Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warsztaty Młodych Edytorów

Warsztaty Młodych Edytorów

W dniach 19–21 kwietnia 2024 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XXI Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów. Jest to projekt realizowany naprzemiennie od 2003 r. przez Koło Naukowe Edytorów UJ oraz Koło Edytorów KUL. Wydarzenie to nie tylko integruje studentów edytorstwa, ale także przyciąga młodych badaczy z różnych zakątków kraju, włączając w to wszystkie polskie uniwersytety. Dzięki temu spotkanie ma wymiar ogólnopolski, stając się miejscem inspirującej wymiany myśli i doświadczeń.

Przez lata zakres tematyczny konferencji stale ewoluował, elastycznie reagując na nowe wyzwania, oczekiwania i subtelności edytorskiego świata. Konferencja nie tylko eksploruje tradycyjne aspekty edytorstwa, lecz również skupia się na nowoczesnych rozwiązaniach oraz przyszłości tej dziedziny, w którą każdy młody edytor może mieć swój wkład. Przykładowe tematy poruszane na przestrzeni lat obejmują kwestie estetyki książki naukowej, analizę typograficzną publikacji czy tworzenie edycji cyfrowych.

W tegorocznej edycji „Warsztatów Młodych Edytorów” zaprezentowanych zostanie szesnaście referatów, przygotowanych przez utalentowanych studentów i doktorantów z różnych renomowanych uczelni w Polsce. Tematy poruszane podczas tych wystąpień są niezwykle różnorodne i interdyscyplinarne, łącząc w sobie różne obszary wiedzy, takie jak literaturoznawstwo, językoznawstwo, design oraz humanistykę cyfrową. To wyjątkowe połączenie dyscyplin pozwala zgłębiać różnorodne aspekty edytorstwa, od klasycznych metod redakcyjnych po nowoczesne technologie i ich wpływ na proces tworzenia i dystrybucji treści. Ta bogata paleta tematów zapewnia uczestnikom inspirujące i owocne dyskusje, które poszerzają horyzonty i przyczyniają się do rozwoju edytorstwa w Polsce.

Konferencja „Warsztaty Młodych Edytorów” to nie tylko miejsce prezentacji referatów, ale także przestrzeń do organizowania warsztatów, które są prowadzone przez znakomitych ekspertów w dziedzinie typografii, teorii i historii książki oraz praktyków edytorskich. Corocznie gościem honorowym jest grono wybitnych znawców edytorstwa, co stanowi niezwykłą okazję dla młodego pokolenia edytorów do konfrontacji swoich pomysłów i koncepcji z doświadczonymi praktykami.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.