Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi drupa 2021 tylko w wersji online, nie odbędzie się również interpack
Anna Dudkiewicz
03.12.2020 13:27
Organizatorzy targów drupa poinformowali, że po ścisłych konsultacjach z wystawcami i partnerami najbliższa edycja wydarzenia zostaje odwołana z powodu pandemii koronawirusa. W zamian, aby utrzymać dynamikę towarzyszącą tym największym targom branżowym, odbędzie się czterodniowe wydarzenie online pod nazwą „virtual.drupa” – zaplanowano je w terminie 20–23 kwietnia 2021 r., czyli w czasie, kiedy miała mieć miejsce stacjonarna drupa. Kolejne targi odbędą się zgodnie z harmonogramem od 28 maja do 7 czerwca 2024 r.
Messe Düsseldorf informuje także o odwołaniu targów interpack, które miały mieć miejsce w terminie 25 lutego – 3 marca 2021 r. Najbliższą edycję tego wydarzenia zaplanowano na maj 2023 r.
„Pandemia wywołała dużą niepewność wśród wystawców i zwiedzających, jeśli chodzi o frekwencję na drupie 2021. Ograniczenia w podróżowaniu i cięcia w budżetach firm dodatkowo pogorszyły sytuację w branży poligraficznej. Podjęliśmy tę decyzję w porozumieniu z naszymi partnerami, którzy w pełni ją popierają. Poprzedziło ją szczegółowe rozważenie aktualnych uwarunkowań i potrzeb branży” – wyjaśnia Erhard Wienkamp, dyrektor operacyjny Messe Düsseldorf, organizatora targów. Sabine Geldermann, dyrektor projektu Print Technologies, dodaje: „Naszym głównym celem pozostaje wspieranie branży w każdy możliwy sposób, aby utrzymywać kontakty na poziomie krajowym i międzynarodowym, dalej rozwijać ich sieć i wspierać firmy w pozyskiwaniu nowych klientów. W tym celu od 20 do 23 kwietnia zorganizujemy tymczasową imprezę, zapewniającą naszym wystawcom i odwiedzającym dodatkowy kanał sprzedaży i umożliwiającą im tworzenie wiarygodnych planów”.
Z zadowoleniem decyzję tę przyjął Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny König & Bauer i prezes targów drupa: „Wirtualne wydarzenie jest dokładnie tym, czego potrzeba w obecnym czasie. Tradycyjna forma uczestnictwa niosłaby zbyt duże ryzyko dla wielu wystawców, także finansowe, ponieważ znaczne ograniczenia w podróżowaniu z pewnością miałyby wpływ na frekwencję gości. Platforma internetowa z pewnością pozwoli utrzymać cenną komunikację w branży w oczekiwaniu na rok 2024”.
Uruchomiona pod koniec października platforma drupa preview (pisaliśmy o niej TUTAJ) daje wyobrażenie, jaki kształt przybierze „virtual.drupa” – zaoferuje firmom możliwość wirtualnej prezentacji oferty oraz utrzymania istniejących kontaktów i nawiązania nowych za pośrednictwem funkcji kojarzenia interesantów. Ponadto harmonogram konferencji pięciu hotspotów będzie stanowił kluczową zachętę do uczestnictwa i wyznaczy agendę dla internetowego transferu wiedzy (np. międzynarodowi prelegenci przedstawią historie sukcesów technologii przyszłości, kreśląc kierunki rozwoju branży).
Organizatorzy targów podkreślają, że branża poligraficzna nadal w pełni wspiera drupę, której międzynarodowy zasięg pozostaje niezachwiany. Jako platforma, która wymaga otwartego i konkurencyjnego porównania rynków, jest siłą napędową innowacji, przynoszącą korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym – poprzez bezpośredni kontakt ludzie mogą doświadczać i porównywać trendy i innowacje technologiczne oraz odkrywać nowe synergie. Replikowanie jej impetu, siły sprzedaży i wyjątkowej atmosfery, a także możliwości wymiany pomysłów z podobnie myślącymi kolegami z branży i pielęgnowania relacji, z pewnością ma pewne ograniczenia, gdy jest przeprowadzane w formacie online, niemniej także taka forma jest wartościowa i przyniesie korzyści. Oprócz organizacji „virtual.drupy” Messe Düsseldorf dąży do zaspokojenia tego zapotrzebowania branży także poprzez organizację odbywającej się co roku konferencji „Print & Digital Convention” w Düsseldorfie.
Więcej informacji na stronie www.drupa.com.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.