Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wydarzenia podczas Taropaku

Wydarzenia podczas Taropaku

Anonsujemy kolejne wydarzenia, które będą miały miejsce podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak 2014: premiera „opakowaniowej biblii” i I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie.

Takiego wydawnictwa dla polskiej branży opakowań jeszcze nie było! Dzięki zaangażowaniu Polskiej Izby Opakowań i otwartości Wydawnictwa Naukowego PWN już niebawem wszyscy teoretycy i praktycy korzystać będą mogli z nieocenionego źródła wiedzy – książki „Technika opakowań. Podstawy, materiały, procesy wytwarzania”, „opakowaniowej biblii”.
Premiera wydawnictwa będzie miała miejsce podczas Taropaku, w poniedziałek 29 września o godzinie 14:00 na stoisku Polskiej Izby Opakowań.
W Wielkiej Brytanii książka miała już trzy edycje – ostatnia w grudniu 2012. Zawiera najnowszą wiedzę i informacje na temat stanu aktualnego i perspektyw rozwoju przemysłu opakowań oraz problemów natury technologicznej i materiałowej. Praca ta jest uważana za swoistą „opakowaniową biblię” i ukaże się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN z inicjatywy i przy współudziale Polskiej Izby Opakowań. Książka składa się z trzech części: podstawy opakowalnictwa, materiały i komponenty opakowań, procesy pakowania.

Debiutujący na targach Taropak projekt edukacyjno-szkoleniowy I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie ma na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w obszarach gospodarki magazynowej, logistyki wewnętrznej i dystrybucji.
Wydarzenie w sposób interaktywny przedstawi osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach, gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Wykorzystane zostanie bogate doświadczenie członków Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, oraz instytucji zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, w obszarach ich działalności, którzy przedstawią sprawdzone rozwiązania służące poprawie pracy w gospodarce magazynowej i logistyce wewnętrznej
Dzień pierwszy....prewencja
Przewidujmy, nie gdybajmy, odnośmy się do istniejących uregulowań prawnych i technicznych. Czy zawsze trzeba się do tych uregulowań stosować? Co może się stać, gdy zabraknie wyobraźni i dyscypliny? Dyskusja nad zagadnieniami, jedna strona wykazywać będzie brak uzasadnienia stosowania się do przepisów i regulacji, a „instytucjonalny obrońca” będzie udowadniał coś przeciwnego.
Dzień drugi….eksploatacja
Czy jest potrzebny codzienny przegląd sprzętu i wyposażenia w magazynie, a może szkoda na to czasu, bo nic się nie stanie? Jaką rolę spełnia codzienny przegląd, przed czym ochroni pracownika? Prelegenci udowadniać będą swoje stanowiska przykładami mniej lub bardziej wymownymi. Drugiego dnia będzie miał miejsce również finał konkursu „Bezpieczna Eksploatacja”, który realizowany będzie z udziałem partnerów instytucjonalnych.
Dzień trzeci….szkolenia
Szkolenia mają bezdyskusyjny wpływ na poprawę bezpieczeństwa pracy, podnoszą kulturę bezpieczeństwa, o najlepszych w tym obszarze rozwiązaniach opowiedzą specjaliści i eksperci merytoryczni, Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, Polskiego Stowarzyszenia Pracowników BHP, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Dozoru technicznego oraz specjaliści i eksperci techniczni reprezentujący firmy Elokon, Still Polska.
Dzień czwarty….panelowy
Dyskusja z zaproszonymi osobami na temat wybranych zagadnień związanych z bezpieczeństwem pracy w magazynie.
Partnerzy merytoryczni I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie:
Wielkopolska Strategia Ograniczania Zagrożeń Zawodowych, Urząd Dozoru Technicznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy
Partnerzy techniczni I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie:
Arpol A. Braszak R.Wybieralski sp.j., Baumalog Sp. z o.o., Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o., Still Polska Sp. z o.o., P.U.H. Nestor
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Logistyki Magazynowej
Czas i miejsce: 29.09- 02.10, pawilon 3A, godz. 10:00-15:30

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.