Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Technologie inkjetowe Kodaka na Hunkeler 2017

Technologie inkjetowe Kodaka na Hunkeler 2017

Podczas tegorocznej edycji targów Hunkeler Innovationdays, które odbyły się w Lozannie (20–23 luty), firma Kodak, na swoim stoisku prezentowała zaawansowane rozwiązania do druku cyfrowego, zwłaszcza zaawansowane technologie Stream i Ultrastream oraz szeroką gamę podłoży, które mogą być ponownie wykorzystywane.

Technologia Kodak Ultrastream, która została wprowadzona na rynek podczas ubiegłorocznych targów drupa, została bardzo pozytywnie przyjęta przez branżę – kilkanaście firm, w tym Fuji Kikai, GOSS China, manroland, Matti, Mitsubishi Heavy Industries Printing & Packaging Machinery (MHI-PPM) czy Uteco zadeklarowało, że chciałoby by nawiązać z firmą Kodak współpracę w ramach której technologia Ultrastream miałaby zostać zaimplementowana w ich przyszłych rozwiązaniach.

Technologia Utrastream została zaprojektowana tak, by wykorzystać największą prędkość generowania kropli do stworzenia obrazu z rozdzielczością 600 dpi po szerokości roli i 1800 dpi – wzdłuż przesuwu papieru kroplą mniejszą niż 4 pl. To pozwala osiągnąć rozdzielczość druku odpowiadającą jakości 1200 × 1200 dpi przy prędkości ponad 150 m/min na szerokiej gamie podłoży. O technologii tej pisaliśmy już szczegółowo na łamach „Świata DRUKU” (5/2016).

Randy Vandagriff, wiceprezes Inkjet Systems Division, Kodak: „Nasza technologia Ultrastream umożliwi przejście firmom zajmującym się drukiem komercyjnym, produkcją etykiet, opakowań czy dekoracji przejście do mainstreamu. Już nie możemy się doczekać szczegółowych rozmów z naszymi partnerami na rynku poligraficznym – dzięki nam użytkownicy najnowocześniejszych systemów do druku będą mogli osiągnąć nowy poziom zaawansowania swoich systemów produkcyjnych”.

Podczas Hunkeler Innovation Days 2017 Kodak prezentował również zwiedzającym nową aplikację Kodak 800 Print Manager, która znajduje szczególne zastosowanie w druku komercyjnym, produkcji książek, gazet czy w produkcji opakowań, pomaga usprawnić druk zmiennych danych i osiągnąć prędkość produkcyjną sięgającą 300 m/min.

Na stoisku Kodaka codziennie odbywały się demonstracje na żywo injetowych cyfrowych I hybrydowych rozwiązań. Firma promowała również zalety rozwiązań Prosper z serii S, które mogą zostać wdrożone na szerokiej gamie urządzeń do druku offsetowego i fleksodruku – zwiedzający mogli wziąć udział w pokazach na żywo, podczas których osiągana jest na maszynach prędkość produkcyjna sięgająca 600 m/min.

Na stoiskach partnerów firmy Kodak – Hunkelera i Heidelberga pracowało rozwiązanie Prosper 6000C, które prezentowane było w warunkach produkcyjnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.