Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Uniwersalne laminatory Autobond

Uniwersalne laminatory Autobond

Brytyjska firma Autobond sprzedała na majowych targach North Print and Pack w Harrogate (UK) kolejne dwa egzemplarze swojego nowego laminatora Micro 52 w formacie B2. Micro 52 SD TP, połączony inline z cyfrowym urządzeniem do atramentowego wybiórczego lakierowania UV 52 SUV, miał swoją premierę na ubiegłorocznej drupie.

Autobond produkuje szeroką gamę maszyn do laminowania, także do dwustronnego na gorąco (enkapsulacji), powlekania UV za pomocą walców, atramentowego wybiórczego lakierowania UV i innych. W maszynach stosowane są wyłącznie niemieckie komponenty, zapewniające wysoką jakość i niezawodność konstrukcji. Dostępne są wszystkie wersje rozmiarów druku, a każdy laminator wyposażony jest w precyzyjny podajnik Heidelberga, gwarantujący maksymalną wydajność.
Dużym zainteresowaniem drukarzy cieszy się technologia inkjet spot UV. W maju 2011 Autobond wprowadził do sprzedaży laminator Mini 36 TPM-SUV w formacie B3. Wykorzystując ustawione w rzędzie głowice atramentowe i najnowsze lampy UV, maszyna laminuje z prędkością 30 m/min, a jednocześnie z tą samą prędkością punktowo nakłada lakier UV w jednym przejściu. Arkusze przechodzą wzdłuż ustawionych pod kątem wałków przesuwu bocznego, a następnie do marki bocznej, podobnie jak w falcerkach, po czym przytrzymywane są zupełnie na płasko przez taśmę podciśnieniową. Detektor rejestruje prędkość i pozycję arkusza, a głowice, ustawione w odległości 1 mm od powierzchni arkusza, nakładają lakier. Następnie arkusze przechodzą pod lampą UV do utrwalania na zimno. Technologia ta umożliwia szybkie i wydajne laminowanie matowe z możliwością dodania błyszczącego efektu lakieru UV przy bardzo dużej dokładności rejestracji.
Po wprowadzeniu na rynek laminatora Mini 36 TPM-SUV pojawiło się zapotrzebowanie na wersję w formacie B2. Firma stworzyła autonomiczny model 52 SUV z podajnikiem Heidelberga do laminowania arkuszy o wymiarach do 52×74 cm z prędkością 36 m/min, wzmacniając swój potencjał.
Pierwsza instalacja laminatora Mini 36 SD TPM z wbudowaną maszyną do atramentowego wybiórczego lakierowania UV 36 SUV miała miejsce w 2011 roku w brytyjskiej drukarni litograficznej i cyfrowej Sense Creative, gdzie wykonywane są liczne zamówienia na wizytówki, niektóre obejmujące jedynie 25 sztuk, laminowane jedno- lub obustronnie matowo i lakierowane wybiórczo i/lub pokrywane materiałem magnetycznym PSA. Następnie chrześcijańska drukarnia/wydawnictwo, firma RBC Ministries z siedzibą w stanie Michigan w USA, zainwestowała w laminator Mini 36 SD TP połączony z urządzeniem 36 SUV do wewnątrzzakładowego laminowania i wybiórczego lakierowania okładek książek z materiałami do nauk biblijnych, dystrybuowanych na całym świecie. Kolejne zamówienia na maszyny do atramentowego wybiórczego lakierowania UV nadchodziły z Australii, Niemiec, Iraku, Nigerii i Arabii Saudyjskiej.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.