Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Zaproszenie do styczniowego „Świata DRUKU”

Styczniowe wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o dwóch wydarzeniach: Paperworld, Creativeworld (30.01–02.02, Frankfurt) i RemaDays (16–18.02, Nadarzyn). W numerze jak zwykle znajdą Państwo wiele interesujących informacji z branży. Główne zagadnienia, jakim poświęcimy miejsce w numerze, to poligrafia reklamowa, systemy komunikacji wizualnej; sitodruk i tampondruk; druk cyfrowy na tekstyliach; druk w małym i wielkim formacie; urządzenia do obróbki po druku; podłoża do druku (m.in. papier, karton, folie, tekstylia, banery).
Serdecznie zapraszamy Państwa do zgłoszenia swojej firmy do zestawień, które znajdą się w styczniowym numerze. Będą to: Dostawcy urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku UV, Dostawcy urządzeń, materiałów i usług w zakresie obróbki po druku i uszlachetniania, Dostawcy urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku na tekstyliach, Dostawcy rozwiązań do sitodruku i tampondruku. Zachęcamy Państwa do udziału w zestawieniach i przekazywania klientom tą drogą informacji o swojej ofercie.

Kolejna Akademia Zarządzania Barwą za nami!

W dniu 19 listopada w Warszawie odbyła się już dziewiąta konferencja z cyklu Akademia Zarządzania Barwą „Color Management w teorii i praktyce”, organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę „Świata DRUKU” w ramach Akademii Wiedzy. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z firmami: Agfa Graphics, Alstor (Eizo), BST eltromat International, Color Management Consulting, Corel, Epson Europe, Fujifilm Europe, KAROŃ Lettero i Reprograf.
Miło nam poinformować, że konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział ponad 100 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i prelegentom za współpracę, a uczestnikom za przybycie. Szczegółową relację zamieścimy w styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”. Fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

„Świat DRUKU” na Fast Textile

W dniach 25–27 listopada na terenie Ptak Fashion City w Rzgowie odbędą się Międzynarodowe Targi Tkanin i Dodatków Fast Textile, na których „Świat DRUKU” będzie obecny ze swoim stoiskiem (nr 220). Nasz magazyn znalazł się również wśród patronów medialnych wydarzenia. Szczególnie polecamy Państwa uwadze prezentację „Cyfrowe techniki druku na tekstyliach” występującego z ramienia „Świata DRUKU” Tomasza Kucińskiego, Senior Account Managera – LFP, z firmy Epson Europe B.V. Oddział w Polsce. Prelekcja odbędzie się 25 listopada (środa) o godzinie 16:15 na terenie targów. Ponadto na naszym stoisku będzie można zobaczyć ploter do zadruku bezpośredniego na tekstyliach oraz prasę do utrwalania prezentowane przez firmę Epson, a także ploter do zadruku pośredniego i kalander prezentowane przez firmę Polkos.

Nowy plan wydawniczy "Świata DRUKU" już dostępny!

Miło nam poinformować, że przygotowaliśmy już plan wydawniczy na 2016 rok. Wszystkich zainteresowanych tematyką poszczególnych wydań przyszłorocznego "Świata DRUKU" zachęcamy do zapoznania się z nim w zakładce Plan wydawniczy 2016.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach Akademii Wiedzy

Przypominamy, że Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje 2 grudnia, w ramach Akademii Wiedzy, jednodniowe szkolenia: „Poligrafia w marketingu” i „EFFECTIVE PACKAGING – Skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”.

Akademia Zarządzania Barwą już w przyszłym tygodniu!

Coraz bliżej do kolejnej konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowana przez firmę Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawcę miesięcznika „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Color Management w teorii i praktyce” 19 listopada 2015 roku w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Golden Floor, Al. Jerozolimskie 123 A. Konferencja jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców – fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress, drukarń.

Zaproszenie do numeru grudniowego

Rozpoczęliśmy przygotowywanie grudniowego wydania „Świata DRUKU”, które będzie polsko-angielskim wydaniem świątecznym. Z tej okazji postanowiliśmy powtórzyć naszą zeszłoroczną ofertę, łączącą nasz tradycyjny przekaz drukowany z internetem, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do dołączenia się do wspólnych życzeń i udekorowania logotypami Państwa firm naszej świątecznej choinki. Państwa logo znajdzie się w bombce dekorującej grafikę – choinkę – na I okładce anglojęzycznej części czasopisma. Projekt tej reklamy zostanie opublikowany także w formie baneru reklamowego na naszej stronie internetowej, który przez cały styczeń 2016 roku będzie wszystkim życzył: Happy New Year! Dodatkowo do bombek na choince będą dołączone linki odsyłające po kliknięciu na Państwa strony internetowe.

Sukces konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”

Miło nam poinformować, że jubileuszowa, X edycja organizowanej w dniach 22–23 października przez Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Świat DRUKU” w ramach Akademii Wiedzy konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” okazała się pełnym sukcesem. W tym roku wydarzenie odwiedziło aż 170 osób. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konferencji, prelegentom, a także współorganizatorom wydarzenia, firmom: Avery Dennison, Digiprint (HP), Digiprint PL (Esko), FLEXcon Europe, Flint Group Polska, Fujifilm Sericol, Heidelberg Polska, Infosystems SA, Kodak Polska, Lohmann Polska, Mark Andy Inc., Scorpio, Siegwerk Poland Marki, Sun Chemical, System P (AVT), Xeikon International BV, X-Rite Inc.

Zaproszenie do numeru listopadowego

W listopadowym wydaniu „Świata DRUKU” jak zwykle znajdą Państwo wiele interesujących informacji z branży. Główne zagadnienia, jakim poświęcimy miejsce w numerze, to urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, projektowanie opakowań, opakowania klasy premium, faktoring i leasing dla branży poligraficznej. Serdecznie zapraszamy Państwa do zgłoszenia swojej firmy do zestawień, które znajdą się w listopadowym numerze. Będą to: Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie przygotowania form drukowych oraz Dostawcy usług w zakresie finansowania inwestycji i pozyskiwania środków z funduszy UE. Zachęcamy Państwa do udziału w zestawieniach i przekazywania klientom tą drogą informacji o swojej ofercie.

„Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” – ostatnia szansa na rejestrację

Tylko do 7 października można zgłosić swój udział w konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” organizowanej przez Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Świat DRUKU”, i współorganizatorów: Avery Dennison, Digiprint (HP), Digiprint PL (Esko), FLEXcon Europe, Flint Group Polska, Fujifilm Sericol, Heidelberg Polska, Infosystems SA, Kodak Polska, Lohmann Polska, Mark Andy Inc., Scorpio, Siegwerk Poland Marki, Sun Chemical, System P (AVT), Xeikon International BV, X-Rite Inc. Jubileuszowa – X konferencja z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbędzie się w dniach 22–23 października w Hotelu OSSA Congress & SPA (Ossa 1, 96-200 Rawa Mazowiecka). Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.