Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wielkoformatowe dni otwarte z ploterami Artemis

Wielkoformatowe dni otwarte z ploterami Artemis

Kto nie był na Fespie, będzie miał jeszcze jedną okazję, aby na własne oczy zobaczyć, jak drukują plotery Artemis. Już 14 kwietnia w Opolu odbędą się dni otwarte, na których dystrybutor zaprezentuje wszystkie urządzenia pokazywane wcześniej w Amsterdamie.

„Jesteśmy zaraz po targach Fespa, gdzie nasze plotery zostały dobrze przyjęte i znalazły wielu odbiorców z różnych stron świata. W naszym centrum demonstracyjnym w Opolu zaprezentujemy ponownie te urządzenia” – mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora. „Dlaczego warto przyjechać? Będzie kilka nowości, których w Polsce jeszcze nie prezentowaliśmy. Po pierwsze, drukować będą dwa szerokoformatowe „solwenty” w dwóch konfiguracjach. Kropla 14 pl oraz 42 pl dla zwolenników super prędkości. Co więcej, wprowadzamy atramenty bez cyklohexanonu obecnego w tzw. twardych solwentach. Druga premiera to druk LED-UV w maszynach o szerokości 160/180 centymetrów. Nasze znane modele pokażemy w nowej odsłonie, drukujące w technologii światło-utwardzalnej na materiałach rolowych oraz płaskich z wykorzystaniem stołów”.
Drukarki wielkoformatowe Artemis serii 32xx oferowane są w kilku wariantach w zależności od liczby głowic – 4 lub 8 – a także ich rodzaju. Użytkownik ma do wyboru trzy głowice Konica Minolta o kropli 14, 30 i 42 pl. Do wyboru są także dwa rodzaje konstrukcji plotera w zależności od przewidywanej produktywności. „Najwolniejsza” konfiguracja drukuje od 50 do 100 m2/h – osiągalna maksymalna wartość rzeczywista. Szybsze konfiguracje drukują do 160 i 260 m2/h.
„Artemisy 32xx to plotery sprawdzone i obecne na polskim rynku. Drukują w około 200 polskich drukarniach wielkoformatowych. Prosta i solidna konstrukcja wraz z długowiecznymi głowicami świadczy o ich produkcyjnym charakterze. Do tej pory nie wymieniliśmy żadnej głowicy. Podsumowując, użytkownicy tego plotera cenią go za stabilną i niezawodną konstrukcję, wysoką, rzeczywistą prędkości druku, atrakcyjną kolorystykę wydruków i ich jakość niewiele odbiegającą od mniejszych maszyn” – mówi Paweł Stania.
Artemis na targi w Amsterdamie przygotował dwie drukarki UV o szerokości 160 i 180 cm. Dlaczego warto zastąpić lub uzupełnić druk ekosolwentowy o druk UV?
„Technologia UV w odróżnieniu od wciąż bardziej popularnego ekosolwentowego daje możliwość zadruku zarówno standardowych materiałów jak folia, baner, papier czy media powlekane jak i różnego rodzaju płyt (PVC, PMMA, tektura) oraz nietypowych, nowych nośników czy też przedmiotów. Wydruk UV tak samo jak eko-solwentowy jest ekologiczny z tą różnicą, że jest suchy i gotowy do aplikacji czy wysyłki bezpośrednio po zdjęciu z plotera. Użytkownik w zależności od typu produkcji, może zamówić maszynę rolową lub z dodatkowymi dodatkowymi stołami pozwalającymi na zadruk na materiałach sztywnych” – przekonuje Paweł Stania.
Nowe plotery Artemis LED-UV proponowane są w dwóch wariantach: z głowicami Epson DX5 oraz nowocześniejszym DX9. Atramenty UV w palecie CMYK są w pełni ekologiczne. Oba modele uzyskują jakość fotograficzną przy rozdzielczości maksymalnej 1440 dpi. Produktywność drukarek to maksymalnie 18 m2/h. Jest to prędkość, która umożliwia druk różnego rodzaju grafik reklamowych, samochodowych, dekoracyjnych, naklejek, reprodukcji, oznakowania informacyjnego, grafik targowych oraz sklepowych i wiele więcej.
Do trudnych zadań przeznaczony jest FR 250 – największy ploter UV ze „stajni” Artemis. Ten hybrydowy, czyli stołowo-rolowy ploter o szerokości zadruku 250 cm może zadrukować zarówno płytę meblową, karton, jak i taflę szkła.
„Artemis FR 250 zadrukuje prawie 40 m2 nośnika. Jest to produktywność pozwalająca drukować non-stop te same wzory 7 dni w tygodniu, jak i pojedyncze egzemplarze lub prototypu na indywidualne zlecenia. Wyśmienita jakość zadowoli najbardziej wybrednych klientów” – mówi Paweł Stania.
W środku karetki producent umożliwił zainstalowanie od 4 do 8 głowic Konica Minolta drukujących w technologii grayscalowej. Głowice KM 1024 drukują w rozdzielczości do 1440 dpi przy 14-pikolitrowej kropli.
Ploter drukuje w palecie CMYK plus kolor biały. Ekologiczne atramenty UV korzystają z systemu stałego zasilania, a kolor biały dodatkowo poddawany jest stałej recyrkulacji. Ploter może nakładać atrament wielowarstwowo, na przykład sam CMYK, CMYK z podkładem białym, lub CMYK z białą nadrukiem (np. na szkle).
Oprócz wspomnianych premierowych urządzeń dystrybutor zaprezentuje także ploter laserowy Artemis 1309x, akcesoria wykańczające, materiały do druku wielkoformatowego własnej produkcji, płyty jak i urządzenia innych marek.
„Plotery Artemis charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny. Inwestycja dokonana przez klienta końcowego szybko mu się zwraca. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć. Uczestnicy dni otwartych mogą liczyć na prezentacje zarówno premierowych jak i bestsellerowych urządzeń w spokojnej atmosferze, na którą na targach zazwyczaj nie ma czasu. Nasi specjaliści wytłumaczą i zaprezentują wszelkie sprawy natury technicznej, handlowej i z zakresu finansowania” – podsumowuje Paweł Stania.
Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe. Wstęp na dni otwarte jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.