Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Heidelberg spodziewa się pozytywnego impulsu dla przemysłu

Heidelberg spodziewa się pozytywnego impulsu dla przemysłu

Na targach drupa w Düsseldorfie, w dniach 3–16 maja, Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zaprezentuje około 60 nowości pod hasłem „Discover HEI” (odkryj Heidelberga). Heidelberg spodziewa się, że drupa jako najważniejsze wydarzenie w branży poligraficznej da pozytywny bodziec dla całego przemysłu, i że wpłynie to na odblokowanie inwestycji na kluczowych rynkach na całym świecie. W okresie przygotowań do targów firma zapowiada kolejne innowacje produktowe.

Główny nacisk położono na wprowadzenie zupełnie nowej rodziny arkuszowych maszyn offsetowych pod nazwą Speedmaster SX. Maszyny te łączą w sobie najnowocześniejszą technologię istniejącej serii produktów w nowej klasie wydajności, która jest dostosowana przede wszystkim do wymogów druku akcydensowego, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynkowym. Heidelberg Speedmaster seria SX jest przznaczony przede wszystkim dla drukarń na rynkach wschodzących, które chcą zwiększyć wydajność, ale także dla klientów w krajach uprzemysłowionych, którzy odczuwają coraz większą presję cenową. Wprowadzona na rynek w 2010 roku, offsetowa maszyna arkuszowa Speedmaster CX 102 do druku opakowań została oparta na tej samej koncepcji. Od tamtej pory z wielkim sukcesem ponad 1000 zespołów drukujących sprzedano na całym świecie.
Heidelberg rozszerza również swoją ofertę druku cyfrowego, łącząc wszystkie rozwiązania pod nazwą Heidelberg Linoprint. W związku z tym, tak jak zapowiadano, została rozszerzona współpraca z firmą Ricoh. Heidelberg oferuje obecnie systemy druku cyfrowego Ricoh pod własną nazwą i wyposażone w swoje oprogramowanie. Obecne portfolio rozwiązań Heidelberga jest uzupełniane także o dodatkowe innowacje w zakresie prepress i introligatorni.
„Wraz z naszymi klientami damy podczas targów drupa pozytywny impuls dla branży poligraficznej. Na bazie naszego portfolio rozwiązań i usług przedstawimy dla naszej branży modele biznesowe, które długo nie stracą aktualności – mówi prezes Heidelberga, Bernhard Schreier. – Pokażemy naszym klientom, że inwestycje zwrócą się dzięki przygotowaniu ich z myślą o przyszłych trendach. Dotyczy to zwłaszcza segmentu opakowań i druku cyfrowego. Dla druku akcydensowego wprowadziliśmy już pierwszą nowość w postaci maszyny Speedmaster XL 105 z odwracaniem, o zwiększonej wydajności”.
Podczas targów drupa Heidelberg będzie koncentrować się na szerokiej gamie swoich najnowocześniejszych technologii i usług pod hasłem „Discover HEI”, wiążąc je z kluczowymi trendami w branży. Firma zaprezentuje rozwiązania, które optymalnie odpowiadają aktualnym wymaganiom rynkowym drukarń i firm introligatorskich. „W obecnej sytuacji rynkowej zaufanie i niezawodność to priorytety dla naszych klientów. Wykorzystujemy nasze innowacje w odpowiedzi na zapytania klientów i udzielamy wskazówek, które daleko wykraczają poza kwestie czysto techniczne” – dodaje Schreier.

Podczas targów drupa w Düsseldorfie, Heidelberg przedstawi portfolio produktów, obejmujące dzisiaj wszystkie kluczowe trendy rynkowe w sektorze, podkreślając swoją wiodącą rolę w branży. W ten sposób firma zapewnia swoim klientom możliwość uwzględnienia najnowszych trendów w branży w swojej działalności w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Nacisk zostanie położony na siedem światowych tendencji rynkowych – każda z nich będzie miała przypisane własne hasło „HEI”, co pozwoli gościom łatwiej odnaleźć odpowiednie rozwiązania podczas targów:
- sprawne systemy produkcji (HEI Productivity)
- ekologiczne drukowanie (HEI Eco)
- Web-to-print (HEI Integration)
- drukowanie niskich nakładów (HEI Flexibility)
- indywidualizacja dzięki lakierowaniu i efektom specjalnym (HEI Emotions)
- przyszłość w druku opakowań (HEI End)
- zdobywanie przewagi dzięki najnowszej specjalistycznej wiedzy (HEI School)

„Nasze innowacje technologiczne i nowe usługi są pomyślane jako rozwiązania ekologiczne – mówi Stephan Plenz, członek zarządu odpowiedzialny za dział Heidelberg Equipment. – Jesteśmy pierwszym producentem oferującym opcję kompensacji CO2 ex works. Heidelberg podkreśla również swoje podejście proekologiczne poprzez zapewnienie, że cała prezentacja na targach drupa jest neutralna dla klimatu”.
Konferencja prasowa firmy Heidelberg z okazji targów drupa 2012 odbędzie się 2 maja 2012 o godz. 16.00 w hali 1.

Fot. Nowy Speedmaster SX 102

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.