Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Heidelberg i Canon współpracują w zakresie druku inkjetowego

Heidelberg i Canon współpracują w zakresie druku inkjetowego

Maszyna Jetfire 50 w formacie B3

Firmy Canon i Heidelberg dzień przed formalnym rozpoczęciem targów drupa ogłosiły globalną współpracę w zakresie produkcji i sprzedaży atramentowych systemów druku arkuszowego w formatach B3 i B2, opartych na technologii druku atramentowego Canon. Nowa rodzina Jetfire zostanie zintegrowana z ekosystemem Heidelberga za pośrednictwem platformy workflow Prinect, co umożliwi integrację maszyn w drukarniach i połączenie technologii offsetowych i cyfrowych. Heidelberg zapewni też obsługę serwisową i atramenty Saphira.

Nowa rodzina maszyn Jetfire jest przeznaczona dla rozwijającego się rynku przemysłowego. „Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom, którzy chcą jednocześnie obsługiwać maszyny offsetowe i cyfrowe, atrakcyjnego i zintegrowanego portfolio usług i produktów” – mówi David Schmedding, szef sprzedaży w Heidelberger Druckmaschinen AG, a od 1 lipca br. dyrektor sprzedaży i marketingu i członek zarządu. Obydwa koncerny widzą potencjał wzrostu w ekspansji druku inkjet i chcą wspólnie wdrożyć tę technologię w branży poligraficznej do produkcji przemysłowej.

W pierwszej kolejności Heidelberg będzie oferował istniejący system druku cyfrowego B3 firmy Canon z odpowiednią integracją z systemem Prinect, własnym serwisem i materiałami eksploatacyjnymi pod nazwą Jetfire 50 począwszy od targów drupa 2024. Planuje się, że maszyna będzie dostarczana klientom od pierwszego kwartału 2025 r. W kolejnym etapie producent ma zaoferować cyfrową maszynę do druku atramentowego w formacie B2 do druku akcydensów od połowy 2025 r., a pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 r. Maszyna ta będzie wykorzystywać najnowocześniejszą technologię atramentową, aby przenieść przemysłowy druk cyfrowy na nowy poziom i będzie oferowana jako Jetfire 75 firmy Heidelberg. Nowe systemy druku cyfrowego mają być również obsługiwane w pełni automatycznie w zintegrowanym systemie razem z maszynami offsetowymi dzięki Prinect Touch Free za pośrednictwem systemu Prinect firmy Heidelberg.

Maszyny Gallus Labelfire i Gallus One do drukowania etykiet udowodniły, że Heidelberg może zaoferować skuteczne rozwiązania inkjet w środowisku przemysłowym. Ponadto firma ma już ponad 3 tys. instalacji druku cyfrowego Versafire opartych na tonerze i ponad 1,5 tys. projektów integracji z maszynami do druku cyfrowego innych producentów. Według szacunków rynkowych, rynek, do którego Heidelberg może adresować swoje rozwiązania cyfrowe, w tym usługi i materiały eksploatacyjne, wzrośnie z około 5 mld euro obecnie do 8 mld euro do 2028 r. Firma dąży do znacznego zwiększenia swoich obrotów dzięki rozwiązaniom do druku cyfrowego w perspektywie średnioterminowej.

Jetfire 50 to nowe cyfrowe rozwiązanie produkcyjne dla dostawców usług druku przemysłowego poszukujących alternatywnych metod produkcji. W formacie B3, system łączy w sobie wszystkie zalety elastyczności druku cyfrowego ze stabilnością druku atramentowego w sektorze akcydensowym. Przy wydajności 9 120 ark. SRA3/godz., maszyna oferuje doskonałą wydajność w połączeniu z wysoką elastycznością i niezawodnością. Maszyna ma być dostarczana do klientów od pierwszego kwartału 2025 r.

Nowy Jetfire 75 oparty na technologii atramentowej w formacie B2 może drukować 8,7 tys. ark. B2/godz. To sprawia, że maszyna jest ponad dwa razy szybsza niż maszyny obecnie dostępne na rynku. Rezultat: wydajność druku do 54 mln arkuszy B2 rocznie osiąga wysoką wydajność przemysłową w druku akcydensów. Dzięki formatowi papieru 61 × 75 cm można niezwykle wydajnie drukować broszury, książki i inne prace akcydensowe, a także specjalne formaty, takie jak plakaty, banery 6-up, a także prace z danymi zmiennymi i numeracją.

Aby być konkurencyjnymi i działać w sposób efektywny ekonomicznie, drukarnie odchodzą od ręcznego zarządzania zleceniami. Wychodząc tym potrzebom naprzeciw, Heidelberg opracował Prinect Touch Free – w pełni zautomatyzowany, hybrydowy (zintegrowany z portfolio maszyn offsetowych i cyfrowych) system zarządzania procesami, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do szybkiego podejmowania właściwych decyzji produkcyjnych.

Jako opcja systemu Heidelberg Prinect Production Managera, Prinect Touch Free automatycznie znajduje najszybszą i najbardziej wydajną drogę od zadania do gotowego produktu. Umożliwia to drukarniom produkcję dużej liczby zleceń w bardzo krótkich seriach bez dużego nakładu pracy. Prinect Touch Free w sposób ciągły optymalizuje cały portfel zamówień pod względem optymalizacji kosztów produkcji i czasu produkcji. Ponieważ wszystkie technicznie możliwe ścieżki produkcji są przechowywane w systemie, zmiana harmonogramu może być przeprowadzona natychmiast, nawet z offsetu na druk cyfrowy lub odwrotnie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.