Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Innowacje i partnerstwa kreujące przyszłość świata opakowań

Innowacje i partnerstwa kreujące przyszłość świata opakowań

BOBST na targach drupa 2024 skupił się na prezentacji swoich najnowszych rozwiązań i partnerstw strategicznych. Poprzez łączenie całych linii produkcyjnych, umożliwianie płynnego, kompleksowego przepływu pracy, producent chce pokazać, że możliwe jest realne kształtowanie przyszłości branży opakowań i kreowanie nowej ery w tym sektorze.

„Realizujemy naszą wizję branżową kształtowania przyszłości świata opakowań w oparciu o filary łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju. Nasze rozwiązania umożliwiają drukarniom i konwerterom przejście na cyfryzację, a jednocześnie zmierzają w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z liderami branży, nawiązywać nowe partnerstwa i wytyczać kurs w kierunku ciągłych innowacji i postępu” – powiedział podczas konferencji prasowej Jean-Pascal Bobst, dyrektor generalny BOBST Group.

Jean-Pascal Bobst podczas konferencji prasowej

Digital Master 55 to nowa, uniwersalna platforma do cyfrowego druku i konwersji, dostosowana do potrzeb branży opakowań składanych. Łącząc drukowanie, ozdabianie, kontrolę jakości i sztancowanie w linii z prędkością 100 m/min, Digital Master 55 zapewnia najkrótszy czas wprowadzenia na rynek i najlepszy całkowity koszt posiadania (TCO) wśród rozwiązań do drukowania i przetwarzania – podkreśla producent.

„Platforma ta, oferująca w pełni wbudowane i zautomatyzowane możliwości regulacji druku oraz kontroli jakości, idealnie nadaje się do nakładów do 6000 arkuszy w formacie B1, gdzie może znacznie skrócić czas produkcji nawet o 80% i obniżyć koszty w przypadku krótkich serii, eliminując jednocześnie straty, logistykę oraz przestoje wymagane w przypadku tradycyjnych procesów produkcyjnych” – wyjaśnił Bobst.

W sektorze opakowań firma BOBST postawiła sobie za cel poprawę łączności i cyfryzacji dzięki nowemu BOBST Connect, umożliwiającemu ekosystem przepływu pracy w zamkniętej pętli od plików PDF do podwójnych plików PDF w celu zwiększenia produktywności, łatwości użytkowania i przyczynienia się do zrównoważonego rozwoju. Oparta na chmurze platforma cyfrowa została zaktualizowana w zakresie monitorowania sprzętu, zapewniając bardziej szczegółowy wgląd w dane.

W przypadku etykiet nowy, oparty na chmurze BOBST Digital Front End (DFE) 3.0 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie i będzie dostępny komercyjnie jeszcze w tym roku. Umożliwia to dostęp w czasie rzeczywistym do danych, zasobów i szablonów przepływu pracy. Zarządzaniem kolorami można zarządzać centralnie i udostępniać je w chmurze, a interfejs internetowy obsługuje wielu użytkowników w wielu lokalizacjach.

BOBST uruchamia także opartą na chmurze bibliotekę certyfikowanych substratów w BOBST Connect, która umożliwia konwerterom dostęp do aktualnych list materiałów z certyfikatem BOBST w celu szybkiej kalibracji podłoża.

Inne innowacje obejmują ulepszenia kontroli w Accucheck. Rozwiązano problem automatycznej konfiguracji kontroli jakości dla każdego zadania oraz synchronizacji kolejki zadań zapewniającej zerowy czas konfiguracji. Eliminuje to wąskie gardło w konfiguracji kontroli jakości, co oznacza, że ​​klienci mogą sprawdzić każde pojedyncze zadanie bez dodatkowego czasu i wysiłku.

Ulepszenia kalibracji obejmują nową funkcję jednolitości kolorów. Tymczasem rejestracja kolorów umożliwia teraz pełną kalibrację w zaledwie 15 minut, a kolejna nowa funkcja usprawnia automatyczną kompensację dysz, obejmując oprócz brakujących dysz dysze odchylone.

Firma zaprezentowała także nową gamę cyfrowych atramentów UV, zaprojektowanych tak, aby spełniać najwyższe standardy w zakresie zgodności atramentów, atrament Thalia. Wolne od TPO i zgodne z głównymi przepisami, w tym Reach i Eupia GMP, tusze Thalia nie zawierają żadnych substancji CMR (substancji rakotwórczych, mutagenów i toksyn reprodukcyjnych).

„Stworzone specjalnie dla branży opakowań składanych atramenty UV Thalia Foldable UV rozwiązują problemy związane ze składaniem w przypadku zastosowań o dużym pokryciu atramentem lub ciemnych kolorach. Dzięki swojej formule atramenty zachowują elastyczność po utwardzeniu po dłuższym czasie, co czyni je idealnymi do szybkiego składania i klejenia, małych linii zagnieceń i ostrych kątów” – powiedział Bobst.

BOBST wprowadza również na rynek nową wersję swojej flagowej sztancarki płaskiej Mastercut 165 Per. Maszyna obsługująca tekturę falistą i karton składany dostarcza partie lub palety półfabrykatów dzięki nowatorskiemu systemowi Dual Stream. Nowa karbonowa listwa chwytająca umożliwia zwiększoną prędkość pracy do 7500 arkuszy na godzinę, podczas gdy kontrola jakości na linii z automatycznym wyrzucaniem odpadów zapewnia pakowanie bez usterek.

W następstwie niedawnej współpracy, w tym z Packitoo, mającej na celu wzmocnienie możliwości firmy w zakresie danych i oprogramowania w chmurze, BOBST kontynuuje i rozszerza swoją udaną współpracę z Microsoft. W środowisku w coraz większym stopniu opartym na sztucznej inteligencji ta współpraca zapewnia infrastrukturę opartą na chmurze, wiedzę specjalistyczną i bezpieczeństwo danych potrzebne firmie BOBST do dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań programowych swoim klientom.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.