Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Kreacje w 3D

W styczniu Stratasys, znany producent drukarek 3D i systemów produkcyjnych do tworzenia prototypów, oraz Materialise, belgijski pionier na gruncie oprogramowań i rozwiązań 3D, zapowiedzieli prezentację efektów współpracy z holenderską projektantką mody, Iris van Herpen. Będzie je można podziwiać na Paris Fashion Week.

Reklama na serwetkach

Stefan Banach, znakomity polski matematyk, swoje najlepsze myśli zapisywał na serwetkach w kawiarni. Po wielu latach grupa zielonogórzan: Michał Macewicz, Tomek Wojtyniak, Łukasz Abramowicz i Tolga Altin, czyli firma Napidea, udowadnia, że skrawek bibuły może być nadal pożyteczny. Wdrażają tzw. marketing serwetkowy.

Ekonomia w komiksie

W księgarniach pojawiła się „Mikroekonomia w komiksie. Wprowadzenie do ekonomii, tom 1” Yorama Bauman i Grady’ego Kleina (224 str.), wydana przez Explanator. Rysownik Grady Klein połączył swe siły z jedynym na świecie ekonomistą-kabareciarzem Yoramem Baumanem, by stworzyć szczególny tandem.

Kolejny projekt TEN 2

Fotolia, ogłaszając drugi sezon kolekcji TEN, kontynuuje współpracę z najlepszymi światowymi artystami cyfrowymi. Tym razem swoją pracę, która będzie do pobrania w pliku PSD już 8 lutego, zaprezentuje Koreańczyk Soongyu Gwon.

Lexmark przejął Acuo Technologies

29 stycznia Lexmark, globalny dostawca usług związanych z drukiem, ogłosił przejęcie Acuo Technologies, LLC, uznanego dostawcy zaawansowanego oprogramowania i usług w zakresie zarządzania dokumentacją medyczną, migracją danych oraz neutralnych archiwów (VNA). Kwota przejęcia opiewa na ok. 45 mln dolarów. Acuo Technologies będzie częścią samodzielnego oddziału firmy Lexmark, Perceptive Software.

Książki Roku 2012

30 stycznia w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, już po raz jedenasty wręczono nagrody miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” za Książki Miesiąca (dyplomy dla wydawców, autorów i tłumaczy) oraz Książki Roku 2012 (statuetki i dyplomy).

Sztuka z tektury

Chris Gilmour, brytyjski artysta, który mieszka i tworzy w Udine, Włochy, wykorzystuje tekturę jako tworzywo swoich artystycznych obiektów. Wytwarza przedmioty używając tylko kartonu i kleju, bez konstrukcji nośnej, drewnianych czy metalowych stelaży.

Café Card na Paperworld

Podczas targów Paperworld 2013 w specjalnym sektorze Café Card będą prezentowane laureatów 10. edycji konkursu na najlepszy projekt kartki z życzeniami. Współpraca między Paperworld i stowarzyszeniem German Association of Greetings Cards Manufacturers and Publishers (Arbeitsgemeinschaft der Hersteller und Verleger von Glückwunschkarten – A.V.G.) była kontynuowana w ramach rocznicowej edycji konkursu. Studenci z uniwersytetów, akademii i artystycznych szkół zawodowych przysłali projekty 470 kart.

Słomiany papier

Kanadyjska firma Prairie Pulp & Paper Inc. produkuje papier do kopiowania ze słomy: Step Forward. Powstaje on w 80% ze słomy stanowiącej pozostałość po zbiorze upraw pszenicy i w 20% z celulozy drzewnej z certyfikatem FSC. Papier ten sprzedawany jest wyłącznie w Ameryce Północnej i przez internet. Jego jakość jest porównywalna z jakością innych papierów do kopiowania i druku.

Rzeźby z książek

Guy Laramee to kanadyjski artysta multidyscyplinarny – pisze, komponuje, śpiewa, maluje i rzeźbi. Wśród jego rzeźbiarskich dokonań są dwa oryginalne projekty: „Biblios” i „Great Wall”, dwie serie dzieł, dla których materiałem rzeźbiarskim stały się stare, niepotrzebne nikomu książki.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.