Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Pokazali jak przejść z druku analogowego na cyfrowy

Pokazali jak przejść z druku analogowego na cyfrowy

Fot. Konica Minolta

Konica Minolta oceniła swój udział w targach drupa 2024 jako duży sukces, podkreślając, że przyczyniło się do niego „olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz otrzymanie prestiżowej nagrody”. Stoisko firmy o powierzchni 2,4 tys. m2, zlokalizowane na dwóch piętrach, było siódmym co do wielkości na wystawie i przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, liczba odwiedzających na stoisku firmy przekroczyła najśmielsze przewidywania. Podczas targów zostało sprzedanych ponad 200 maszyn producenta. Zespoły sprzedaży i wsparcia były głównie europejskie, ale dołączyła do nich również silna reprezentacja globalna – od Brazylii po Koreę, od Islandii po RPA i od Japonii po Sydney.

Przeniesienie zmiennych danych na wyższy poziom

Konica Minolta pokazała światu 20 premierowych rozwiązań – maszyn, innowacji w oprogramowaniu i rozwiązań w takich obszarach jak druk komercyjny, druk etykiet, druk opakowań, a także druk przemysłowy, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój. Producent pokazał także, w jaki sposób można przenieść zmienne dane na wyższy poziom, wykorzystując sztuczną inteligencję.

Zademonstrowano m.in., jak oddzielne procesy (takie jak foliowanie, lakierowanie, drukowanie i suszenie) można połączyć w jeden w pełni zintegrowany cykl produkcyjny, w którym AlphaJet firmy MGI jest centralnym punktem. Pokazano korzyści płynące z kompletnej drukarni jednoprzebiegowej. Był to pokaz bardzo zaawansowanych, kompleksowych, cyfrowych linii produkcyjnych inteligentnej drukarni, który podkreślił pionierską transformację cyfrową na dużą skalę. Odwiedzający mogli z bliska zobaczyć, w jaki sposób Konica Minolta holistycznie łączy wiedzę specjalistyczną, pomagając klientom w ich transformacji cyfrowej i rentownym rozwoju ich działalności w duchu ekonomicznego i zrównoważonego rozwoju.

Silny nacisk na zrównoważony rozwój

Przez 11 dni na stoisku kładziono duży nacisk na zrównoważony rozwój, wartość druku i na to, w jaki sposób klienci mogą „dostrzec potencjał w przyszłości druku”, co jest głównym przesłaniem firmy. Producent zademonstrował sposoby zrównoważonej produkcji zgodnie z filozofią Przemysłu 5.0. Udało się to osiągnąć dzięki technologii wspomagającej i oszczędnościom wynikającym z poprawy całkowitej przepustowości wszystkich procesów, nie tylko drukowania.

Ważnym celem było także pokazanie, w jaki sposób pełna gama maszyn cyfrowych może pomóc klientom w ich cyfrowej transformacji.

Cyfrowy system zdobienia JETvarnish 3D Web 400 firmy MGI – który stanowi uzupełnienie AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta – zdobył prestiżową nagrodę EDP (European Digital Press Association) Digital Embellishment Packaging, która jest uhonorowaniem najlepszych innowacji.

Następna generacja maszyn atramentowych HS-UV firmy Konica Minolta – AccurioJet 60000, która została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie, była jedną z ważnych atrakcji wśród 30 systemów działających na żywo na stoisku Konica Minolta. Ten wysokiej klasy model jest zgodny z jakością i technologią serii AccurioJet KM-1e i charakteryzuje się niezwykłą wydajnością 6 tys. ark. B2/godz., a także doskonałą jakością obrazu.

Kolejną maszyną, która miała swoją światową premierę na targach drupa, była maszyna Konica Minolta AccurioPress C84hc, która wykorzystuje toner o wysokiej chromatyczności do spójnego drukowania jasnych, żywych kolorów.

Wpływ technologii na przyszłość

Podczas drupy Konica Minolta pokazała konfiguracje i nowe zastosowania dla swoich maszyn. Wszystkie te rozwiązania mają pomóc zbudować przewagę konkurencyjną drukarniom komercyjnym, firmom produkcyjnym, projektantom i agencjom projektowym czy reklamowym. Nie zabrakło również innych unikalnych programów, w tym premiery „Ex Kansei” – oprogramowania predykcyjnego opartego na spostrzeżeniach z zakresu eye-trackingu.

Dążąc do rozbudzenia chęci pełnego wykorzystania możliwości druku, Konica Minolta zaprezentowała swoją wizję cyfrowej transformacji w drukarni przyszłości. Istotny aspekt demonstracji dotyczył efektywnego wykorzystania sprzętu cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji druku i technologii wspomagających. Kolejnymi atrakcjami były zdalne operacje serwisowe firmy Konica Minolta, a także aplikacja na smartfony AIReLink, specjalistyczne narzędzie dla techników serwisowych.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.