Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Canon prezentuje liczne nowości

Canon prezentuje liczne nowości

Na rozpoczętych właśnie targach drupa 2024 Canon prezentuje kampanię „Power to move”, niosącą wiele nowych rozwiązań technologicznych (m.in. nowa generacja ploterów plotWAVE i colorWAVE, dodatki do serii Colorado M z systemem UVgel, czy nowe atramentowe urządzenie w formacie B2 – varioPRESS iV7) i ciekawych partnerstw (z firmą Heidelberg). Producent prezentuje także projekty społeczne (m.in. współpracę z organizacjami charytatywnymi i startupami). Ponadto na wystawie „World Unseen” Canon prezentuje możliwości druku warstwowego, a w ramach „The Core” – immersyjnej, multisensorycznej przestrzeni w samym sercu stoiska – pokazuje, w jaki sposób druk może angażować ludzi poprzez wzbudzanie ich emocji, a jednocześnie poprzez ich wzajemną współpracę, wspomaga transformację firmy.

Canon wprowadza na rynek nową generację wielkoformatowych urządzeń plotWAVE i colorWAVE do druku dokumentacji technicznej. Zbudowane w oparciu o sprawdzone i zaufane technologie: CrystalPoint i Radiant Fusing, urządzenia Canon plotWAVE i colorWAVE serii T, łączą najnowsze innowacje w jednym wysokowydajnym systemie druku. Zastosowane rozwiązania pozwalają z dużą łatwością uzyskać wysoką jakość rysunków technicznych, plakatów, czy innych prac graficznych. Obie serie T zawierają pakiet PRISMA Tech Suite - nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku, kopiowania, skanowania czy składania prac. Zastosowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają wysoki stopień ochrony systemów IT.

Stworzone z myślą o profesjonalistach z branży inżynierskiej AEC (architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej i produkcyjnej), urządzenia Canon plotWAVE i colorWAVE odniosły spektakularny sukces na rynku. Od momentu ich rynkowego debiutu, na całym świecie zostało zainstalowanych ponad 60 000 urządzeń serii plotWAVE i colorWAVE, które pozwalają uzyskiwać dokładne wydruki wysokiej jakości – wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku, przy pierwszej próbie - zawsze, gdy jest to potrzebne.

Nowa monochromatyczna seria urządzeń plotWAVE T zastępuje poprzednią - PlotWave i jest dostępna w pięciu różnych modelach: T30/35, T50/55 i T75. Umożliwia produkcję do dziesięciu wydruków A1/min. i oferuje pojemność nośników do 1200 metrów (3937 stóp) w konfiguracji do sześciu automatycznych podajników rolkowych o szerokości do 914 mm (36 cali).

Z kolei nowa seria colorWAVE T zastępuje poprzednie modele ColorWave i jest dostępna w dwóch wersjach: T60 i T65. Oba modele pozwalają na dostarczanie czterech kolorowych wydruków A1/min. Urządzenia oferują możliwość wykorzystania do sześciu automatycznych podajników rolkowych, a model T65 zapewnia także dodatkowe tryby jakości dla użytkowników, którzy oczekują zastosowania specjalnych materiałów dla uzyskania najwyższej jakości wydruków. Wszystkie modele są również dostępne jako urządzenia wielofunkcyjne, w tym z opcją zintegrowanego skanera i w pełni zintegrowanego systemu do odbierania lub składania prac.

Zapewniając narzędzia, które zwiększają produktywność, nowa seria ploterów plotWAVE i colorWAVE T zawiera bardzo wydajny kontroler POWERsync+. Konfiguracja hardware w tym zwiększona pojemność pamięci potrzebnej dla błyskawicznego przetwarzania zadań, a także zastosowanie systemu Microsoft Windows 10 IoT Enterprise 2021 pozwala użytkownikom uzyskać niegraniczony dostęp do najnowszych funkcji Microsoft Windows, które gwarantują bezpieczeństwo systemu. Zlecenie drukowania można przesłać z dowolnego miejsca za pomocą szeregu urządzeń, a dzięki nowej funkcji zdalnego wybudzania - Remote ON, system jest gotowy do działania natychmiast po pojawieniu się użytkownika w jego pobliżu. Dodatkowa informacja o stanie urządzenia oraz czujnik umieszczony w szufladach na nośniki, który automatycznie oblicza i informuje, jaka długość nośnika na rolce jest jeszcze do wykorzystania pozwalają na efektywną pracę.

Bardzo ważną nowością jest nowy pakiet oprogramowania PRISMA Tech Suite, zestaw rozwiązań dla przepływu pracy dla urządzeń plotWAVE i colorWAVE serii T. Pomaga on zarządzać procesami druku i zachować nad nimi kontrolę dzięki wydajnej aplikacji oraz poniższym narzędziom:

- PRISMAproduce Tech, umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie, zarządzanie i przesyłanie złożonych zestawów dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej do jednej lub wielu urządzeń jednocześnie. Użytkownicy korzystają z bardziej spójnego procesu drukowania i niezawodnej jakości druku, ze specjalnie dostosowanymi szablonami i łatwiejszą konserwacją IT;

- PRISMAlytics Accounting, bezpieczne narzędzie do obsługi urządzeń oparte na chmurze, które przechwytuje dane istotne dla obliczania kosztów i monitorowania użytkowania;

- PRISMAlytics Dashboard, bezpieczne narzędzie do zarządzania oparte na chmurze, które pozwala na monitorowanie i maksymalizację produkcji wydruków;

- PRISMAservice, centralna platforma wiedzy, która umożliwia serwisantom i pomocy technicznej szybsze, wydajniejsze i skuteczniejsze wspieranie klienta w celu zapewnienia maksymalnego czasu pracy bez przestojów. Możliwe jest to dzięki integracji szerokiej gamy narzędzi serwisowych w jednym ujednoliconym portalu.

Ponieważ cyberbezpieczeństwo jest dla klientów kwestią o kluczowym znaczeniu, Canon rozwinął w nowych urządzeniach plotWAVE i colorWAVE serii T najnowszej generacji technologię bezpieczeństwa druku SMARTshield, stosując mechanizm automatycznej aktualizacji systemu oraz drukowanie przy użyciu kodu PIN lub hasła. Administrator systemu decyduje o dostępności i statusie aktualizacji. Użytkownik może teraz - tuż przed wydrukowaniem pliku, skorzystać z panelu ClearConnect i wprowadzić kod PIN lub hasło. Umożliwi to dostęp do pliku, zapewni bezpieczeństwo drukowania, uniemożliwiając drukowanie osobom nieuprawnionym.

Aby zminimalizować wpływ na środowisko, zarówno urządzenia plotWAVE serii T z technologią Radiant Fusing, jak i urządzenia colorWAVE serii T z technologią CrystalPoint uzyskały certyfikaty ENERGY STAR i są wyposażone w tryby oszczędzania energii. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, z których wiele nadal doskonale służy klientom, obie serie T zostały zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu przy zastosowaniu materiałów, z których co najmniej 85% można poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać po ich regeneracji. Seria plotWAVE T zaopatrzona jest w pojemniki z tonerem wykonane średnio w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Część pojemników TonerPearls serii colorWAVE T została zaprojektowana tak, aby mogła być również używana jako zasobnik używany do konserwacji. Obie serie T są obsługiwane przez inteligentne sterowniki Canon i rozwiązania istotne dla przepływu pracy - PRISMA Tech Suite. Pomagają one w uzyskiwaniu prawidłowego druku już przy pierwszym podejściu, co pozwala unikać marnowania wydruków, tonera, atramentu i energii.

Pewność co do wysokiej jakości wykonania urządzeń plotWAVE i colorWAVE serii T, pozwala firmie Canon zwiększać swoje zobowiązania serwisowe wobec klientów. Obejmują one wsparcie dla materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych, wersji oprogramowania konserwacyjnego i aktualizacji zabezpieczeń przez określenie ekonomicznego okresu eksploatacji urządzenia. Program opieki serwisowej który oferuje konfigurowalne opcje serwisowe na 36, 48 lub 60 miesięcy, jest teraz dostępny także dla drukarek plotWAVE i colorWAVE serii T, obejmując zdalne wsparcie tego samego dnia i wsparcie na miejscu następnego dnia, w tym: przeprowadzenie wszelkich prac serwisowych, podróże, części zamienne i urządzenia do przetwarzania obrazu.

- - - -

Wykorzystując fakt, że seria Colorado M – system roll-to-roll o długości 1,6 metra, pozwalający na użycie w druku białego atramentu UVgel, odniosła globalny sukces, Canon wzmacnia teraz jej atrakcyjność, wprowadzając szereg nowych innowacji. Dodatki, pozwolą zarówno nowym, jak i dotychczasowym użytkownikom serii, która premierę miała w ubiegłym roku, poszerzać swoją ofertę m.in. poprzez wejście na rynek opakowań i w segment druku przemysłowego.

Nowy druk mikrotekstur FLXture dla efektów specjalnych

Nową funkcją dostępną od teraz dla serii Colorado M jest FLXture - pięciowarstwowa technologia druku, która pozwala na dodawanie mikrotekstury w wydrukach wielkoformatowych. Subtelne właściwości zadrukowanej powierzchni pozwalają na odbieranie wrażeń podobnych do tych, które towarzyszą nam podczas dotykania drewna lub skóry. Różnorodne, kreatywne aplikacje druku można realizować w łatwy sposób dzięki oprogramowaniu PRISMAguide XL, które w inteligentny sposób przygotowuje warstwy atramentu UVgel do drukowania. Niezależnie od tego, czy wymagana jest subtelna tekstura tła, elegancko wytłoczony napis, czy też uwypuklenie danego fragmentu na opakowaniu lub innych produktach, FLXture może wzbogacić drukowane aplikacje o dodatkowe tekstury powierzchni bez konieczności stosowania skomplikowanych kombinacji materiałów. Technologia ta jest dostępna zarówno dla nowych instalacji, jak i dla dotychczasowych użytkowników, w najnowszych wersjach oprogramowania urządzenia Colorado i PRISMAguide XL.

Nowy system UVgel Factory dla opakowań

Zarówno dla klientów poszukujących alternatywy dla outsourcingu krótkich serii drukowanych opakowań jak i dostawców druku, którzy dywersyfikując swoją ofertę, przyglądają się uważnie rynkowi opakowań, nowy system UVgel Packaging Factory zwiększa możliwości Colorado M jeśli chodzi o dostarczanie cyfrowego odpowiednika laminacji litograficznej. Tworząc zadrukowane arkusze materiału podkładowego przeznaczone do późniejszej laminacji na podłożu z tektury falistej, system UVgel Packaging Factory przenosi wszystkie korzyści - charakterystyczne dla druku cyfrowego na żądanie - na rynek opakowań. Rodzi się więc efektywne rozwiązanie zarówno dla handlu detalicznego, jak i rynku produktów konsumpcyjnych i luksusowych.

Zintegrowany system UVgel Packaging Factory składa się z urządzenia Colorado M5W roll-to-roll z podajnikiem nośników Fotoba jumbo roll oraz trymerem wyjściowym i układarką. Może on obsługiwać duże rolki (o długości do 2000 metrów) tych samych nośników używanych do laminowania litograficznego, dostarczając z prędkością do 159 m2/godz. całkowicie suche i wysoce odporne na zarysowania arkusze o wysokiej jakości. Opcja FLXfinish+ w serii Colorado M gwarantuje stosowanie kreatywnych rozwiązań, takich jak m.in.; matowe, błyszczące lub mieszane wykończenie na wydruku. Podobnie jak w przypadku offsetowych arkuszy litograficznych, wstępnie cyfrowo zadrukowane arkusze mogą być przetwarzane w zwykłym procesie laminowania litograficznego. Dzięki dużej automatyzacji systemu UVgel Packaging Factory, proces drukowania nie wymaga nadzoru. System jest już dostępny na rynkach EMEA.

Maksymalna produktywność dla szerszego zakresu nośników

Kolejnym krokiem w kierunku maksymalizowania produktywności dzięki mniejszej potrzebie wymiany rolek przy dłuższych zleceniach, jest nowy, ulepszony zestaw Jumbo Roll Interface. Umożliwia on serii Colorado M obsługę dużych rolek nośników każdego typu, w tym: przezroczystych, strukturalnych, metalicznych i ciemnych.

Korzyści UVgel rozszerzają się na druk przemysłowy

Możliwości serii Colorado M i UVgel rozciągają się również na zastosowania w segmencie druku przemysłowego. Warto tu w szczególności wymienić drukowanie nakładek graficznych na przełączniki membranowe, które są drukowanymi obwodami elektronicznymi wykorzystującymi nacisk do otwierania i zamykania obwodu. Stosowany na podłożu polimerowym - poliestrze lub poliwęglanie, atrament używany do drukowania nakładek musi być wytrzymały i elastyczny, aby zapobiec rozwarstwieniu. W tych aspektach technologia UVgel wyróżnia się, ponieważ jest wystarczająco wytrzymała i w wielu przypadkach nie wymaga laminowania. Została opracowana do drukowania na elastycznych nośnikach i gwarantuje, że na zadrukowanej powierzchni nie pojawią się pęknięcia. Do tego zastosowania nie są wymagane żadne dodatkowe ani opcjonalne funkcje.

- - - -

Canon poszerza swoje portfolio o nowe atramentowe urządzenie arkuszowe w formacie B2 - varioPRESS iV7, które jest w stanie wydrukować 8700 arkuszy B2 4/0w godzinę. (4350 arkuszy B2 4/4w godzinę). Z możliwością drukowania do 4,5 miliona obrazów B2 miesięcznie w trybie 24/6. varioPRESS iV7 ustanawia nowe standardy w cyfrowym segmencie B2, łącząc w sobie przykuwającą wzrok jakość wydruku z niezrównaną wydajnością i możliwością obsługi szerokiej gamy nośników. Oparte na innowacyjnych i sprawdzonych technologiach Canon, maszyna staje się nową platformą przeznaczoną do formatu B2, umożliwiając drukarniom komercyjnym przenoszenie produkcji z urządzeń cyfrowych i krótkich serii offsetowych. Odwiedzający stoisko Canon w hali 8a na targach drupa mogą poznać szczegóły dotyczące varioPRESS iV7 dzięki interaktywnej animacji i prezentacji próbek. Pierwsze instalacje urządzenia w regionie EMEA odbędą się w drugiej połowie 2025 roku.

Opierając się na sukcesie i sprawdzonej technologii cyfrowych urządzeń atramentowych varioPRINT iX3200/2100 B3, nowy system varioPRESS iV7 projektowano z myślą o dynamicznie zmieniających się potrzebach rynku i oczekiwaniach dostawców usług druku komercyjnego (PSP), drukarni internetowych i wydawnictw. Wyjątkowa jakość druku, duża produktywność i możliwość obsługi szerokiej gamy nośników sprawiają, że firmy korzystające z varioPRESS iV7 będą mogły oferować: krótsze terminy, produkcje krótszych serii oraz obsługiwanie większej liczby zleceń, włączając w to produkty premium. VarioPRESS iV7 wraz z modelem varioPRINT iX1700 dołącza do rodziny urządzeń w której znajdują się modele iX3200/2100. Canon oferuje więc teraz bogate portfolio atramentowych systemów arkuszowych, które mogą obsługiwać większą liczbę dostawców usług druku i zapewniają wytwarzanie szerszej gamy produktów o miesięcznym nakładzie od 300 000 obrazów A4 do 4,5 miliona B2.

Drukując do 8700 arkuszy B2 4/0na godzinę, niezależnie od gramatury nośnika, varioPRESS iV7 zapewnia ciągłą produktywność na skalę przemysłową przy minimalnej interwencji operatora - głowica drukująca i kontrola jakości obrazu są zautomatyzowane, a atrament można uzupełniać bez zatrzymywania druku. W rezultacie varioPRESS iV7 umożliwia klientom łatwe wywiązywanie się z umów dotyczących jakości i czasu realizacji usługi, przy jednoczesnym zwiększaniu zdolności produkcyjnych, obniżaniu kosztów i zwiększaniu wydajności. Idealny do produkcji krótkoseryjnej, just-in-time system, pozwala również dostawcom usług druku wspierać ich klientów w ograniczaniu nadprodukcji i zapasów druku.

Dzięki formatowi arkusza do 750 x 614 mm, varioPRESS iV7 umożliwia stosowanie arkuszy formatu B2+, co pozwala na oferowanie różnorodnych, rentownych zastosowań - od druku czasopism, katalogów, książek i materiałów marketingowych po przesyłki direct mail, pocztówki i wizytówki. Dzięki wspomaganemu powietrzem, prostemu i płaskiemu systemowi podawania papieru oraz innowacyjnemu dwuetapowemu procesowi utrwalania, urządzenie obsługuje szeroką gamę powlekanych i niepowlekanych nośników o gramaturze do 450 g/m², (w tym wybrane tektury), a także nośniki o wysokiej gramaturze , z pełną prędkością znamionową, zapewniając płynną, szybką produkcję aplikacji premium. Niezawodna technologia podawania i układania materiałów w stos, poprawia dodatkowo wydajność i ciągłość produkcji. Maszyna varioPRESS iV7 jest wyposażona w sprawdzony, dwuetapowy proces suszenia i utrwalania opracowany przez Canon, co minimalizuje deformację zadrukowywanych podłoży i pozwala na uzyskiwanie wydruków o większej trwałości.

Maszyna varioPRESS iV7 jest wyposażona w innowacyjne głowice drukujące o rozdzielczości 1200 dpi i polimerowe atramenty pigmentowe na bazie wody, które w połączeniu z płynem kondycjonującym ColorGrip Canon pozwalają na uzyskiwanie żywych kolorów i precyzyjne odwzorowanie nawet drobnego tekstu czy konturu linii. Wielopoziomowa modulacja wielkości kropli atramentu pozwala na uzyskanie kropli o różnej wielkości, zapewniając wysoką jakość druku, jak i jego doskonałą wydajność. Dzięki temu klienci mogą wytwarzać wysokiej jakości aplikacje już za pierwszym podejściem – szybko, zyskując spójną kolorystykę, większą wydajność przy obniżonych kosztach produkcji i mniejszej ilości odpadów.

- - - -

Podczas targów firma Canon akcentuje kluczowe partnerstwa i inicjatywy, ukazując siłę współpracy na rzecz pozytywnych zmian i doświadczeń, które wzbogacają nasze życie i biznes. Zgodnie ze swoją filozofią Kyosei, oznaczającą życie i pracę dla wspólnego dobra, Canon podejmuje się współpracy z wieloma firmami i organizacjami charytatywnymi oraz przekaże na rożne cele 20 tys. książek, które zostaną wydrukowane podczas targów drupa 2024.

Odwiedzający stoisko Canon mogą poznać wiele kluczowych działań firmy na rzecz współpracy z partnerami z różnych branż. Wśród nich znajdziemy m.in.:

„World Unseen”

W samym sercu stoiska Canon znajduje się „The Core”, immersyjna, multisensoryczna przestrzeń, która pokazuje w jaki sposób druk może angażować ludzi poprzez wzbudzanie ich emocji, a także jak technologia i wiedza łączą się, by tworzyć doświadczenia związane z obrazowaniem, które mogą wzbogacać nasze życie i zmieniać biznes. W strefie „The Core” zostanie zaprezentowana inicjatywa Canon World Unseen, zrealizowana we współpracy z Królewskim Narodowym Instytutem Osób Niewidomych (RNIB), aby zachęcić odwiedzających do poznania zdjęć autorstwa znanych fotografów.

Printworks – partnerstwo z biznesem

W strefie "Printworks" poświęconej "Ludziom, planecie i możliwościom", odwiedzający będą mogli inspirować się strategiami wdrożonymi przez klientów Canon, które realizują idee zrównoważonego rozwoju, m.in. w ramach takiego projektu jak „Creative Futures” (patrz: https://www.canon.co.uk/business/insights/articles/creative-futures-collaboration-for-creativity/. W jego ramach Canon współpracuje z „The Drum” - globalnym wydawcą z branży marketingowej i medialnej, a także z innymi ekspertami. W projekcie brytyjskie start-upy rywalizują ze sobą, by usprawniać własne działania marketingowe poprzez zindywidualizowaną, wielokanałową strategię i kampanie dotyczące druku. Tegoroczny zwycięzca, Bower Collective – dostawca naturalnych produktów gospodarstwa domowego i higieny osobistej w opakowaniach wielokrotnego użytku – zaprezentuje na stoisku Canon swoją ofertę i przedstawi historię firmy.

Kolejną inicjatywą w ramach „Printworks” jest Publishing 2030 Accelerator, której celem jest osiąganie przez branżę druku znaczącego postępu w skali globalnej, w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu Canon w tę inicjatywę branży poligraficznej, która narodziła się wśród społeczności Canon Future Book, a także na temat aktywnej roli, jaką Canon odgrywa w budowaniu Distributed Printing Network. Może to dać kolejny impuls rozwoju dla całej branży, a jednocześnie jest to szansa na zmniejszenie śladu węglowego każdej sprzedanej książki.

Partnerstwo dla wspólnego dobra

Strefa „Printworks” dostarczy również informacji o licznych partnerach – organizacjach charytatywnych, które Canon wspiera, poprzez przekazanie im ok. 20 tys. książek. Do tego grona należy m.in. UN SDG Book Club African Chapter, którego lektury pomagają propagować wśród dzieci 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Na stoisku Canon będzie też obecna Lucy Swanston, założycielka „Topic Heroes” – brytyjskiej organizacji charytatywnej popularyzującej alfabetyzację oraz inicjatorka internetowego serwisu, który pomaga dzieciom uczyć się pisać. Poprzez swoją obecność na stoisku Canon, będzie zwiększać świadomość swej ważnej misji. Jej organizacja umożliwia dzieciom spisywanie własnych historii i przesyłanie ich za pośrednictwem strony internetowej Topic Heroes. Po przesłaniu, rękopisy są drukowane w technologii druku cyfrowego na żądanie, a dzieci otrzymują fizyczny egzemplarz książki zawierający ich historie. Dodatkowe egzemplarze są przekazywane do szkół, aby mogli je przeczytać ich rówieśnicy. Dzięki darowiznom, organizacja Topic Heroes może wspierać najmłodszych z brytyjskich miejscowości o mniejszym poziomie zamożności. Przy wsparciu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Canon i partner firmy w obszarze finiszingu, Meccanotecnica przekażą 1000 książek Topic Hero ukraińskim dzieciom.

Zgodnie z celem firmy Canon, jakim jest zminimalizowanie wpływu targów na środowisko, ok. 10 tys. pocztówek, plakatów i broszur wydrukowanych na stoisku firmy trafi do niemieckich organizacji pozarządowych.

W ramach zaangażowania na rzecz zwiększania dostępu do sztuki, Canon przedstawi także zakres wsparcia, jakiego udziela chórowi The White Hands Chorus Nippon (WHCN). Chór, założony przez dyrektor artystyczną Erikę Colon, gromadzi dzieci z fizyczną niepełnosprawnością i dzieci zdrowe, a jego członkowie z dysfunkcją słuchu przekazują dźwięki i emocje za pomocą języka migowego, ruchu i mimiki twarzy. Obrazy z wizualnej interpretacji chóru „Ode an die Freude/Oda do radości” z IX Symfonii Beethovena, a także technologie Canon wykorzystane w wydarzeniu zaprezentowane będą na stoisku Canon wraz ze szczegółowymi informacjami na temat inicjatywy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.