Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / W maju 7. edycja raportu drupa Global Trends
Anna Dudkiewicz
28.04.2020 16:35
Organizatorzy targów drupa zapowiedzieli publikację 7. edycji raportu „drupa Global Trends Spotlight”, poprzedzającego przełożone na przyszły rok wydarzenie (20–30 kwietnia 2021 r.). Publikacja zawiera prezentację trendów i głównych zmian zachodzących na międzynarodowym rynku poligraficznym – zarówno na poziomie globalnym, jak i regionalnym. Raport powstał w oparciu o ankiety wypełnione (jeszcze przed wybuchem epidemii) przez ponad 500 drukarń i blisko 200 dostawców i w dużej mierze obrazuje, jak firmy dostosowują się do trudnych warunków rynkowych poprzez udane wprowadzanie nowych produktów i usług.
Jak podkreślają twórcy raportu, wiele przedsiębiorstw z branży poligraficznej, aby odbudować swoją pozycję po recesji spowodowanej przez pandemię, będzie potrzebowała właśnie nowych wdrożeń, dlatego publikacja niesie wiele informacji, z których inne podmioty będą mogły wyciągnąć wnioski, jak najlepiej je przeprowadzić. W większości sektorów rynku i większości regionów warunki są bardzo trudne. Sytuacja wygląda jednakowo dla dostawców usług poligraficznych oraz dostawców sprzętu i materiałów – obie grupy muszą tak samo sprawnie reagować na malejące perspektywy tradycyjnych produktów i usług. Dla wielu odpowiedzią musi być, przynajmniej częściowo, wprowadzenie nowych produktów i usług.
Z raportu wynika, że około 60% drukarń wprowadziło nowe produkty lub usługi w ciągu ostatnich czterech lat, nie rozszerzając przy tym rynku. Około połowa uruchomień zakończyła się sukcesem, a bardzo niewiele wypadło bardzo źle. Jako największe korzyści wskazywano zróżnicowanie zakresu produktów oraz usług i pozyskiwanie nowych klientów. Jeśli chodzi o wady, większość ankietowanych twierdziła, że wdrażanie nowości było zbyt czasochłonne, wymagało zaangażowania wielu innych zasobów i często przebiegało z opóźnieniem. Około 30% drukarń rozpoczęło działalność na nowych obszarach rynku. Choć stanowi to trudne wyzwanie, około 40% takich działań zakończyło się sukcesem (co stanowi dobry wynik w porównaniu z 54% działalności ograniczającej się do istniejących rynków).
Przechodząc do dostawców, w ciągu ostatnich czterech lat około 80% wprowadziło nowe produkty / usługi. Wyniki były tym wyraźniej lepsze, im większa była firma – o sukcesie mówiło 80% największych przedsiębiorstw, podczas gdy wśród najmniejszych dostawców było to ok. 40%. Najważniejsze korzyści w tej grupie to dywersyfikacja działalności i pozyskiwanie nowych klientów. Największym problemem były spóźnione premiery i potrzeba poświęcenia zbyt wielu zasobów; budowanie kanałów rynkowych było powszechnym wyzwaniem.
Przed wybuchem epidemii 76% drukarń i 85% dostawców zdecydowanie lub prawdopodobnie miało zamiar wprowadzać nowe produkty lub usługi w ciągu najbliższych czterech lat. Wskazuje to, że najprawdopodobniej inwestycja w technologię cyfrową stanie się głównym celem drukarń.
Raport wskaże także cztery kluczowe drogi do osiągnięcia sukcesu przy wprowadzaniu nowych produktów lub usług. Będą to: poprzedzenie wdrożeń odpowiednio dobrym przygotowaniem procesów, staranny i poprzedzony badaniami wybór ścieżki rozwoju, uwzględnienie spodziewanych opóźnień i komplikacji oraz bycie realistą (realne oczekiwania).
Pełny raport w języku angielskim zostanie opublikowany do końca maja i będzie dostępny w sprzedaży na stronie www.drupa.com. Bezpłatne streszczenie będzie dostępne w językach: niemieckim, angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, rosyjskim i chińskim.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.