Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Premierowa maszyna MGI na drupie

Premierowa maszyna MGI na drupie

Jak podaje producent, JetVarnish 3D Evolution & iFoil to pierwsze na świecie cyfrowe urządzenie do lakierowania i złocenia w linii arkuszy w formacie B1+. Swoją premierę będzie miało na stoisku MGI (D21 w hali 5) na targach drupa 2016.

Podstawową cechą systemu jest jego swoboda konfigurowania w zakresie formatów od B2+ (52 x 120 cm) poprzez format 64 x 120 cm do formatu B1+ (75 x 120 cm). Bazowa konstrukcja maszyny jest ta sama dla wszystkich ww. konfiguracji, klient decydując się wyjściowo na mniejszy format, może z czasem dokupić kolejne głowice, zwiększając formatowe możliwości maszyny.

Inną przydatną opcją urządzenia, prezentowaną po raz pierwszy podczas targów będzie opatentowany system pasowania ARS bazujący na skanerze, a nie jak dotychczas na kamerach pozycjonujących. Dzięki skanowaniu całego arkusza ARS pozwala na bardzo dokładne nanoszenie lakieru bez konieczności wcześniejszego dodawania na wydrukach paserów. Eliminuje także problemy wynikające z przekaszania długich prac, oraz zmian wymiarowych podłoży, gdyż dopasowuje w locie obraz pliku do obrazu zeskanowanego arkusza.

JetVarnish 3D Evolution & iFoil jest wyposażony w 2 rzędy głowic lakierujących, pozwalających na nanoszenie wybiórcze lakieru płaskiego i wypukłego w zakresie od 3 do 200 mikronów. Dodatkowy moduł iFoil do tłoczenia folią na gorąco umożliwia złocenie w linii, przy czym w jednym przebiegu może być zastosowanych kilka różnych kolorów folii.

Zależnie od konfiguracji i nakładanych warstw lakieru urządzenie pracuje z prędkością od kilkuset do nawet 4000 arkuszy B2 i 2000 arkuszy B1 na godzinę.
Jakkolwiek JetVarnish 3D Evolution po raz pierwszy będzie pokazany na targach drupa, to już pierwsze jego instalacje są realizowane, w tym premierowa w jednej z największych francuskich drukarni.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.