Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warsztaty Młodych Edytorów po raz 19.

Warsztaty Młodych Edytorów po raz 19.

W dniach 8–10 kwietnia 2022 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XIX Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”, organizowana przez Koło Naukowe Edytorów UJ przy współpracy z Kołem Edytorów KUL. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, myślami mogą się wymienić studenci, doktoranci, a także bardziej doświadczeni naukowcy.

Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 2003 r. naprzemiennie przez Koło Naukowe Edytorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Rabce-Zdroju oraz Koło Edytorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Kazimierzu nad Wisłą. Uczestnicy konferencji nie wywodzą się jednak wyłącznie z powyższych uczelni, wydarzenie ma charakter ogólnopolski. W poprzednich edycjach Warsztatów udział brali także przedstawiciele m.in.: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Nieodłączną cechą odbywających się już od niemal 20 lat Warsztatów Młodych Edytorów jest szeroki zakres poruszanych tematów, dotyczących takich dziedzin jak edytorstwo naukowe, typografia czy design. Warto wymienić kilka z tych, które pojawiły się w poprzednich latach:

- O potrzebie wydań krytycznych polskich powieści oświeceniowych;
- Inspiracje typografią PRL-u we współczesnym projektowaniu publikacji;
- Edytorstwo w tekstach marketingowych na rynku książki;
- Typografia i grafika prospektów oraz stron internetowych marek samochodowych;
- Od prawej do lewej. Jak powstają komiksy manga;
- Hiszpańska książka dziecięca i jej związek z polskim rynkiem wydawniczym;
- Czy książka naukowa musi być brzydka?;
- Książka-ulicznica. Formy wydawnicze literatury groszowej na przykładzie wydawnictw brukowych z lat 1900–1930;
- Wykorzystanie elementów heraldycznych we współczesnym projektowaniu logo;
- Inwazja kiczu w projektowaniu książek w latach dziewięćdziesiątych w Polsce;
- Font jako przedmiot ochrony prawa autorskiego – problematyka licencji oraz dopuszczalności wykorzystywania fontów.

Zgodnie z nazwą wydarzenia ważną jego część stanowią warsztaty, prowadzone przez osoby zawodowo związane z edytorstwem. Podczas tej praktycznej części konferencji adepci sztuki edytorskiej mogą przyjrzeć się „od kuchni” zadaniom, które w przyszłości mogą stać się ich codziennym zajęciem.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.