Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Wspólny projekt Chespy i Asahi

Wspólny projekt Chespy i Asahi

Asahi Photoproducts, specjalista w dziedzinie rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, wspólnie z Esko podpisał umowę z firmą Chespa, której celem jest zaoferowanie obecnym i potencjalnym klientom biodegradowalnych i/lub kompostowalnych opakowań o wysokiej barierowości, drukowanych przy użyciu specjalistycznych farb Chespa na bazie roślinnej, z wykorzystaniem najnowszego systemu rastrowania Crystal V firmy Esko i systemu naświetlania XPS Crystal Exposure, a także z pomocą wodowymywalnych płyt Asahi Photoproducts AWP CleanPrint, neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ten sposób firmy chcą zagwarantować produkcję najwyższej jakości wydruków przy zoptymalizowanym zużyciu farb, minimalnej ilości odpadów, trwałych kolorach i bez emisji gazów cieplarnianych. Wydrukowane próbki są dostępne dla odwiedzających stoisko Asahi Photoproducts na targach drupa.

Firma Chespa, założona w 1991 r., to producent farb i studio repro, posiadająca 18 spółek w 7 krajach. Spółka oferuje szeroką gamę farb na bazie wody i rozpuszczalników, matryc tnących i gotowych do druku fotopolimerowych płyt drukowych do użytku z szeroką gamą podłoży. Firma zatrudnia 750 osób i osiąga obroty w wysokości 140 mln euro. Chespa ma długą tradycję zrównoważonej działalności i stale inwestuje w nowoczesne obiekty, inteligentne rozwiązania ekologiczne, energooszczędne linie produkcyjne oraz projekty badawczo-rozwojowe związane z wykorzystaniem materiałów odnawialnych. Pomaga to jej zmniejszyć zużycie energii, wody, ilości odpadów wysyłanych na wysypiska, a także zwiększyć bezpieczeństwo pracowników dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych linii i robotów.
Farby Chespa są wytwarzane przy użyciu odnawialnych surowców i generują o 35% mniej eCO2/kg. Zawierają do 40% suchej masy w porównaniu do 1% w przypadku standardowych farb. Farby są biodegradowalne i kompostowalne zarówno w warunkach przydomowych, jak i przemysłowych. W oparciu o te i inne powody firma otrzymała właśnie nagrodę od Flexographic Technical Association (FTA) w USA za swoje programy zrównoważonego rozwoju, w tym za farby na bazie wody produkowane z odnawialnych surowców.
Projekt przeprowadzony we współpracy z firmami Asahi i Esko, z wykorzystaniem zrównoważonych podłoży i farb, a także neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla płyt drukowych Asahi, został przetestowany przez producenta czekolady przy użyciu wodnych farb FlexiBio firmy Chespa oraz przez producenta żywności na bazie orzeszków ziemnych przy użyciu wodnych farb FlexiEco (również Chespa). Obaj producenci byli zachwyceni wyjątkową jakością uzyskaną przy użyciu specjalistycznych farb Chespa, zrównoważonego podłoża, wysokiej jakości sitodruku firmy Esko i neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla płyt CleanPrint firmy Asahi.
„Nasz markowy klient wybrał do pakowania swoich produktów zrównoważone podłoże papierowe z powłokami barierowymi, zwracając uwagę na jego barierowość względem tlenu, wody, aromatów i tłuszczów oraz możliwość zgrzewania na gorąco Dodatkowym wymogiem była oczywiście możliwość drukowania wysokiej jakości grafiki na powierzchni przy użyciu zrównoważonych fotowymywalnych płyt AWP firmy Asahi, naszych farb na bazie wody i najnowszej technologii sitodruku Crystal-V firmy Esko. Obie firmy były zachwycone rezultatem i z niecierpliwością czekamy na współpracę z Asahi Photoproducts, aby wydrukować próbki przy użyciu naszych farb na tym wyjątkowym i zrównoważonym podłożu dostępnym na ich stoisku drupa. Chespa jest również dumna z tego, że została wyróżniona nagrodą FTA w zakresie zrównoważonego rozwoju za farby na bazie wody użyte w tym projekcie, które są oparte na odnawialnych surowcach” – skomentowała Anetta Malkusch, kierująca działem PR, marketingu i reklamy w Chespa.
Papier z powłoką barierową, pod marką FlexiLack FX Barrier firmy Chespa, to wysokowydajna metalizowana folia kompostowalna, która składa się z czterech warstw: folii celulozowej pokrytej od góry i od dołu specjalistyczną powłoką z górną warstwą metalizowanej powierzchni nadającej się do zadruku. Łączy ona w sobie doskonałe właściwości optyczne ze zwiększoną barierowością i właściwościami typu deadfold. Docelowe zastosowania obejmują opakowania typu twist-wrap i flow-wrap dla wyrobów cukierniczych, piekarniczych i produktów niespożywczych. Projekt jest skierowany do właścicieli marek, którzy celują w wyjątkowy poziom zrównoważonego rozwoju, a także w zachowanie funkcjonalnych właściwości barierowych opakowania, wymaganych dla tego typu zastosowań spożywczych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.