Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Systemy inspekcji AVT w drukarni CheMeS

Systemy inspekcji AVT w drukarni CheMeS

Podczas niedawno zakończonych targów drupa 2016 firma Advanced Vision Technologies (AVT) sfinalizowała kontrakt na dostawę trzech zaawansowanych systemów inspekcji Helios S do drukarni CheMeS M.Szperliński z Sadów k. Poznania, specjalizującej się w produkcji opakowań, etykiet i materiałów typu „shrink sleeve” w technologii wąskowstęgowej.

Ich wdrożenie zaplanowane jest na sierpień br., kiedy to w drukarni rozpoczną pracę dwie nowe linie produkcyjne, bazujące m.in. na 12-zespołowych maszynach drukujących oraz urządzeniach konfekcjonujących. Systemy Helios S zostaną zainstalowane na każdej z maszyn drukujących oraz na nowo zakupionej przewijarce. Druga, już działająca, zostanie sprzężona z oprogramowaniem do inspekcji poprzez moduł AVT WorkFlow Link.

CheMeS to zatrudniająca ok. 150 osób rodzinna firma, od niemal ćwierćwiecza działająca na rynku opakowań i etykiet, produkowanych w technologii wąskiej wstęgi. Jej park sprzętowy składa się obecnie z czternastu linii produkcyjnych, w skład których wchodzą m.in. wieloagregatowe maszyny drukujące oraz liczne rozwiązania do wykańczania i konfekcjonowania. Firma obsługuje wielu klientów z rynku polskiego, jednak gros jej kontrahentów stanowią odbiorcy zagraniczni. „Działamy w całej Europie – przyznaje Maciej Szperliński, prezes zarządu drukarni CheMeS – współpracując ze zleceniodawcami oczekującymi najwyższej jakości opakowań i etykiet. Pracujemy w systemie czterozmianowym przez siedem dni tygodnia, a mimo to nasze moce wytwórcze są już w pełni wykorzystane. Stąd decyzja o zakupie dwóch wysokowydajnych linii produkcyjnych oraz urządzeń do wykańczania, wspieranych przez zaawansowane rozwiązanie do inspekcji AVT”.

„Dwa systemy Helios S zostaną zainstalowane w każdej z nowych maszyn drukujących, wychwytując ewentualne defekty – o wielkości nawet 85 mikronów – powstałe w procesie drukowania – tłumaczy Artur Cajler, regionalny szef sprzedaży AVT w Polsce, Czechach i Słowacji.– Ponadto w jednej z obecnie działających przewijarek zostanie wdrożony moduł WorkFlow Link. Do niego z dwóch nowych maszyn drukujących automatycznie będą docierały informacje – w postaci „wirtualnej roli” – o ewentualnych błędach. Dzięki temu wadliwe użytki będzie można sprawnie i szybko eliminować z partii towaru przeznaczonej dla końcowego odbiorcy. Trzeci system Helios S zostanie wbudowany w nowo zakupionej przez klienta przewijarce, kontrolując prace wykonane w pozostałych maszynach drukujących. Dzięki temu powstanie kompleksowe rozwiązanie, umożliwiające bardzo szczegółową, 100% inspekcję opakowań i etykiet produkowanych w obydwu liniach w trybie in-line, a także w pozostałych liniach w trybie off-line. Systemy Helios S są również wyposażone w dodatkowe opcje, m.in. pozwalające na porównywanie dostarczonego przez klienta pliku PDF z wykonanym zleceniem czy też na synchronizację z systemem zarządzania produkcją MIS. O wierność barwną realizowanej produkcji zadba działający w przestrzeni kolorystycznej DeltaE moduł IΔEal”.
„Przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego rodzaju zaawansowanych rozwiązań zależało nam na zachowaniu wysokiej jakości finalnych wydruków, usprawnieniu procesu wytwórczego, poprawie wydajności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa realizowanej produkcji. Jednym słowem na wdrożeniu produkcji całkowicie wolnej od błędów – dodaje Maciej Szperliński. – Po rozważaniu ofert rynkowych uznaliśmy, że rozwiązanie zaproponowane przez firmę AVT w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i potrzebom, także w kontekście nietypowej produkcji, jaką chcemy wykonywać w nowych maszynach, uwzględniającej hologramy, kody kreskowe czy zmienne dane. Zdecydowaliśmy się na wiodącego dostawcę, który cieszy się dużą renomą i uznaniem, mającym za sobą wiele zakończonych sukcesem wdrożeń w kraju i za granicą”.

Nowe linie produkcyjne będą pracowały w rozbudowywanej hali produkcyjnej, której otwarcie zaplanowano na lipiec br. „Dzięki temu nasza powierzchnia użytkowa zwiększy się ponad dwukrotnie – do 15 tys. m2. Tym samym potwierdzimy naszą pozycję lidera w polskiej poligrafii, jako największej pod względem potencjału produkcyjnego polskiej drukarni, specjalizującej się w wąskowstęgowej produkcji opakowań, etykiet jak również nowego produktu, który niedługo przedstawimy. Mamy nadzieję, że nowe inwestycje, zarówno w infrastrukturę jak też rozwiązania sprzętowe oraz software’owe spotkają się z uznaniem naszych klientów i pozwolą na jeszcze sprawniejszą ich obsługę. Oficjalne uruchomienie nowych linii planujemy na miesiące letnie. Sądzę, że niedługo potem będziemy mogli podzielić się naszymi pierwszymi doświadczeniami z tym nowoczesnym rozwiązaniem produkcyjnym” – podsumowuje Maciej Szperliński.
„Cieszymy się z faktu, że nasze rozwiązanie znalazło uznanie w oczach tak znanej firmy działającej na rynku opakowań i etykiet, jaką jest CheMeS. To bardzo prestiżowa instalacja, obejmująca trzy zaawansowane systemy inspekcji oraz specjalistyczne oprogramowanie. Mamy nadzieję, że będą one gwarancją niezawodnej i wysokowydajnej produkcji, jaka będzie realizowana w nowych liniach wytwórczych” – podsumowuje Artur Cajler.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.