Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Trwają targi Taropak

Trwają targi Taropak

Fot. http://www.polagra-tech.pl

29 września Prezydent Bronisław Komorowski otworzył w Poznaniu targi Polagra oraz imprezy branży spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej, opakowań i logistyki. To największy w Europie Środkowo-Wschodniej cykl wystaw dla tych branż. Organizowany jest przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na Polagrę Food, Polagrę Tech, Polagrę Gastro, Invest-Hotel, Taropak i Smaki Regionów przyjechało łącznie 1300 wystawców z 45 krajów. Część imprez wystawienniczych rozpoczęła się w miniony weekend. Podczas targów pokazanych zostanie 450 nowości. Sześć imprez targowych zajęło całą powierzchnię wystawienniczą MTP.

Jak podkreślił Komorowski w trakcie uroczystości, osiągnięcia polskiego rolnictwa w minionym dwudziestopięcioleciu, w czasie „niełatwych, ale bardzo owocnych przemian na polskiej wsi” to „osiągnięcia na naprawdę wielką miarę”. „Wystarczy powiedzieć, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat eksport polskiej żywności wzrósł pięciokrotnie”. „Nam to tak łatwo przychodzi w tej chwili powiedzieć, a to się nie zdarza prawie nigdzie na świecie, co nam się wydarzyło!” – powiedział.
Prezydent stwierdził, że żywność i smak są częścią kultury i tożsamości narodowej. „To nas też kształtuje: smaki dzieciństwa, skojarzenia wszelkiego rodzaju. Kształtować nas będzie też w przyszłości, w ramach integrującej się Europy. One nas pozytywnie wyróżniają. Nasze polskie smaki, nasze polskie dania, nasza polska kultura nie muszą stać w sprzeczności ze współczesnymi trendami. Świadczy o tym fakt, ile polskiej żywności wchodzi na rynki światowe, europejskie” – dodał.
Bronisław Komorowski nawiązał też do tradycji Powszechnej Wystawy Krajowej, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu z okazji dziesięciolecia istnienia odrodzonej Polski. „Była to zarówno znakomita promocja Polski poza granicami, jak i promocja Polski w Polsce. To była wielka szansa na przeżycie dumy z ojczyzny. Tego rodzaju wystawy, zawsze muszą mieć na pierwszym miejscu wzgląd na promocję polskiej przedsiębiorczości, możliwości ekonomicznych, osiągnięć gospodarczych, zawsze będą źródłem polskiej dumy, polskiej tożsamości i wspólnoty narodowej” – powiedział.
Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt, nawiązując do wagi żywności w polskiej kulturze i tożsamości, strawestował hymn narodowy: „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy. A nie zginie, to jest pewne, póki dobrze jemy” – powiedział.

Tegoroczna edycja tego olbrzymiego bloku targowego to imponująca wystawa najnowszych rozwiązań dedykowanych branży spożywczej, gastronomicznej, hotelarskiej, a także osiągnięć, jakimi może pochwalić się sektor opakowalnictwa i logistyki. Wystawcy prezentują łącznie ponad 450 nowości, a wśród nich m. in. nowatorskie rozwiązania technologiczne dla branży spożywczej i gastronomicznej, przepyszne wyroby piekarskie, cukiernicze, mleczarskie oraz słodycze, napoje i unikatowe wyroby regionalne, innowacyjne opakowania i produkty z obszaru transportu i magazynowania.
Ponadto zwiedzający mogą zapoznać się z 52 produktami, nagrodzonymi Złotym Medalem MTP. To prestiżowe wyróżnienie, które stanowi przede wszystkim potwierdzenie wysokiej jakości produktu.
Blok targowy rozpoczął się 27 września otwarciem Targów SMAKI REGIONÓW, na których można było skosztować przysmaków niemalże ze wszystkich regionów Polski. Ten barwny festiwal żywności tradycyjnej będzie trwał do 30 września. 28 września Dzień Piekarza zapoczątkował Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH.
Ekspozycji towarzyszą liczne wydarzenia branżowe – konferencje, szkolenia, pokazy, degustacje.

Wybrane imprezy:

TAROPAK
I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie
Debiutujący na Targach TAROPAK projekt edukacyjno-szkoleniowy mający na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w obszarach gospodarki magazynowej, logistyki wewnętrznej i dystrybucji. Wydarzenie w sposób interaktywny przedstawia osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach, gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Partnerzy techniczni I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie: Arpol A. Braszak R. Wybieralski sp.j., Baumalog Sp. z o.o., Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o., Still Polska Sp. z o.o., P.U.H. NESTOR. 29.09.– 2.10. Pawilon 3A, godz. 10:00-16:00

II Kongres Przemysłu Opakowań po raz drugi na TAROPAKU
Tegoroczny Kongres stanowić będzie najważniejsze w tym roku wydarzenie w branży opakowań. Celem Kongresu organizowanego przez Polską Izbę Opakowań jest określenie kierunków rozwoju opakowań w najbliższych latach. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście referatów, których autorami są zarówno przedstawiciele świata nauki, jak i praktyki. Ważnym uczestnikiem będzie prezydent Światowej Organizacji Opakowań oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji zrzeszających producentów opakowań. Podzielą się swoimi opiniami co do przyszłości przemysłu opakowań. 1.10. Pawilon 15 Sala 1.G, godz. 9:30-18:00

Innowacyjne opakowania
Wszystko o procesie kreacji i produkcji opakowań. Organizator, Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, i współorganizatorzy Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firmy Bobst, Digiprint, Fujifilm, Multifol, Weilburger Grafik-Polska, Vinfoil, X-Rite 29 września zaprosili chętnych na 4. konferencję z cyklu „Innowacyjne opakowania”. W programie znalazły się m.in. wystąpienia: Od projektu do gotowego pudełka – jak powstają współczesne opakowania? Innowacyjne opakowania kaszerowane; Nowe trendy w drukowaniu cyfrowym etykiet; Dlaczego warto uszlachetniać opakowania? Zwiększanie lojalności obecnych klientów drogą do pozyskiwania nowych.

Wystawa Art of Packaging – Perły Wśród Opakowań
Ideą konkursu Art of Packaging, którego pokłosie podziwiać można podczas Taropaku, jest niezmiennie promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań. W tym roku ponownie wyłowione zostały „perły” zarówno wśród młodych artystów, projektantów, studentów i absolwentów uczelni – w ramach Art of Packaging Debiuty, jak i profesjonalnych znawców sektora przemysłu opakowaniowego, projektantów, producentów, właścicieli marek – w ramach Art of Packaging Professional.
29.09.- 02.10. Hol Wschodni, godz. 9:00-17:00

Bezpieczny produkt spożywczy
29 września Instytut Logistyki i Magazynowania zorganizował bezpłatny warsztat poświęcony aktualnym problemom związanym z wdrażaniem Rozporządzenia UE nr 1169/2011. Nowe przepisy o znakowaniu żywności wejdą w życie już 13 grudnia 2014 roku, a dotyczą nie tylko produktów sprzedawanych w tradycyjnych sklepach, ale także tych dostępnych w Internecie, gdzie Polacy coraz chętniej robią zakupy spożywcze.

IN4LOG – łączenie w proces. Jedyne tego typu wydarzenie w logistyczne
Już po raz czwarty podczas Targów TAROPAK można byo wziąć udział w projekcie Innowations for Logistics organizowanym przez wydawnictwo Medialog. Edycja 2014 stanowiła kontynuację idei łączenia innowacyjnych rozwiązań logistyki wewnętrznej ze szczupłym przepływem i koncepcją Lean Management, będącymi podstawą współczesnego zarządzania. W Pawilonie 3A MTP powstało Modelowe Centrum Dystrybucji ze strefą przyjęcia, składowania, kompletacji i wyjścia, którą obsługiwały urządzenia przystosowane do realizacji koncepcji Lean Management.

SZTAPLAR SHOW 2014 – niepowtarzalny pokaz możliwości wózków widłowych
Plac Marka przeistoczył się w ponad 1500-metrowy magazyn wyposażony w regały wysokiego składowania, palety czy też profesjonalny system zarządzania informacją magazynową. W tak zaimprowizowanym otoczeniu odbywają się liczne prezentacje i przejazdy wózków widłowych, które zweryfikują ich możliwości techniczne w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych. W ramach projektu prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe, m.in. wózki widłowe, regały, palety i pojemniki, opakowania, systemy IT.
29.09 – 2.10. Plac Marka, godz. 9:00-16:00

Bezpieczne opakowanie
Redakcje „Poligrafiki” i „Opakowania”, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zorganizowały konferencję, której cel to przybliżenie wymogów dotyczących produkcji opakowań oraz oczekiwań zleceniodawców, a także prezentacja technologii umożliwiających ich realizację oraz wymiana doświadczeń z rynkowymi liderami. Sponsorzy spotkania: m.in. firmy EyeC, Hamilton Poland, Heidelberg, Huber, MetsaBoard.
Czas i miejsce: 30.09. Pawilon 15 Sala 1.A, godz. 10:00-16:30

Logistyka odzysku
Zielone biuro jako źródło surowców, ekologiczna odpowiedzialność biznesu, logistyka procesów recyklingu surowców wtórnych – to tylko część podejmowanych podczas konferencji Logistyka Odzysku wątków. Nie zabraknie również dyskusji na temat zwrotów oraz reklamacji w kontekście logistyki oraz próby zdefiniowania samego pojęcia, wyznaczając jednocześnie jego potencjał i przyszłość w polskich przedsiębiorstwach.
30.09. Sala Niebieska Hol Wschodni, godz.10:00-14:45

Effective Packaging – szkolenie
Szkolenie pt. „Effective Packaging – Skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”, przeznaczone dla wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się opakowaniami. Dla managerów marki, projektantów chcących poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne aspekty związane z zarządzaniem wizerunkiem produktu oraz warsztat projektanta opakowań, a także dla osób koordynujących wdrażanie marek własnych w sieciach handlowych. 2.10. Pawilon 10, Sala Konferencyjna, godz. 9:00-17:00

POLAGRA TECH
Rewolucja na etykietach i znakowanie produktów nieopakowanych
Zostało już tylko kilka miesięcy na to by dostosować opisy na opakowaniach do nowych, spójnych unijnych zasad. Sprostanie wymaganiom Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, konieczne jest nie tylko dlatego, że przepis ten zacznie obowiązywać z dniem 13 grudnia 2014, ale odpowiednie przygotowanie się do zmian etykiet na opakowaniach produktów stwarza nowe szanse, bo w tej zmianie kryje się potencjał do polepszenia jakości komunikowania się producenta z klientem. Cennej wiedzy w tym zakresie dostarcza eksperci Polskiej Federacji Producentów Żywności w trakcie szkolenia, które odbędzie się 30 września. Pawilon 7, sala nr 1D
Natomiast dwa dni wcześniej będzie miała miejsce debata z udziałem specjalistów i publiczności, podczas której porozmawiać będzie można o konieczności znakowania produktów nieopakowanych i korzyściach wynikających z pewnych zastosowań dla małych producentów. Spotkanie odbędzie się w Strefie Nisza, Innowacja i Tradycja.

(na podst. informacji PAP i MTP)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.