Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi WEPACK kolejny raz przeniesione

Targi WEPACK kolejny raz przeniesione

Firma Reed Exhibitions poinformowała o ponownym przesunięciu daty planowanej ostatnio na lipiec br. megawystawy WEPACK (World Expo of Packaging Industry), skupiającej cały łańcuch branży opakowaniowej. Decyzja wynika z obostrzeń epidemicznych lokalnych władz. Wydarzenie ma się odbyć w supernowoczesnym i rozległym kompleksie Shenzhen World Exhibition & Convention Center w terminie 27–29 września 2022 r.

Wydarzenie, powstające przy współudziale Światowej Organizacji Opakowań (World Packaging Organization), to aż dziewięć połączonych wystaw – SinoCorrugated, SinoFoldingCarton, China Packaging Container Expo (PackCon), SinoFlexPack, SinoPaper, InMAT (intralogistyka i zarządzanie procesami), Digital Printing Equipment & Technology Expo (DPrint), Food Pack & Tech oraz Asia Cold Storage & Refrigeration Warehouse Construction and Operation Exhibition (CSRW). Tym samym WEPACK obejmie cały łańcuch przemysłu opakowaniowego.

Organizator wydarzenia przygotowuje się na przyjęcie gości zarówno w halach kompleksu Shenzen, jak i drogą online. W tym celu powstała specjalna hybrydowa platforma umożliwiająca przedsiębiorcom z całego świata wymianę handlową oraz nawiązanie kontaktów biznesowych. Wzorem poprzedniej edycji zaplanowano m.in. programy kojarzące kontrahentów online, wycieczki z przewodnikiem online, spotkania z wybranymi wystawcami w streamingu, czy branżowe seminaria internetowe.

Priorytetowo potraktowane będą innowacje i elementy wspomagające transformację branży opakowań, która potrzebuje pilnych i głębokich zmian w obliczu kryzysu pandemicznego, stale rosnących kosztów surowców i pracy oraz polityki środowiskowej (ucieczka od plastiku, zakazy importu odpadów czy neutralność pod względem emisji CO2), przy jednoczesnym rosnącym popycie na opakowania z tektury falistej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.