Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Firma Sico Polska i drukarnia Opinion uszyły flagę

Firma Sico Polska i drukarnia wielkoformatowa Opinion Strefa Druku z Gliwic wyprodukowały flagę na sobotni, niestety przegrany przez Polaków, mecz z Czechami. 15 czerwca wieczorem flaga była już uszyta i wstępnie złożona. Kosztami jej produkcji podzieliły się obie firmy. Powstawała przez 48 godzin w Gliwicach.

Dwutygodniowe praktyki w Sun Chemical

Firma Sun Chemical, producent farb i pigmentów do druku, ogłasza Program Praktyk Letnich. Dwutygodniowe praktyki odbywać się będą w podwarszawskiej siedzibie firmy w Markach, od lipca do września 2012 r. Praktyki kierowane są do studentów chemii, poligrafii, inżynierii produkcji i kierunków pokrewnych. Nabór trwa do 30 czerwca.

Ricoh wyłączył swoje neony

Czerwiec jest miesiącem, w którym Ricoh prowadzi intensywne działania na rzecz środowiska w ramach „Ricoh Global Eco Action Month”. W tym miesiącu wszyscy pracownicy Ricoh z całego świata angażują się w działalność na rzecz środowiska. Na całą noc 5 czerwca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska (United Nations World Environment Day), Ricoh wyłączył wszystkie swoje neony, poza eco-billboardami Ricoh znajdującymi się w Nowym Jorku (Times Square), Londynie i Sydney, które w 100% są zasilane energią odnawialną.

Nowa wersja systemu Epicor ERP

Epicor Software Corporation, dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa Epicor ERP. Nowa wersja została wzbogacona o 300 dodatkowych funkcji, zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowania i wzroście efektywności. Epicor ERP nowej generacji jest już dostępny w 60 krajach, w tym w Polsce.

Laureaci 23. Międzynarodowego Biennale Plakatu

Kolumbia, Ekwador, Indonezja – z tych między innymi krajów przysłano zgłoszenia na 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu, organizowane przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło uwagę artystów z całego świata – zgłoszono 2165 prac z 49 państw. Plakaty nadesłali zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści. W sumie w konkursie wzięło udział 915 twórców.

Serwis próbkowy papierów ozdobnych

W trosce o komfort pracy klientów firma Europapier-Impap uruchomiła usługę serwisową pod nazwą „serwis próbkowy”. Jest ona dedykowana tym, którzy w swojej pracy cenią profesjonalizm i perfekcję. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w doborze odpowiednich podłoży do projektów klientów – również tych najbardziej wyszukanych i niestandardowych.

Sharp Optimised Services

Każda firma i każdy pracownik pracują inaczej, dlatego też mają indywidualne wymagania dotyczące optymalnego drukowania i przetwarzania dokumentów. Z tego powodu firma Sharp oferuje usługę Sharp Optimised Services w formie Managed Print Service (MPS) – usługi zarządzania drukiem. Zarządzanie dokumentami jest optymalizowane w trzyetapowym procesie, który powoduje zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. W tym systemie kluczową rolę odgrywają aktywna ochrona środowiska i bezpieczeństwo poufnych danych firmy.

Leasing sprawdza się w druku

Leasing znajduje coraz szersze zastosowanie w poligrafii, a potwierdzają to najnowsze dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym kwartale br. polskie firmy leasingowe sfinansowały maszyny i urządzenia poligraficzne o wartości 96 mln zł, czyli o 11% wyższej niż rok temu. Tomasz Sudaj z BZ WBK Finanse & Leasing oczekuje dalszego wzrostu sektora w najbliższych latach, który będzie uzależniony od dostępności pieniądza oraz liczby zamówień zagranicznych.

Oki sponsorem Mistrzostw Europy w Karate Fudokan

25 maja, dzięki wsparciu firmy Oki Systems (Polska), polska reprezentacja Karate Fudokan stanęła do walki o podium podczas trwających trzy dni Mistrzostw Europy 2012, rozgrywanych w Spale. Marka Oki byla również sponsorem samych Mistrzostw, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Pageflex Connect i wielokanałowy marketing

Firma Pageflex współpracuje z innowatorem systemu zarządzania danymi wielokanałowymi – Conversen. Wynikiem tej współpracy jest Pageflex Connect, rozwiązanie oparte na platformie Cloud i umożliwiające stworzenie spersonalizowanych kampanii reklamowych przy zastosowaniu szerokiego zakresu kanałów komunikacji.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.