Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami targi Print4All 2022

Za nami targi Print4All 2022

Przestrzenie Fiera Milano w dn. 3–6 maja br. gościły drugą edycję targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych, oraz wystaw pokrewnych (Ipack-Ima, Intralogistica Italia i Green Plast). W wydarzeniu wzięło udział 246 wystawców oraz niemal 21 tys. gości z aż 66 krajów, z czego aż 44% stanowili właściciele firm, dyrektorzy generalni i menedżerowie, a 32% – specjaliści techniczni, oceniający prezentowane rozwiązania i rekomendujący je decydentom.

Jak podaje organizator, 42% wizytujących szukało innowacji z zakresu maszyn dla branży poligraficznej, ale spora grupa (24%) miała też na uwadze materiały do produkcji i komponenty wyposażenia drukarni. Obecność licznych gości z zagranicy (z krajów europejskich przybyło 71%, zaś z obszaru Afryki Północnej 12%) wskazuje na wznowienie mobilności międzynarodowej. Najliczniej reprezentowane były kraje: Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Słowenia, Algieria, Rumunia, Albania, Polska i Egipt.

Na plan pierwszy wysunęły się: innowacyjność rozwiązań, pojmowana jako połączenie cyfryzacji, automatyzacji i komunikacji oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju poprzez efektywność energetyczną, serwis, coraz bardziej wydajne rozwiązania hybrydowe, produkty ekologiczne, rosnącą dbałość o dobór materiałów i eksploatowane urządzenia. Targi zaoferowały wszystkim przedstawicielom branży poligraficznej, przetwórczej i opakowaniowej – od właścicieli marek po producentów, od drukarni i przetwórców po twórców komponentów, a także licznie reprezentowanym szkołom i instytutom zawodowym – wgląd w trendy i scenariusze przyszłych zmian. Jak podkreślali specjaliści, to innowacje są siłą napędową niezbędną do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju, zarówno pod względem materiałów, jak i procesów. Aby firmy miały szansę konkurować na rynku, potrzebują podejścia łączącego maksymalną oszczędność energii i minimalny wpływ na środowisko: konsumenci coraz częściej świadomie wybierają produkty zrównoważone, opakowane w materiały nadające się do recyklingu oraz firmy, które przyjęły kulturę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nie zabrakło tematycznych seminariów i szkoleń poszerzających wiedzę i omawiających najnowsze trendy, podczas targów przyznano po raz pierwszy nagrody Best in Show, której celem jest wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wyłoniono czterech finalistów – firmy BOBST (zrównoważona i nadająca się do recyklingu folia do produkcji opakowań na żywność), Cartes (bogato uszlachetniona etykieta), Fujifilm (drukowane tapety przeznaczone do wnętrz placówek medycznych) i IMS Technology („cegła” o wyjątkowym kształcie wykonana z trzciny cukrowej, całkowicie nadająca się do recyklingu).

„Najlepszym słowem opisującym tegoroczną edycję targów jest »energia« – odczuwalna przez wszystkie cztery dni imprezy zarówno w pawilonach, jak i na poszczególnych stoiskach. Najwyraźniej dla gości bardzo ważna była okazja do osobistych spotkań i możliwość zobaczenia na żywo nowych rozwiązań, i nie chodziło tylko o szeroko pojętą aktualizację, ale przede wszystkim o ożywienie biznesu, bo w tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, targi stały się miejscem podpisania licznych kontraktów. Trochę się tego spodziewaliśmy, ale rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania” – powiedział Paolo Pizzocaro z Fiera Milano, dyrektor targów Print4All.

Sojusz Innowacji (The Innovation Alliance), w skład którego wchodzą marki Ipack-Ima (technologie przetwarzania i pakowania), Intralogistica Italia (zintegrowane rozwiązania i systemy do obsługi przemysłu, zarządzania magazynem, składowania i kompletacji materiałów), Green Plast oraz Print4All – powróci w tym samym składzie do Fiera Milano w terminie 27–30 maja 2025 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.