Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Z wizytą w Wiesbaden

Z wizytą w Wiesbaden

Podczas tegorocznych targów World Publishing Expo firma Agfa Graphics zorganizowała dla swoich klientów z całego świata wizyty w niedalekich zakładach produkcyjnych w Wiesbaden, wchodzących w skład parku przemysłowego Kalle-Albert (niegdyś należącego w całości do firmy Hoechst, potem przez nią sprzedanego, podzielonego na części i zaadaptowanego przez różne przedsiębiorstwa). Na trzech liniach produkcyjnych wytwarzane są tam płyty offsetowe stosowane nie tylko w produkcji gazetowej, ale też akcydensowej czy opakowaniowej. Na każdej z linii można produkować każdy rodzaj płyt, w jakich specjalizuje się fabryka, we wszystkich dostępnych formatach.

Klienci zwiedzający zakłady mieli okazję zapoznać się z m.in. działem, gdzie testowane są wszystkie produkowane w Wiesbaden płyty, a także prześledzić cały proces wytwórczy – od wstępnego przygotowania aluminium, poprzez kolejne etapy produkcji, na konfekcjonowaniu do pakowania gotowych do naświetlania płyt. Podczas spotkania z kierownictwem fabryki krótko zaprezentowano historię i kamienie milowe w jej rozwoju.
Początki produkcji chemicznej w Wiesbaden sięgają roku 1863, zaś pierwsze jej związki z poligrafią to rok 1949, kiedy wyprodukowano tu pierwszą na świecie presensybilizowaną płytę offsetową pozytywową, zaś dwa lata później – negatywową. W 1965 r. mechaniczną metodę produkcji płyt zastąpiono metodą elektrochemiczną, co stanowiło prawdziwy przełom technologiczny. Rok 1972 przyniósł pierwszą na świecie płytę fotopolimerową; co ciekawe, do dziś produkcja tych płyt jest w dużej mierze oparta na tej samej, 40-letniej już recepturze. W tym samym roku uruchomiona została w Wiesbaden pierwsza linia produkcyjna działająca w trybie inline. W roku 1990 wytwarzane tu płyty N90 otrzymały nagrodę na targach drupa – były to jednocześnie pierwsze dostępne w wersji rynkowej płyty cyfrowe do naświetlarek CtP. W 1996 Agfa Graphics przejęła od firmy Hoechst produkcję płyt offsetowych w Wiesbaden, zaś już trzy lata później produkowano tu wszystkie rodzaje płyt oferowane wówczas przez belgijskiego producenta: fotopolimerowe, srebrowe i termoczułe. W roku 2004 w Wiesbaden powstała :Azura – pionier w dziedzinie płyt bezchemicznych produkowanych przez Agfa Graphics. Obecnie zakład ten, zatrudniający około 400 pracowników, jest największą na świecie fabryką Agfa Graphics produkującą presensybilizowane płyty offsetowe, zarówno cyfrowe jak i analogowe.
Mówi Stefan Piotrowski, odpowiedzialny w polskim oddziale Agfa Graphics za segment prasowy: „Cieszymy się, że część z obecnych we Frankfurcie przedstawicieli polskich drukarń i wydawnictw skorzystała z naszego zaproszenia i zwiedziła fabrykę w Wiesbaden. Mamy nadzieję, że było to dla nich ciekawe doświadczenie i uzupełnienie informacji o nowych rozwiązaniach pokazanych przez Agfa Graphics na frankfurckich targach.”

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.