Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / KBA Rapida 105 z modułem inkjetowym

KBA Rapida 105 z modułem inkjetowym

Podczas targów drupa na stoisku KBA zadebiutowała nowa, 41-calowa, hybrydowa Rapida 105 – łącząca w sobie technologię offsetową z drukiem cyfrowym, wyposażona w nowy system nanoszenia kodów inline KBA QualiTronic Mark ID. Maszyna miała pięć offsetowych zespołów drukujących i wieżę lakierującą, a pomiędzy nimi moduł inkjetowy wyposażony w dwa systemy do druku informacji personalizowanych oraz różnego typu kodów Delta 105iUV, produkcji Atlantic Zeiser.

Do nanoszenia kodów na arkusze czy płaskie opakowania można maszynę wyposażyć dodatkowo w cyfrowe rozwiązanie drukujące Delta 105i oraz system Vericam. Takie połączenie gwarantuje druk w maks. rozdzielczości z prędkością od 7500 do 14 tys. ark./godz.
Rapida 105 może drukować na różnych mediach: powlekanych, laminowanych, błyszczących i niewsiąkliwych. Posiada system inspekcji arkusza QualiTronic Mark, zaś za sprawą systemu AirTronic Drum prowadzony arkusz pod głowicą inkjetową jest przytrzymywany próżniowo przez cylinder ssący, dzięki czemu systemy inkjetowe mogą być zainstalowane w odległości jedynie 0,04 cala od arkusza. Moduły UV-LED gwarantują szybkie schnięcie atramentu.
QualiTronic Mark ID daje wiele możliwości pracy systemów inkjetowych w arkuszowych maszynach drukujących – użycie go np. w skonstruowanej przez KBA-Metronic maszynie alphaJET tempo stworzyło programowalną, przemysłową drukarką inkjetową pracującą na zasadzie ciągłego dostarczania strumienia atramentu. Można ją wykorzystywać do nanoszenia różnego typu kodów zabezpieczających markę (kodów kreskowych, QR, numerycznych oraz różnych kombinacji z nich stworzonych). Rozwiązanie to powstało z myślą o druku z zabezpieczeniami, produkcji opakowań, etykiet, biletów na loterię; może być również stosowane do przemysłowego znakowania produktów.

Moduł do druku Delta 105i może sprostać oczekiwaniom opłacalnego nanoszenia kodów czy numerów seryjnych w produkcyjnym druku z zabezpieczeniami. Moduły mogą zostać zainstalowane na różnych urządzeniach pracujących w linii (na przewijarkach lub urządzeniach tnących) – dzięki elastycznemu mocowaniu ich instalacja przebiega szybko i sprawnie. Dzięki nim łatwiejsza staje się kontrola jakości produktów w łańcuchu produkcyjnym – urządzenie zapewnia swoim użytkownikom wysoką jakość produktu końcowego i łatwość zarządzania danymi.
Proces nanoszenia oznaczeń przebiega następująco – zanim papier ze zwoju zostanie pocięty, system ERP przypisuje danej partii materiału (oznaczonej kodem kreskowym) konkretne liczby – kolejne numery z tej grupy są nadrukowywane na wstęgę. Papier z dużą prędkością przechodzi przez urządzenie tnące. Dzięki zintegrowaniu inkjetowego modułu drukującego na tej jednostce transportującej, wstęga może być zadrukowywana jednocześnie po obu stronach – umożliwia to specjalne mocowanie, które wchodzi w skład pakietu instalacyjnego dostarczanego przez Atlantic Zeiser. Delta może zadrukowywać wstęgę o maks. szerokości 105 mm, nim zostaje ona pocięta – z prędkością maks. 240 m/min nanosi kody tekstowe, kreskowe i kody 2D na papier z zabezpieczeniami. Dane przekazywane są bezpośrednio z systemu ERP za pośrednictwem specjalnego interfejsu.
Zmienne dane nadrukowane na papier z zabezpieczeniami stanowią unikalną cechę, dzięki której każdy arkusz może być zidentyfikowany, a jego prawdziwość sprawdzona, zatem może posłużyć do produkcji banknotów bądź dokumentów zabezpieczonych. Kody zawierają istotne informacje dotyczące produktu – potwierdzają jego jakość i umożliwiają prześledzenie jego historię w całym łańcuchu produkcyjnym. Dzięki temu powstałe błędy mogą zostać bez problemu wykryte i wyeliminowane.
Delta 105i może drukować atramentami wodnymi i UV. W skład pakietu instalacyjnego wchodzi również dopasowany moduł suszący, jak również system kontroli zużycia atramentu oraz oparty na kamerach system weryfikacji Vericam, który zapewnia stuprocentową kontrolę jakości wykonywanych nadruków.
Atlantic Zeiser na targach drupa pokazał też połączenie różnych możliwości zadruku m.in. rozmaitego typu kart, nanoszenia kodów (kreskowych czy Datamatrix) i numerów seryjnych na płaskie opakowania z tektury, jak również cyfrową personalizację produktów na skalę przemysłową poprzez nanoszenie różnego typu zabezpieczeń na opakowanie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.