Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

„Atrium wyznacza trendy” – seminarium

W dniach 20–21 października Atrium Centrum Ploterowe organizuje w pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry seminarium pod hasłem „Atrium wyznacza trendy”. W programie m.in.: premiera nowej marki – cztery rewolucyjne rozwiązania, sprawdzone systemy do druku outdoor i indoor, „Nośnik ma znaczenie”, How it's made – Atrium produkuje, efektywne kreowanie wizerunku – aplikacje.

EFI Jetrion 4830 w MZGraf

Systemy EFI Jetrion są coraz szerzej znane i stają się źródłem znaczących zysków. Cenione są przede wszystkim za takie cechy jak: ekonomiczny druk niskich nakładów, różnorodność zastosowań, a przede wszystkim jakość druku i elastyczność, przy pewności działania. Jak spisują się w praktyce, można prześledzić na przykładzie czterokolorowego modelu Jetrion 4830 z RIP-em Fiery XF, pracującym od kilku miesięcy br. w przedsiębiorstwie MZGraf.

Ferag Polska zaprasza na stoisko firmy Omet podczas Labelexpo

Ferag Polska zaprasza do odwiedzenia stoiska producenta maszyn fleksograficznych wąskiej i średniej wstęgi (255–850 mm), włoskiej firmy Omet, podczas targów Labelexpo 2011. Jako polski przedstawiciel producenta będzie oczekiwać klientów w dniach 28 września – 1 października w hali 6, stoisko H90.

Wolff Trading zaprasza na stoisko firmy Frimpeks podczas Labelexpo

Wolff Trading zaprasza wszystkich klientów do odwiedzenia stoiska swojego partnera handlowego, tureckiej firmy Frimpeks, producenta zwojowych materiałów samoprzylepnych oraz lakierów UV, podczas Labelexpo 2011 (Bruksela, 28 września – 1 października; hala 6, stoisko H65).

Duże zainteresowanie szkoleniami „Jak dbać o swój ploter”

Kolejne warsztaty z cyklu „Jak dbać o swój ploter” odbyły się 8 września w siedzibie Atrium Centrum Ploterowe w Opolu. Z wiedzą techniczną, dotyczącą przede wszystkim ekosolwentowych ploterów z serii ValueJet, zapoznano komplet słuchaczy. Warsztaty odbyły się pod okiem certyfikowanego serwisanta ploterów firmy Mutoh.

Wielohektarowe wielkoformatowe pole firmy Studio Supra

Powierzchnia materiałów, które zadrukowano w Studiu Supra wykorzystując ploter Océ Arizona 360 XT, zajęłaby z pewnością wielohektarowe pole, choć maszyna pracuje tu zaledwie od lipca, ale to nie jedyna ciekawostka na temat tej firmy. Ciekawym jest fakt, że swoje inwestycje realizuje ona zgodnie z nieco inną – niż typowo polska – filozofią biznesu. Dzieje się tak za sprawą otwartego na innowacje Grzegorza Kwiatkowskiego, właściciela Studia Supra z Warszawy.

Wejherplast usprawnia produkcję dzięki inwestycji w nowoczesną technologię CtP Agfa Graphics

Działająca od ponad dwudziestu lat drukarnia Wejherplast dołączyła niedawno do grona polskich użytkowników rozwiązań CtP firmy Agfa Graphics, pozwalających na produkcję bezodczynnikowych płyt termoczułych :Azura TS. W maju rozpoczął tu pracę system :Avalon N4-10S sterowany najnowszą wersją oprogramowania :Apogee 7.0, przyczyniając się w znacznym stopniu do usprawnienia i uporządkowania procesów produkcyjnych nie tylko w dziale prepress, ale w całym zakładzie. Poza użytkowaniem na własne potrzeby, Wejherplast wykorzystuje system CtP świadcząc usługi dla innych okolicznych drukarń, zainteresowanych stosowaniem proekologicznych płyt :Azura TS.

Mondi wprowadza nowy wzór opakowania dla marek IQ i Maestro

Firma Mondi ogłosiła nowy wzór opakowania dla swoich najpopularniejszych marek, IQ i Maestro. Nowe opakowanie, o nowoczesnym wyglądzie, bardziej przyciąga uwagę i podkreśla ekologiczny charakter papierów.

Manroland na Ifra Expo 2011: pełna kontrola po jednym przyciśnięciu klawisza

Na Ifra Expo w 2008 roku manroland zaprezentował koncepcję przyszłości: One Touch – druk przy użyciu jednego przycisku, z jednym operatorem przy pulpicie sterującym. W międzyczasie dwanaście drukarń gazetowych rozpoczęło produkcję na maszynach Colorman autoprint i w ten sposób poczyniło znaczący krok w kierunku pełnej automatyzacji. Na Ifra Expo 2011 będzie demonstrowany autoprint – wizja w pełni zautomatyzowanej produkcji gazet.

I Ogólnopolskie Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej ŁÓDŹ 2011

W dniu 25 października 2011 r. w andel’s Hotel Łódź odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej ŁÓDŹ 2011, organizowane przez Centrum Komputerowe ZETO SA w Łodzi. „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych imprezy.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.