Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zakończyły się targi Interpack 2023

Zakończyły się targi Interpack 2023

Jedne z największych targów opakowań, maszyn i technologii pakowania – Interpack – odbyły się w dn. 4–10 maja br. w Düsseldorfie. Jak podaje organizator, przez siedem dni aż 2,8 tys. wystawców z 61 krajów zaprezentowało swoje technologie i rozwiązania świadczące o sile i kreatywności branży. W tym gronie znalazło się 49 firm z Polski. Wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba 143 tys. gości ze 155 krajów, z czego dwie trzecie pochodziło z zagranicy (obok krajów europejskich najliczniejszą grupę stanowili przybysze z Indii, Japonii i USA); ok. 75% gości reprezentowało kadrę kierowniczą średniego lub wyższego szczebla.

Wśród wystawców reprezentujących Polskę znalazły się firmy: A-Z Color, Alima Pack, Coffee Service, Dalpo, ERG, Flex Films, Futamura, Kablonex, Polpak, Toolco, Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, Silbo, Truvant, Unilogo Robotics, Vibrofloors, a także inne przedsiębiorstwa reprezentujące rodzimą branżę opakowań.

Organizatorzy skupili się na czterech gorących tematach: gospodarce o obiegu zamkniętym i zrównoważonym rozwoju, zarządzaniu zasobami, technologiach cyfrowych i bezpieczeństwie produktów, co znalazło odzwierciedlenie także w prezentowanych innowacjach. Na stoiskach wystawców można było zobaczyć wiele zaawansowanych rozwiązań technologicznych i całościowych koncepcji uwzględniających wydajność i zrównoważony rozwój na całej linii produkcyjnej. Tym samym targi Interpack stały się wizytówką innowacji i jednocześnie punktem wyjścia do dalszego rozwoju w kierunku zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Wśród wielu premierowych rozwiązań nie zabrakło również różnorodnych materiałów opakowaniowych i eksploatacyjnych – tylko w tym segmencie zaprezentowało się ponad 1000 wystawców, ustanawiając nowy rekord.

Wydarzeniem towarzyszącym targów było pierwsze w 2023 r. spotkanie WPO (World Packaging Organisation). Podczas obrad wybrano m.in. nową przewodniczącą tej organizacji – Lucianę Pellegrino z Brazylii. Co istotne, z rozmów i analiz wyłoniła się ważna konkluzja – pomimo różnić legislacyjnych i gospodarczych wszyscy mają na celu zrównoważony rozwój opakowań, edukację i wspieranie krajowych gospodarek.
Wśród wydarzeń towarzyszących należy wymienić: transmitowane na żywo przez Tightly Packed TV 50 prelekcji, które tylko w czasie trwania targów obejrzało ok. 200 tys. osób; Spotlight Talks & Trends Forum przygotowane wspólnie przez interpack, dfv Conference Group oraz PackReport (siedem głównych tematów, wśród nich m.in.: logistyka, gospodarka o obiegu zamkniętym i handel elektroniczny); Strefa Start-up interpack; wspólne stoisko Co-Packing; kilka ceremonii wręczenia nagród prezentujących innowacje w zakresie opakowań; strefa Save Food Highlight-Route, promująca z nowe podejście do walki z globalną stratą żywności i odpadów; strefa „Kobiety w opakowaniach”. Ponadto jako wydarzenie równoległe z 80 wystawcami w osobnej hali zorganizowano strefę Components, która również spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, co dowodzi, że branże dostarczające komponenty i oprogramowanie do technologii pakowania i inżynierii procesowej odgrywają znaczącą rolę w cyfryzacji procesów produkcyjnych.

„Interpack to jedno z najważniejszych wydarzeń Messe Düsseldorf. Tegoroczna odsłona targów odnotowała imponujące wyniki i umocniła swoją pozycję globalnej platformy wymiany między wszystkimi graczami w sektorze opakowań, powiązanych branżach przetwórczych i wszystkich branżach użytkowników. Nasze cele zostały znacznie przekroczone” – podsumował wydarzenie Bernd Jablonowski, dyrektor wykonawczy Messe Düsseldorf.

Kolejne targi Interpack odbędą się w Düsseldorfie w dniach 7–13 maja 2026 r. Więcej informacji na stronie: www.interpack.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.