Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

UPM Raflatac i Serpol-Cosmetics działają razem na rzecz GOZ

UPM Raflatac, producent przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych, razem z Serpol-Cosmetics, producentem kosmetyków i chemii gospodarczej sprzedawanych pod marką własną popularnych sieci handlowych w Europie, sadzą drzewa, aby zademonstrować wartość dodaną dla środowiska z uczestnictwa w programie recyklingu RafCycle firmy UPM Raflatac.

Nowa marka klejów do laminowania na polskim rynku

Spółka Flekso Serwis, dostawca rozwiązań dla branży fleksograficznej, nawiązała współpracę z firmą Baalbaki Chemical Industries (BCI). Tym samym poszerzyła swoją ofertę o produkty tej marki – wśród nich kleje do laminowania dla branży spożywczej, przemysłowej i innych segmentów branży opakowaniowej.

Do 2050 r. DS Smith chce stać się firmą neutralną klimatycznie

DS Smith, dostawca opakowań z tektury falistej, ogłosił ambitne cele klimatyczne. W ramach tzw. Science Based Target do 2030 r. firma zredukuje o 40% (w porównaniu z poziomami z 2019 r.) emisję dwutlenku węgla przypadającą na tonę produktu. Firma zobowiązała się także do osiągnięcia do 2050 r. zerowego poziomu emisji netto, czyli stanu, w którym działania podejmowane przez firmę i związana z nimi emisja CO2 nie wywierają wpływu na klimat.

Platforma publicystyczna nt. zrównoważonego rozwoju

Firma Metsä Board stworzyła platformę Sustainability Unfolded, poprzez którą chce w zorientowany na potrzeby konsumentów, przystępny sposób przedstawiać tematy z zakresu zrównoważonego rozwoju i znajdowania odpowiednich rozwiązań, szczególnie w kontekście zrównoważonego rozwoju opakowań. Jak podkreśla producent, główne cele tego projektu to większa wiedza, obalenie mitów i pomoc w dokonywaniu właściwych codziennych wyborów.

Stora Enso sprzedaje zakłady papiernicze Sachsen

Stora Enso podpisała umowę o sprzedaży papierni Sachsen w Eilenburgu (Niemcy) szwajcarskiej firmie rodzinnej Model Group. Roczne moce produkcyjne zakładu wynoszą 310 tys. ton specjalistycznych podłoży gazetowych, wytwarzanych z papieru pochodzącego z recyklingu.

Metsä Board rozbudowuje zakład w Kemi

Firma Metsä Board inwestuje w fabrykę w Kemi, gdzie produkowane są kraftlinery. Zakład ten działa od 1971 r. W 1990 r. firma zmodernizowała proces przetwarzania i zainwestowała w linię do produkcji bielonych kraftlinerów powlekanych. Obecnie w Kemi trwa rozbudowa – w 2023 r. zostanie tam uruchomiona nowoczesna fabryka bioproduktów. W wyniku inwestycji o wartości 67 mln euro roczna zdolność produkcyjna zakładu zwiększy się o około 40 tys. ton. Jednocześnie, jak podkreśla Metsä Board, zmniejszona zostanie emisja gazów cieplarnianych, zużycie wody zmniejszy się o około 40%, a zużycie energii o około 5% na tonę wyprodukowanej tektury.

Serwis fespa.com teraz dostępny w aż 36 językach

Stowarzyszenie FESPA ułatwiło dostęp do informacji publikowanych na stronie internetowej fespa.com – treści zamieszczone tam w ciągu ostatnich sześciu miesięcy są automatycznie tłumaczone na 36 języków. Dzięki temu drukarnie na całym świecie uzyskały wygodniejszy dostęp do wiadomości branżowych, funkcji edukacyjnych i wskazówek dotyczących najlepszych praktyk oraz odzyskiwania możliwości biznesowych. Jak podkreśla FESPA, dla wielu przedsiębiorców w okresie pandemii ma to kluczowe znaczenie.

Usługa wspierająca opracowywanie idealnych opakowań

Preferencje konsumentów i wzrost wymagań przepisów zwiększyły motywację do stosowania bardziej zrównoważonych i bezpiecznych opakowań. Jednocześnie duże znaczenie przykłada się do poprawy wydajności i efektywności. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Metsä Board uzupełniła swoją ofertę tektur premium o współpracę z klientami w ramach usługi Service 360, która, jak zapewnia producent, przynosi wymierne korzyści w całym łańcuchu wartości opakowań – od łatwego recyklingu po wizerunek marki, wydajność produkcji i łańcucha dostaw, ograniczenie wpływu na środowisko i inne aspekty.

Pilotażowe dotacje PARP w wysokości 85% inwestycji tylko do 30 czerwca

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o zmianie terminu składania wniosków w naborze Pilotaż „Przemysł 4.0”. Wnioski będzie można składać tylko od 15 do 30 czerwca 2021 r. Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 800 tys. zł., a poziom dofinansowania aż 85% wartości projektu, co oznacza, że wkład własny wynosi tylko 15%.
To pierwszy od wielu lat program, który umożliwia tak wysoki poziom dofinansowania. Jego celem jest przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. W związku z tym pojawiła się niepowtarzalna szansa dla producentów opakowań i etykiet oraz dla drukarń wdrożenia systemu HiFlow MIS/MES, przy wkładzie własnym w wysokości jedynie 15% wartości projektu. HiFlow to system zarządzania doskonale wpisujący się w założenia Przemysłu 4.0, który umożliwia dwukierunkową komunikację z maszynami wykorzystywanymi w poligrafii i produkcji opakowań oraz etykiet. Firma HiFlow Solutions zachęca do bezpłatnych konsultacji z jej specjalistami, w celu oceny możliwości otrzymania powyższego wsparcia.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie hiflowsolutions.pl/dotacje-na-hiflow/.

Informacja reklamowa

„Komnaty dawnych papierników” w Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju otworzyło nową ścieżkę zwiedzania pod nazwą „Komnaty dawnych papierników”. Na zwiedzających czekają pięknie odrestaurowane polichromie – ścienne malowidła pochodzące z XVII i XVIII w., wraz z najbardziej rozpoznawalną biblijną sceną kuszenia Józefa przez żonę Putyfara. Ich historia jest opowiadana przez lektora (w jednym z czterech dostępnych języków), a subtelna gra świateł pomaga odbiorcy sprawnie poruszać się po poszczególnych punktach wystawy.
Ponadto Muzeum udostępnia nową ekspozycję poświęconą dusznickiemu młynowi papierniczemu, zawierającą dawne zdjęcia i obrazy. Dodatkową atrakcją jest salka kinowa, w której wyświetlany będzie krótki film przybliżający historię obiektu.
Do końca maja trasa dostępna będzie w ramach standardowego biletu wstępu.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.