Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Nowe władze Polskiej Izby Opakowań

Nowe władze Polskiej Izby Opakowań

Krzysztof Niczyporuk

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Opakowań w marcu br. delegaci WZC wybrali na najbliższą czteroletnią kadencję nowe władze Izby: prezesa, radę oraz komisję rewizyjną. W wyniku głosowania nowym prezesem PIO został Krzysztof Niczyporuk, zaś dotychczas pełniący tę funkcję prof. Stanisław Tkaczyk został prezesem honorowym Izby.

Mgr inż. Krzysztof Niczyporuk jest specjalistą branży opakowań w sektorze produkcyjnym i co-packingowym. W branży opakowań działa jest od wielu lat, zajmując się identyfikacją i zabezpieczaniem produktów oraz opakowaniami inteligentnymi. Oprócz kilkunastoletniego doświadczenia w sektorze przemysłowym, działalność swą opiera na wiedzy zdobytej na studiach ukończonych w Szkole Głównej Handlowej – Project Management, Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych – rzeczoznawstwo i diagnostyka oraz studiach inżynierskich ukończonych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na Wydziale Inżynierii Produkcji. Jest autorem wielu artykułów i referatów, które były publikowane i wygłaszane na konferencjach naukowo-technicznych z obszaru: techniki pakowania, znakowania i identyfikacji produktów, bezpieczeństwa opakowań, rzeczoznawstwa maszyn i urządzeń oraz likwidacji szkód ubezpieczeniowych w przemyśle. Równolegle do pracy w sektorze opakowań od wielu lat jest rzeczoznawcą w zakresie maszyn i urządzeń przemysłowych, majątku ruchomego oraz wyceny składników majątkowych przedsiębiorstw. Pełni również funkcję biegłego sądowego oraz rzeczoznawcy Inspekcji Handlowej.

W ostatnich latach Krzysztof Niczyporuk zajmował się projektami realizowanymi w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), mającymi na celu podniesienie kwalifikacji oraz niesienie pomocy w odnalezieniu ścieżki kariery dla kilkuset uczniów ze średnich szkół technicznych – obejmowały one m.in. certyfikowane szkolenia i staże zawodowe. Aktualnie pracuje nad projektami badawczo-rozwojowymi w zakresie opracowania nowych technologii w opakowaniach inteligentnych oraz w identyfikacji opakowań.

W działalność społeczną jest zaangażowany jest od wielu lat poprzez pełnienie różnych funkcji w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz w Naczelnej Organizacji Technicznej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, gdzie jest członkiem Komisji ds. Młodzieży.

Zawodowa działalność Krzysztofa Niczyporuka związana jest z funkcją dyrektora zarządzającego w firmie Druk Serwis 24, której jest również współwłaścicielem. Powyższa działalność dała mu możliwość współpracy z każdą branżą produkcyjną na rynku krajowym oraz za granicą.

W działalność w Polskiej Izbie Opakowań zaangażowany został przez Wacława Wasiaka, poprzedniego dyrektora biura PIO, podczas współorganizowania konferencji naukowo-technicznych na targach branżowych. Następnie swą działalność poszerzał dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy z prezesem honorowym PIO – prof. dr hab. inż. Stanisławem Tkaczykiem. Krzysztof Niczyporuk jest inicjatorem oraz organizatorem powołania funkcji „Rzeczoznawca PIO ds. opakowalnictwa”, która do oferty Izby została wprowadzona na początku 2023 r. W ostatniej kadencji pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Komisja była zaangażowana we wszystkie działania prowadzone przez Radę oraz Biuro Polskiej Izby Opakowań.

- -

Członkami Rady Polskiej Izby Opakowań VIII kadencji (lata 2023–2026) zostali: Kornacki Andrzej (Futamura) – przewodniczący, Garman Krzysztof (Circular Packaging Design) – wiceprzewodniczący, Radzanowski Christopher (Radpak) – sekretarz, Adamski Paweł (Tubus), Bednarski Aleksander (Cobico), Chojak Gabriel (Dekorglass), Fleśman Konrad (MTP), Górska Beata (ŁIT – COBRO), Gurdziel Wojciech (Sigma S.A.), Jadczyk Marcin (Sor-Drew), Naruszko Anna (Opakowanie), Nowakowski Konrad (PIOIRO), Stępień Tadeusz (Jetmar), Wenerski Przemysław (FPS).

W skład nowej Komisji Rewizyjnej weszli: Królak Piotr (Akpud) – przewodniczący, Pestka Michał (JS Hamilton) – wiceprzewodniczący, Drymer Krystian (Pracownicy na czas), Podwysocki Jacek (Packservice), Skłodowska Agnieszka (Entro Holdings).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.