Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Powstaje plantacja topoli hybrydowej

W rejonie Kwidzyna powstaje największa w Europie plantacja biomasy, należąca do International Paper Kwidzyn i Green Wood Resources (ta druga firma będzie zarządzać projektem). Szybko rosnącą topolę hybrydową posadzono już na powierzchni prawie tysiąca hektarów. Docelowo drzewa mają zająć ok. 25 tys. ha. Ma to być pierwsza w Europie plantacja drzew energetycznych o takiej skali.

Kolor pomaga w nauce

Jak wynika z najnowszych analiz przeprowadzonych na zlecenie Xerox przez instytut badawczy Harris Interactive, w amerykańskich szkołach niewiele jest kolorowych pomocy naukowych. 7 na 10 uczniów w wieku 8–18 lat zauważyło, że w pomocach dydaktycznych, z których korzystają, zbyt mało jest kolorowych obrazków (72%), wykresów i diagramów (69%). Tymczasem okazuje się, że kolor pozwala na szybsze i pełniejsze przyswojenie zadanych materiałów.

Printpack wprowadza rozwiązanie Macfarlane Re-Seal It

Firma Printpack, przy zastosowaniu technologii Re-Seal It od Macfarlane Labels, stworzyła nowe, wielokrotnie zamykane opakowanie ciastek Walkers Shortbread. Format ten pozwala konsumentom na łatwe otwieranie, a także ponowne wielokrotne zamykanie opakowania, by zawartość paczki dłużej zachowała świeżość.

Epson zaprasza na plenerową wystawę fotografii

W dniach 28 kwietnia – 28 maja br. na ogrodzeniu Parku Łazienki Królewskie w Warszawie (od strony alei Ujazdowskich) oglądać będzie można plenerową ekspozycję fotografii Tomasza Tomaszewskiego pt. „Zapewnia się atmosferę życzliwości. Podlaskie”. Prace wydrukowane są na wielkoformatowej drukarce Epson Stylus Pro GS6000 gwarantującej wydruki odporne na wilgoć, słońce i inne czynniki atmosferyczne.

Plakaty z całego świata na 23. Biennale Plakatu

Kolumbia, Ekwador, Indonezja – to tylko kilka krajów, z których przysłano zgłoszenia na 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Muzeum Plakatu w Wilanowie podsumowało liczbę prac nadesłanych na odbywający się w czerwcu konkurs. Jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło uwagę artystów z całego świata – przysłano ponad 2200 prac z blisko 50 krajów. Plakaty nadsyłali zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści. W sumie w konkursie bierze udział ponad 800 twórców.

Majówka w Muzeum Papiernictwa

Tegoroczny długi weekend majowy w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju rozpoczyna się w piątkowe popołudnie 27 kwietnia i potrwa do 6 maja. W tym terminie jest planowane m.in. otwarcie wystawy czasowej Artura Golińskiego i Tomasza Szewczyka „Foto&Grafika” (27 kwietnia, g. 17.00), zwiedzanie ekspozycji „Dobra marka – krocie warta. Rachunki i papiery firmowe z Dolnego Śląska (1850–1945)”, prezentacja unikatowych portretów Jana Pawła II i Piusa IX w znaku wodnym i samodzielne czerpanie papieru z odciskiem własnej dłoni.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji w 20 warszawskich audiobusach można było wysłuchać fragmentów audiobooków, czytanych m.in. przez Mariana Opanię, Borysa Szyca, Zbigniewa Zapasiewicza.

Przekaż 1% – apel Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

Z całą serdecznością dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przekazali na konto naszej Fundacji 1% podatku za 2010 rok. Z uznaniem należy podkreślić, że niektórzy z Szanownych Darczyńców dokonali wpłat wyższych niż mogli je odpisać w PIT-36 lub PIT-37. Pełni optymizmu i ufności zwracamy się ponownie do wszystkich związanych z branżą papierniczo-poligraficzną w Polsce o pozytywne włączenie się i wsparcie odpisem 1% podatku za 2011 rok na rzecz naszej Fundacji, która ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Wspieramy Bałucki Ośrodek Kultury

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej” w Łodzi organizuje Bałuckie Spotkania Recytatorów. W tym roku, w dniach 2–12 marca, odbyła się XXI impreza z tego cyklu. „Świat DRUKU” był wśród fundatorów nagród dla zwycięzców konkursu.

Opakowania – Firmy Roku 2011

Ostatniego dnia targów Packaging Innovations, 15 marca br., w Hali Expo XXI w Warszawie, podczas uroczystego spotkania w gronie specjalistów, ogłoszono listę laureatów I edycji konkursu Firma Roku 2011 w kategorii Opakowania/Maszyny. Certyfikaty przyznano dziesięciu wyróżniającym się podmiotom gospodarczym w trzech kategoriach: Opakowania, Maszyny Pakujące i Materiały do produkowanych opakowań.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.