Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Udanej majówki!

Życzymy Państwu słonecznej i radosnej majówki - dużo wypoczynku i wiosennej pogody!

Zespół "Świata DRUKU"

Zapraszamy na 5. konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, i współorganizatorzy:

BOBST Polska, Digiprint PL (Esko), Fujifilm Sericol, Siegwerk Prochowice (dawniej: ACTEGA Colorchemie Polska), Sanaga Technology wraz z firmami: Dongguan Yuan Feng Printing Materials Technology, Foshan Nanhai Fucheng Belting Industry, Jiangsu Xutian Environmental Protection Machinery, Kunshan Youyuansheng Machinery, Shanghai Jinchang Carton Machinery Manufacture, Shanghai Jingyinze Packing Machinery, Qingdao JUSTU Precision Machinery, Qingdao Pntek Machinery oraz patron merytoryczny: Wydział Papiernictwa i Poligrafii PŁ

zapraszają Państwa na jubileuszową – 5. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się 19–20 maja 2016 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wityng, Mikorzyn k. Ślesina (Mikorzyn 1A, 62-561 Ślesin)

Szanowni Czytelnicy!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w odnalezieniu rodziny łódzkiego drukarza kpt. Eugeniusza Grapowa, zamordowanego w 1940 roku w Katyniu, ku pamięci którego w ramach akcji Stowarzyszenia Parafiada „Ocalić od zapomnienia” posadzono Dąb Katyński na terenie miejscowego zespołu szkół ogólnokształcących.

Zapraszamy do numerów majowego i czerwcowego!

Szanowni Państwo,
Zaczęliśmy już przygotowywanie dwóch najbliższych numerów "Świata DRUKU: majowego i czerwcowego.
Majowe wydanie „Świata DRUKU” to kolejny numer poświęcony zbliżającym się targom drupa, których jesteśmy partnerem medialnym. Znajdą w nim Państwo drugą część zapowiedzi firm wystawiających się na drupie. To numer szczególny, bo polsko-angielski, który wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać bezpłatnie na stoisku prasy branżowej podczas targów w Duesseldorfie. Tematyka przewodnia wydania to: drupa 2016 – zapowiedzi cz. 2; technologie, maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne; Polska na poligraficznej mapie Europy i świata.

VI edycja konferencji "INNOWACYJNE OPAKOWANIA"

Dziś odbywa się VI edycja konferencji "INNOWACYJNE OPAKOWANIA. Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych", organizowanej w ramach Akademii Wiedzy przez firmę Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawcę „Świata DRUKU”, wraz z firmami: Color Management Consulting, BOBST Polska, Böttcher Polska, Digiprint, Heidelberg Polska, HP, ITTP SA i Kancelarią Kuźma, Organa i Wspólnicy.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Izba Druku, Polska Izba Opakowań i Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

„EFFECTIVE PACKAGING” już po majówce – zapraszamy!

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy, organizuje 10 maja 2016 r. w godzinach 9:00-17:00, w Warszawie, szkolenie pt. „EFFECTIVE PACKAGING – Skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”, szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się opakowaniami. Dla managerów marki, projektantów chcących poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne aspekty związane z zarządzaniem wizerunkiem produktu oraz warsztat projektanta opakowań, a także dla osób koordynujących wdrażanie marek własnych w sieciach handlowych.

Zapraszamy na konferencję "TEKTURA FALISTA – NAJNOWSZE TECHNOLOGIE”!

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, i współorganizatorzy: BOBST Polska, Digiprint PL (Esko), Fujifilm Sericol, Siegwerk Prochowice (dawniej: ACTEGA Colorchemie Polska), Sanaga Technology wraz z firmami: Dongguan Yuan Feng Printing Materials Technology, Foshan Nanhai Fucheng Belting Industry, Jiangsu Xutian Environmental Protection Machinery, Kunshan Youyuansheng Machinery, Shanghai Jinchang Carton Machinery Manufacture, Shanghai Jingyinze Packing Machinery, Qingdao JUSTU Precision Machinery, Qingdao Pntek Machinery oraz patron merytoryczny: Wydział Papiernictwa i Poligrafii PŁ zapraszają Państwa na

jubileuszową 5. konferencję „TEKTURA FALISTA – NAJNOWSZE TECHNOLOGIE”

która odbędzie się 19–20 maja 2016 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wityng, Mikorzyn k. Ślesina.

Dziękujemy partnerom i gościom warsztatów „Jak opakować brandy?”

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU” wraz ze spółką Targi w Krakowie – organizatorem targów Packaging Inovations oraz partnerami – firmami: Avery Dennison Polska, Cobalt Spark, Esko, Europapier-Impap, Fujifilm Sericol Polska, HP Indigo, Multifol, PC Print i Xeikon, zorganizowało w ramach Akademii Wiedzy w pierwszym dniu targów,12 kwietnia br., kolejną edycję warsztatów „Jak opakować brandy?”.

Prezentacje, które złożyły się tą imprezę – adresowaną do brand managerów, product managerów, pracowników działów marketingu i właścicieli małych firm – przedstawiali specjaliści-praktycy w dziedzinie zarządzania wizerunkiem marki, projektowania, przygotowania projektów do druku, uszlachetniania druków, materiałów wykorzystywanych do tworzenia opakowań.

Dziękujemy współorganizatorowi i partnerom oraz wszystkim przybyłym gościom!

Szczegółowa relacja z warsztatów w majowym „Świecie DRUKU”.

Fotorelacja na stronie.

Zapraszamy na konferencję „INNOWACYJNE OPAKOWANIA. Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych”

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, wraz z firmami: Color Management Consulting, Digiprint, BOBST Polska, Böttcher Polska, Heidelberg Polska, HP, ITTP SA i Kancelaria Kuźma, Organa i Wspólnicy, organizuje w ramach Akademii Wiedzy VI konferencję z cyklu „INNOWACYJNE OPAKOWANIA. Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych”, która odbędzie się 27 kwietnia, w godz. 9.00–16.00, w Hotelu Iness w Łodzi, ul. Wróblewskiego 19/23.
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy do rejestracji przez formularz zgłoszeniowy.

Z prenumeratą „Świata DRUKU” na drupę 2016!

Drodzy Państwo!
„Świat DRUKU” i organizatorzy targów drupa 2016 przygotowali dla Państwa specjalną promocję, której trudno się oprzeć.
Mamy dla Państwa pięćdziesiąt jednodniowych biletów na tegoroczne targi drupa. Każdy, kto wykupi roczną prenumeratę „Świata DRUKU”, otrzyma od nas jednodniowy elektroniczny bilet wstępu na drupę 2016 o wartości 45 euro na wskazany przez Państwa dzień odwiedzin targów.
Bilet ten uprawnia także do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Düsseldorfie o oznaczeniach VRR+VRS wiozących gości do centrum wystawienniczego Messe Düsseldorf oraz do wstępu w dniu, w którym obowiązuje, na wszystkie imprezy organizowane w ramach targów (z wyłączeniem wydarzeń specjalnych organizowanych na terenie drupa cube). Promocja ta nie obejmuje katalogu imprezy, zakwaterowania ani diet.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.