Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zastosowanie technologii druku

Zastosowanie technologii druku

Już 24 listopada zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu "Zastosowanie technologii druku 3D", podczas którego zostanie przedstawiona technologia druku 3D, praktyczne aspekty jej zastosowania oraz wykorzystanie w pracy. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Prelekcje poprowadzą m.in.:
- dr n. med. Marcin Wiecheć – nauczyciel akademicki, Katedra Ginekologii i Położnictwa, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie: "Modele 3D serca płodu jako innowacyjne narzędzie dydaktyczne do nauczania diagnostyki serca płodu i konsultacji pacjentów"

- dr inż. Przemysław Siemiński – Politechnika Warszawska, Instytut Podstaw Budowy Maszyn: "Badania wytrzymałościowe struktur wytwarzanych z polimerów techniką przyrostową FDM/FFF"

- mjr dr inż. Paweł Płatek – Zakład Wspomagania Projektowania, Wytwarzania i Eksploatacji, Instytut Techniki Uzbrojenia, Wydział Mechatroniki i Lotnictwa, Wojskowa Akademia Techniczna: "Wykorzystanie druku 3D metodą FDM w procesie projektowania broni strzeleckiej"
- Agnieszka Witońska-Pakulska – radca prawny, kierownik działu własności intelektualnej, Pakulski, Kilarski i wspólnicy: "Druk 3D a własność intelektualna"
(Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia dotyczące własności intelektualnej przy druku 3D. Wskazane zostaną przykłady oraz wyjaśnione zostaną kwestie związane z korzystaniem z praw wyłącznych w ramach druku 3D oraz zagadnienia dotyczące ewentualnych naruszeń praw właścicieli praw wyłącznych.)

- dr inż. Maciej Cader – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP: "Świadome wykorzystanie drukarek 3D, czyli projektowanie zorientowane na technologie addytywne"
(Dynamiczny rozwój technologii wytwarzania przyrostowego sprawił, że stanowią one coraz powszechniejsze narzędzie do tworzenia części prototypów i maszyn. To co szczególnie odróżnia technologie addytywne od standardowych, to możliwość tworzenia dowolnych kształtów w tym dowolnych geometrii wewnętrznych części. Dzięki tej właściwości prototypy wytwarzane przyrostowo mogą posiadać niemalże dowolne geometrie wewnętrzne odpowiadające warunkom brzegowym lub kryteriom optymalizacji, np. minimalizacji masy części przy zachowaniu ich wymaganej wytrzymałości.
W wystąpieniu zostanie omówione zagadnienie projektowania zorientowanego na druk 3D co daje możliwość optymalnego wykorzystania technologii druku 3D w przemyśle. Zostanie również przedstawione krótkie studium przypadku wykorzystania projektowania zorientowanego na druk 3D, wykonane przez jednego ze światowych producentów samolotów pasażerskich.)
Więcej informacji na stronie organizatora.

Fot. www.pixabay.com

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.