Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Digiprint najlepszym w regionie dystrybutorem Esko

Na corocznym spotkaniu handlowym, które odbyło się w styczniu bieżącego roku w belgijskim mieście Gent, firma Esko podsumowała wyniki sprzedaży za rok 2011. W imprezie wzięli udział dystrybutorzy z regionu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Firma Digiprint otrzymała tytuł „Najlepszego dystrybutora w regionie EMEA”.

Komunikat Eastman Kodak Company

Eastman Kodak Company („Spółka Kodak”) ogłosiła 19 stycznia 2012, że Spółka oraz jej spółki zależne w Stanach Zjednoczonych dobrowolnie złożyły wniosek o reorganizację działalności w oparciu o Chapter 11 do Sądu Upadłościowego dla południowej dzielnicy Nowego Jorku (U.S. Bankruptcy Court for the Southern District of New York). Reorganizacja działalności ma na celu wzmocnienie płynności w Stanach Zjednoczonych i za granicą, wprowadzenie do obiegu niestrategicznej własności intelektualnej, sprawiedliwe rozłożenie kosztów odziedziczonych Spółki oraz umożliwienie jej, aby skupiła się na naszych najbardziej wartościowych liniach biznesowych. W ostatnich latach Spółka poczyniła pionierskie inwestycje w technologie cyfrowe i technologie materiałowe, generując około 75% swoich przychodów z działalności cyfrowej w 2011 roku.

Dział maszyn zwojowych manrolanda sprzedany

„Firma L. Possehl & Co. zgodziła się kupić dział maszyn zwojowych firmy manroland AG w Augsburgu, a dział offsetowych maszyn arkuszowych w Offenbach i linia montażowa w Plauen wciąż szukają inwestorów” – powiedział tymczasowy syndyk masy upadłościowej, Werner Schneider.

Kodak złożył wniosek o upadłość

W dniu 19 stycznia 2012 firma Eastman Kodak złożyła do sądu w Nowym Jorku wniosek o ochronę przed wierzycielami. Rozpoczęcie procedury bankructwa ma pomóc w restrukturyzacji firmy o 131-letniej tradycji. Spółka poinformowała, że zabezpieczyła w Citibanku linię kredytową na 950 mln dolarów, co ma pomóc jej przejść przez proces uzdrawiania. Firma spodziewa się zakończenia restrukturyzacji w 2013 roku.

API.PL pokaże plotery wielkoformatowe na RemaDays

Firma API.PL jako nowość wprowadza do swojej oferty dwugłowicowe plotery wielkoformatowe. Dzięki przystępnej cenie oraz wysokiej wydajności mogą one stać się dźwignią rozwoju wielu przedsiębiorstw, dla których do tej pory urządzenia tego typu były nieosiągalne. API.PL jest znanym i wiodącym dostawcą materiałów do sitodruku na tekstyliach. Jednak dostrzegając trendy rynkowe, od trzech lat konsekwentnie rozwija ofertę kierowaną do drukarń wielkoformatowych.

Océ Poland zaprasza na spotkania z innowacyjnymi technologiami

Podczas Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2012 na stoisku nr 4B8 w hali nr 4 będzie można osobiście zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy Océ, jak również uzyskać fachowe porady od jej przedstawicieli. Wśród prezentowanych urządzeń znajdą się cyfrowe rozwiązania zarówno mało-, jak i wielkoformatowe.

PolKos na RemaDays

Firma PolKos ponownie będzie obecna ze swoim stoiskiem (4F6) na targach RemaDays. W dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie zaprezentuje część produktów znajdujących się w jej ofercie, przede wszystkim maszyny Roland, a także najwyższej jakości atramenty Bordeaux do szerokiej gamy drukarek.

Druk cyfrowy w Agencji Reklamowej Papilar

W ubiegłym roku w Agencji Reklamowej Papilar z Chojnic gdańska firma DKS wdrożyła system Konica Minolta bizhub PRO C65HC. Dzięki wdrożeniu Papilar dysponuje dzisiaj profesjonalnym drukiem cyfrowym oraz kompletną introligatornią. Produkcja obejmuje kalendarze, książki, fotoksiążki, albumy, fotograficzne portfolia, ulotki, broszury reklamowe oraz inne, oryginalne i niekonwencjonalne produkty poligraficzne.

Jubileusz firmy Hunkeler

Szwajcarska firma Hunkeler AG, z siedzibą w Wikon, świętuje swoje 90-lecie. Powstała w 1922 r. jako jednoosobowa firma „Josef Hunkeler”, której zadaniem była sprzedaż maszyn poligraficznych. Od tego czasu rosła stając się dostawcą innowacyjnych rozwiązań stosowanych przy cyfrowym druku zwojowym, z siecią sprzedaży na całym świecie.

Znamy daty Labelexpo Europe 2013

Targi Labelexpo Europe powrócą do brukselskich hal Expo w Belgii w dniach 24–27 września 2013. Będzie to 32 edycja imprezy wspierana po raz kolejny przez Finat.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.