Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

Za nami kolejna udana edycja targów RemaDays Warsaw

14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych świata poligrafii i reklamy, która na trzy dni skupiła ok. 21 tys. zwiedzających (z czego, jak podaje organizator, ok. 3,5 tys. gości przybyło z zagranicy i reprezentowało 52 kraje). Nie tylko frekwencja, ale też wysoki poziom prezentowanych produktów, usług, oraz wszystkich punktów programu targowego, wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę wydarzenia zarówno przez organizatora i zwiedzających, jak i przez wystawców. Na naszej stronie internetowej publikowaliśmy liczne zapowiedzi targowe firm, poniżej zaś prezentujemy skrócone podsumowania uczestnictwa w targach, które przesłało kilka z nich – Agfa, Amagraf, Duplo, Konica Minolta i Lfp Industrial Solutions. Obszerną relację z tegorocznej wystawy RemaDays zamieścimy w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Agfa i ploter Anapurna FB2540i LED w centrum uwagi

Codzienne pokazy płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED z zastosowaniem różnych podłoży sztywnych; prezentacja licznych próbek, zrealizowanych na ploterach wielkoformatowych Agfa i składających się na wystrój stoiska; setki spotkań biznesowych z klientami firmy z segmentu druku wielkoformatowego i cyfrowego prepressu – to najkrótsze podsumowanie jej udziału w zakończonych niedawno targach RemaDays Warsaw 2020. Demonstrowane podczas wystawy urządzenie zostało zakontraktowane przez drukarnię wielkoformatową Artlab i jest trzecim rozwiązaniem marki Agfa użytkowanym przez to warszawskie przedsiębiorstwo. Targi w Warszawie stały się również okazją do zapowiedzi belgijskiego producenta związanych z udziałem firmy w Fespa Global Expo 2020, gdzie pokazane zostaną zupełnie nowe urządzenie rolowe w jej ofercie – Oberon RTR3300 oraz znany już z wdrożeń, także w naszym kraju, ploter Jeti Tauro H3300 LED w wariancie w pełni zautomatyzowanym.

„Nasza obecność na targach RemaDays Warsaw – tradycyjnie już – koncentrowała się na oferowanych przez firmę Agfa rozwiązaniach, dedykowanych przemysłowemu drukowi inkjetowemu – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym firmy Agfa. – W tym roku trend ten został dodatkowo podtrzymany z uwagi na organizowane półtora miesiąca później targi Fespa, na których również będziemy prezentować maszyny, atramenty i oprogramowanie dla tego segmentu rynkowego. Z tego względu decyzja o pokazaniu płaskiego urządzenia Anapurna FB2540i LED, dedykowanego produkcji z zastosowaniem podłoży płaskich, zakupionego wcześniej przez firmę Artlab. Stąd też odpowiedni design i wystrój stoiska, przygotowanego przez innego z użytkowników naszych ploterów wielkoformatowych – firmę Kseroplast-Plus. Pokazane na nim próbki wydruków na różnych podłożach, także nietypowych spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale niekwestionowaną „gwiazdą” stoiska była pracująca na nim maszyna. Codziennie były na niej realizowane różnorodne prace, z zastosowaniem szerokiego spektrum podłoży obsługiwanych przez to urządzenie”.

Anapurna FB2540i LED drukuje w trybie jednoprzebiegowym, w sześciu kolorach z dodatkową bielą (także w tzw. wariancie „kanapkowym”) z prędkością maksymalną 96 m2/h. Obsługuje zarówno media sztywne jak i giętkie (w arkuszach bądź brytach) o grubości do 4,5 cm i formacie do 2,54 x 1,54 m. Są one zadrukowywane na płaskim stole próżniowym, wyposażonym w osobno kontrolowane strefy, z których każda składa się z czterech przełączanych komór. Urządzenie sterowane jest najnowszą wersją systemu workflow – Asanti 4.0, przeznaczonego do produkcji wielkoformatowej.

Targi RemaDays Warsaw – z uwagi na tegoroczny kalendarz wystawienniczy – stały się dla firm oferujących wielkoformatowe rozwiązania drukujące swego rodzaju preludium do wystawy Fespa 2020, która odbędzie się w drugiej połowie marca w Madrycie. Dlatego też rozmowy na stoisku firmy Agfa dotyczyły również jej planów związanych z tym wydarzeniem.

Amagraf i trzy premiery

Firma Amagraf przygotowała na targi RemaDays Warsaw aż trzy premierowe w Polsce pokazy nowych maszyn. Pierwsza z nich to wielkoformatowy ploter płaski LED-UV firmy Mutoh. Druga to XpertJet 1641SR – jeden z najnowszych ploterów żywicznych/eko-solwentowych firmy Mutoh. Ostatnia z premier to ploter tnący z udoskonalonej serii – Graphtec CE7000-160. Na stoisku zorganizowano także warsztaty tworzenia zaproszeń ślubnych w zautomatyzowanym procesie produkcyjnym.

„Prezentowane przez nas rozwiązania – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf – to maszyny, których poszukują przedsiębiorstwa poligraficzne i agencje reklamowe, dla których rozwój i automatyzacja produkcji są priorytetami. Świadczy o tym szereg rozmów handlowych z ich przedstawicielami, którzy zamierzają w niedalekiej przyszłości zainwestować w proponowane przez nas rozwiązania. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko – zarówno firmom, z którymi od lat budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu, a którym możemy dostarczać nowe maszyny, by mogli razem z nami się rozwijać, jak również zupełnie nowym gościom, których zainteresowała nasza oferta”.

Firma Amagraf zaprezentowała także sprawdzone urządzenia, które już od dłuższego czasu są w jej ofercie: Canon imagePRESS C850 – wysokowydajne kolorowe urządzenie wielofunkcyjne (do 85 str./min); Docucutter firmy Duplo – DC616 Pro, umożliwiający realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji; ploter Mutoh ValueJet 1638X, a także ploter tnący Graphtec, o szerokości 120 cm.

„Dziękujemy również wszystkim gościom, którzy wzięli udział w naszych warsztatach tworzenia zaproszeń ślubnych – mówi Piotr Alwingier. – Miło nam było, że mogliśmy stworzyć dla nich przestrzeń, która zobrazowała zoptymalizowaną linię produkcyjną dla tego typu produktów. Zaproszenia ślubne były tu bowiem tylko przykładem, bo to co zaproponowaliśmy odnosi się także do innych popularnych w branży poligraficznej i reklamowej produktów. Wszystkim, którym udało się dotrzeć na tę imprezę dziękujemy za obecność, pozostałych zapraszamy do kontaktu z nami – nasza oferta jest bogata i chętnie zaproponujemy rozwiązania dedykowane ich aktualnym potrzebom”.

Duplo Polska – sprzedane maszyny i zapowiedzi kolejnych kontraktów

Broszurowanie, lakierowanie, złocenie i inne procesy introligatorskie w jednym miejscu, a także szereg ciekawych aplikacji wyróżniających produkty, stworzonych przy udziale maszyn z oferty Duplo Polska – to propozycja, jaką przedstawiła ta firma podczas RemaDays 2020. Jej oferta spotkała się z ciepłym przyjęciem odwiedzających stoisko gości i zaowocowała szeregiem zainicjowanych rozmów handlowych oraz sprzedażą czterech maszyn. Pierwsza to bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375, która jest czwartą już zakupioną maszyną z oferty Duplo przez Drukarnię Prym z Mysłowic. Kolejne sprzedane podczas targów urządzenie to złociarka lakieru, w której można metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów) o gramaturze od 150 do 400 g – QSleek-380F firmy GMP. Zakupiła ją firma Badge4U, specjalizująca się w produkcji gadżetów reklamowych, która w ten sposób uzupełniła wcześniej zakupioną lakierówkę Duplo DuSense DDC–810. Trzecia maszyna to kolejna bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375, która sprzedana została do drukarni Abedik z Poznania, a czwarta – to zbieraczka DSC10/60i z układarką sprzedana do tej samej drukarni.

„Jest nam niezmiernie miło, że prezentowane przez nas urządzenia znalazły od razu na targach nabywców – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – To firmy, z którymi współpracujemy od lat, dostarczając im rozwiązania dostosowane do ich aktualnych potrzeb. Wieloletnia współpraca jest dowodem tego, że osiągamy nasze założenia, co bardzo nas cieszy. Podobnie jak fakt, że użytkownicy naszych rozwiązań podkreślają wysoką jakość serwisu, jaki gwarantujemy, a który stanowi dla nich gwarancję bezpieczeństwa”

Stoisko firmy Duplo Polska było jednym z większych podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw. Znalazło się tu wiele innych – oprócz wyżej wspomnianych maszyn, które także wzbudziły zainteresowanie gości. Wśród nich był m.in. w pełni zautomatyzowany, modułowy system do broszurowania i zbierania prac (drukowanych zarówno offsetowo jak i cyfrowo, o maksymalnym formacie papieru 350 x 610 mm), oferujący szycie siodełkowe – iSaddle. W prezentowanej wersji maszyna uwzględniała możliwość indeksowania stron, co oznacza, że każdy arkusz broszury może mieć inny format, dzięki czemu każda strona może być zróżnicowana również pod tym kątem.

Goście odwiedzający stoisko Duplo Polska mogli zobaczyć także pracującą lakierówkę Duplo DuSense DDC–810, która oferuje uzyskanie atrakcyjnych wizualnie i dotykowo efektów dzięki lakierowaniu UV w trybie 3D, a także wysokiej precyzji i wydajności. Na jednym arkuszu można uzyskać tu różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Firma przygotowała szereg aplikacji, które obrazowały jak atrakcyjne produkty można uzyskać przy pomocy tego urządzenia, także z zastosowaną z nim wspomnianą złociarką lakieru. Jak pokazały tegoroczne targi RemaDays Warsaw, znane już od wielu lat i sprawdzone rozwiązania z oferty Duplo Polska cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy chociażby sprzedaż jednego z nich. Wśród nich Duplo Polska zaprezentowała w tym roku m.in. urządzenia wielozadaniowe Docucutter 616Pro i 646iPro, umożliwiające realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji, a także sztancę rotacyjną, bigówko-falcerkę Touchline CF-375 oraz falcerkę DF1200.

Konica Minolta i jej „Print Evolution Journey”

„Print Evolution Journey” – pod takim hasłem Konica Minolta prezentowała swoje rozwiązania podczas targów RemaDays Warsaw 2020. Znalazły się wśród nich: nowy w ofercie firmy ploter wielkoformatowy AccurioWide 200, znana już z rynku maszyna do uszlachetniania – MGI Jetvarnish 3DS oraz rozwiązania z obszaru rzeczywistości rozszerzonej – Augmented RealityAR wraz z dedykowaną aplikacją genARate.

Oprócz prezentacji wymienionych rozwiązań firma aktywnie uczestniczyła w towarzyszących targom warsztatach RemaCongress, organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz, wydawcę „Świata DRUKU”. O efektach, wyróżnikach i wartości dodanej, które pojawiają się wraz z zastosowaniem cyfrowych uszlachetnień i rozszerzonej rzeczywistości oraz ich znaczeniu dla procesu decyzyjnego opowiadał podczas tego wydarzenia Marcin Zaporowski – Industrial Printing Key Account Manager w polskim oddziale Konica Minolta.

„Stoisko, na którym z firmą DKS prezentowaliśmy rozwiązania, i którego wystrój nawiązywał do hasła przewodniego naszej wspólnej obecności na tej wystawie – „Print Evolution Journey”, było oblegane przez wszystkie dni targowe – mówi Marcin Zaporowski. – Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zarówno pokazywane na nim maszyny, jak też próbki prac. Mam na myśli wydruki z plotera AccurioWide 200, który miał na RemaDays Warsaw swoją polską premierę, jak też uszlachetnienia realizowane na maszynie MGI Jetvarnish 3DS. Zainteresowanie wzbudzało również rozwiązanie wykorzystujące AR – technologię coraz częściej wybieraną przez działy promocji i marketingu w przedsiębiorstwach z różnych branż. Jej możliwości zaprezentowaliśmy w specjalnej broszurze, która zawartością i przesłaniem nawiązywała do naszego motta targowego. Akcenty związane z AR znalazły się też w prezentacji przygotowanej na RemaCongress”.

Targi były dla firmy Konica Minolta okazją do zaprezentowania zupełnie nowego rozwiązania w jej ofercie – wielkoformatowego plotera AccurioWide 200, umożliwiającego zadrukowywanie mediów giętkich i sztywnych o maksymalnej szerokości 2 m i grubości do 4,5 cm. Podczas wystawy realizowane były na nim prace z udziałem tych ostatnich – firma przygotowała z myślą o zwiedzających plakat i backlit (zawierające „kosmiczne” akcenty) oraz postać kosmonauty, który stał się postacią przewodnią obecności firmy na targach.

Jak dodaje Marcin Zaporowski, zainteresowanie zwiedzających wzbudzały zarówno wydruki wykonane na ploterze AccurioWide 200, jak też sama technologia, na jakiej on bazuje oraz wysoka elastyczność i funkcjonalność maszyny.

Drugą prezentowaną maszyną przemysłową było urządzenie do uszlachetniania wydruków – MGI Jetvarnish 3DS. Rozwiązanie, obecne w ofercie firmy od pewnego czasu, ma też już użytkowników w naszym kraju. Podczas targów grono to rozszerzyło się o dwie kolejne firmy; np. egzemplarz prezentowany na stoisku został zakontraktowany przez drukarnię Perfekt z Poznania. Goście targowi mieli okazję poznać możliwości MGI Jetvarnish 3D dzięki wydrukom, z których każdy posiadał szereg haptycznych uszlachetnień, a niektóre z nich zostały wzbogacone o elementy AR. Podczas targów można było też zobaczyć na żywo, jak wygląda proces uszlachetniania we wspomnianej maszynie.

Lfp Industrial Solutions – udany debiut

Na targach RemaDays firma Lfp Industrial Solutions pojawiła się po raz pierwszy i promowała twierdzenie, że już wkrótce reklama nie będzie mogła obyć się bez druku 3D. Stoisko firmy odwiedzili liczni przedstawiciele branży, przyglądający się z zaciekawieniem przygotowanym prezentacjom i maszynom MASSIVit 1800 Pro oraz Elitron SPARK. Obecności firmy na targach przyświecało hasło: #highlevel_lfp, a głównym celem było zaprezentowanie możliwości oferowanych przez przedsiębiorstwo maszyn na wyjątkowo wymagającym rynku reklamy.

Na stoisku Lfp Industrial Solutions znalazły się dwa urządzenia. Drukarka 3D MASSIVit 1800 Pro jest obecnie największym na świecie wielkoformatowym urządzeniem druku 3D. Jest ona zdolna do wydrukowania wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, takich jak POP, POS, reklamy 3D, rekwizyty, wyświetlacze, oznaczenia 3D, a nawet stoiska targowe i meble. Umożliwia tworzenie dowolnych obiektów trójwymiarowych w nieosiągalnym wcześniej rozmiarze 1,11 m × 1,45 m × 1,8 m (czyli np. sylwetkę dorosłego i dość postawnego człowieka). Nie jest to jednak maksimum rozmiaru – obiekty mogą być drukowane w częściach, a następnie łączone. Ponadto urządzenie wyposażone jest w dwie niezależne głowice, które mogą drukować dwa różne obiekty w tym samym czasie. Maszyna ta otrzymała na targach RemaDays medal za innowację w kategorii Technologicznego Parku.

Oprócz drukarki 3D, Lfp Industrial Solutions zaprezentowało maszynę do cięcia Elitron SPARK. Urządzenie to wyposażone jest w głowicę wielofunkcyjną do cięcia materiałów o grubości do 25 mm. Posiada zintegrowany i opatentowany system Seeker służący do automatycznego rozpoznawania drukowanych obrazów i znaków. Urządzenie to daje możliwości obróbki różnych materiałów jednocześnie, bez zmiany narzędzi i pracuje z prędkością 70 m/min. i przyspieszeniem 0,8 g. Wyposażone jest w mechanizmy ruchu o wysokiej precyzji oraz obszar roboczy podzielony na potężne skoncentrowane sektory próżniowe, umożliwiające perfekcyjne przytrzymanie materiału na powierzchni roboczej. Możliwości tych najwyższej klasy maszyn można było zobaczyć podczas pokazów i prezentacji.

Prezes Lfp Industrial Solutions Maciej Bizoń po zakończonych targach stwierdził: „Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Branża reklamowa zauważa coraz więcej możliwości związanych z drukiem 3D, a my chcemy zrobić wszystko, aby zaoferować jej odpowiednie maszyny, takie jak MASSIVit 1800 Pro”. Wiceprezes Marcin Wójcik dodaje: „Dużym zainteresowaniem cieszył się nie tylko druk 3D, ale i przeznaczona dla branży reklamowej maszyna Elitron, która prezentuje najwyższy poziom funkcjonalności i dokładności”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.