Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zwycięzcy konkursów PakStar i Student PakStar

Zwycięzcy konkursów PakStar i Student PakStar

W tym roku odbyły się szósty Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar i trzeci Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar, zorganizowane przez: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojwy Opakowań, Polską Izbę Opakowań, Akademię Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz serwis branżowy www.opakowania.com.pl.

Celem obu konkursów jest stymulowanie i promowanie innowacyjnych działań w dziedzinie opakowań, zmierzających do doskonalenia opakowań oraz do lepszej ochrony pakowanych wyrobów, a także zwiększenia ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Konkurs PakStar otwiera laureatom drogę do udziału w Światowym Konkursie Opakowań WorldStar, a konkurs Student PakStar – w Światowym Konkursie Projektów Opakowań WorldStar Student Award; oba są organizowane przez Światową Organizację Opakowań (World Packaging Organization).
Jury konkursów, obradujące 27 czerwca br., wyłoniło laureatów na podstawie następujących kryteriów: nowoczesność (w tym zastosowanie nowych materiałów, oryginalność rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystanie nowych technik itd.); właściwości i cechy decydujące o skutecznej ochronie pakowanego wyrobu; walory ekologiczne; wzornictwo; walory estetyczne i reklamowe; walory informacyjne opisu na opakowaniu; przydatność do mechanizacji i automatyzacji procesów pakowania.
W konkursie PakStar 2012 nagrody otrzymali:
- w kategorii „opakowania jednostkowe”:
firma Werner Kenkel za Opakowanie-piłkę
Carrefour Polska za Torbę kasową dla sieci sklepów Carrefour
Mondi Warszawa za Opakowanie na jabłka typu „Pick and Go”
wyróżnienie – dla Jokey Plastic Blachownia za Opakowanie JCT 25 polipropylenowe na farbę
- w kategorii „opakowania zbiorcze i transportowe”:
DS Smith Polska za Opakowanie do napojów schładzanych lodem
wyróżnienie – dla TFP Grafika za Opakowanie dla przemysłu spożywczego Eco-Polyjointer
wyróżnienie – dla TFP Dziećmierowo za Opakowanie na butelki FrontLessPolyjointer FLP
- w kategorii „inne wyroby związane z rynkiem opakowaniowym”:
firma Martex za Kontenery ARBO-EKO na rośliny.

W konkursie Student PakStar 2012 nagrody otrzymały: Iga Szmycińska-Berleć z Wydziału Grafiki i Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Sztuk Użytkowych w Szczecinie za Kopertę na płyty CD i DVD, Dominika Siemieniak z Wydziału Grafiki ASP w Łodzi za Kolekcję opakowań na kosmetyki „Achori”, Maja Drążkowska z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP w Łodzi za serię Opakowań na artykuły spożywcze „Przysmaki z mysiej paki”. Maję Drążkowską wyróżniono też za Opakowanie na tabletki „Ring”.
Nagrody zostaną wręczone podczas tegorocznego Kongresu Opakowań, towarzyszącego targom Taropak.

Fot. Tekturowe opakowanie-piłkę prezentuje Halina Florek, prezes zarządu firmy Werner Kenkel

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.