów. Sabine Geldermann, dyrektor projektu Print Technologies, dodaje: „Naszym głównym celem pozostaje wspieranie branży w każdy możliwy sposób, aby utrzymywać kontakty na poziomie krajowym i międzynarodowym, dalej rozwijać ich sieć i wspierać firmy w pozyskiwaniu nowych klientów. W tym celu od 20 do 23 kwietnia zorganizujemy tymczasową imprezę, zapewniającą naszym wystawcom i odwiedzającym dodatkowy kanał sprzedaży i umożliwiającą im tworzenie wiarygodnych planów”.

Z zadowoleniem decyzję tę przyjął Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny König & Bauer i prezes targów drupa: „Wirtualne wydarzenie jest dokładnie tym, czego potrzeba w obecnym czasie. Tradycyjna forma uczestnictwa niosłaby zbyt duże ryzyko dla wielu wystawców, także finansowe, ponieważ znaczne ograniczenia w podróżowaniu z pewnością miałyby wpływ na frekwencję gości. Platforma internetowa z pewnością pozwoli utrzymać cenną komunikację w branży w oczekiwaniu na rok 2024”.

Uruchomiona pod koniec października platforma drupa preview (pisaliśmy o niej TUTAJ) daje wyobrażenie, jaki kształt przybierze „virtual.drupa” – zaoferuje firmom możliwość wirtualnej prezentacji oferty oraz utrzymania istniejących kontaktów i nawiązania nowych za pośrednictwem funkcji kojarzenia interesantów. Ponadto harmonogram konferencji pięciu hotspotów będzie stanowił kluczową zachętę do uczestnictwa i wyznaczy agendę dla internetowego transferu wiedzy (np. międzynarodowi prelegenci przedstawią historie sukcesów technologii przyszłości, kreśląc kierunki rozwoju branży).

Organizatorzy targów podkreślają, że branża poligraficzna nadal w pełni wspiera drupę, której międzynarodowy zasięg pozostaje niezachwiany. Jako platforma, która wymaga otwartego i konkurencyjnego porównania rynków, jest siłą napędową innowacji, przynoszącą korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym – poprzez bezpośredni kontakt ludzie mogą doświadczać i porównywać trendy i innowacje technologiczne oraz odkrywać nowe synergie. Replikowanie jej impetu, siły sprzedaży i wyjątkowej atmosfery, a także możliwości wymiany pomysłów z podobnie myślącymi kolegami z branży i pielęgnowania relacji, z pewnością ma pewne ograniczenia, gdy jest przeprowadzane w formacie online, niemniej także taka forma jest wartościowa i przyniesie korzyści. Oprócz organizacji „virtual.drupy” Messe Düsseldorf dąży do zaspokojenia tego zapotrzebowania branży także poprzez organizację odbywającej się co roku konferencji „Print & Digital Convention” w Düsseldorfie.

Więcej informacji na stronie www.drupa.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.