Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Technologia NExT w Polsce

Technologia NExT w Polsce

Od lewej: Krzysztof Ochowiak (dyrektor produkcji firmy Ram-Wist), Piotr Ronke (dyrektor handlowy firmy Scorpio) i Roman Rowicki (współwłaściciel firmy Ram-Wist)

W firmie RamWist wdrożono technologię Nyloflex NExT firmy Flint Group Flexographic Products, polegającą na naświetlaniu form drukowych przy użyciu diod UV-A-LED o dużym natężeniu światła. Dzięki osiągniętej w ten sposób eliminacji zjawiska inhibicji tlenowej uzyskuje się dokładne odwzorowanie nawet najdrobniejszych elementów na formie drukowej.

Zalety tego nowatorskiego rozwiązania doceniają coraz liczniejsi jej użytkownicy zarówno na całym świecie, jak i w Polsce, gdzie z początkiem br. rozpoczęły pracę urządzenia oparte na tej technologii. Pierwszym polskim użytkownikiem, który zdecydował się na wdrożenie technologii Nyloflex NExT jest firma RamWist z Wołomina, która zainstalowała produkcyjną naświetlarkę FV, obsługującą płyty o maksymalnym formacie 1320×2032 mm. Naświetlarka jest wyposażona w dużej mocy diody UV-LED (> 800 mW/cm2), gwarantujące stałą i równomierną emisję promieniowania UV-A i reprodukcję nawet najmniejszych detali. Listwa z diodami LED połączona jest z wydajnymi, tradycyjnymi świetlówkami UV-A.
Rozwiązania zastosowane w technologii Nyloflex NExT pozwalają na bardzo precyzyjnie zdefiniowanie powierzchni punktów o płaskim wierzchołku, co z kolei umożliwia odwzorowanie obrazu na płycie w proporcji 1:1, ze znacznie zredukowanym przyrostem punktów. Ewidentne korzyści widoczne na etapie druku to: poszerzenie gamutu barwnego, zwiększony kontrast wydruku przy znacznie lepszym rozprowadzeniu farby, stała, wysoka jakość druku i dłuższe nakłady.
Technologia Nyloflex NExT nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów ani procesów (jak np. laminacja), współpracuje ze wszystkimi standardowymi cyfrowymi płytami flekso, w każdym zakresie formatowym i grubościowym, a także z istniejącymi systemami workflow.
Firma Ram-Wist, zarządzana przez Marka i Romana Rowickich, to jedna z wiodących przygotowalni fleksograficznych w Polsce, obecna na rynku od 20 lat. Jako pierwsza w naszym kraju wdrożyła technologię CtP w procesie przygotowania form dla rynku flekso. Wyposażona jest w nowoczesne linie do produkcji form dla segmentu etykiet, opakowań elastycznych i tektury falistej, a także form typograficznych oraz do lakierowania wybiórczego dla offsetu.
Roman Rowicki, współwłaściciel spółki Ram-Wist, komentuje: „inwestycja w technologię Nyloflex NExT to kolejny krok naprzód w rozwoju naszej firmy. Ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu tego rozwiązania są korzyści, które ono przynosi nie tylko nam, ale przede wszystkim naszym klientom. Mam tu na myśli takie aspekty, jak oszczędność kosztów produkcji poprzez możliwość zastosowania wałków anilox z mniejszymi kałamarzykami i tym samym optymalizację zużycia farb, większą wytrzymałość formy mającą przełożenie na wydłużenie drukowanych nakładów, czy dużą stabilność i powtarzalność procesu druku, przy jednoczesnym zachowaniu odwzorowania nawet bardzo drobnych detali”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.