Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi Packaging Innovations – wyjątkowy czas spotkań

Targi Packaging Innovations – wyjątkowy czas spotkań

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dn. 15–16 września br. w warszawskim Expo XXI, przyciągnęły ponad 3,1 tys. osób. Tegoroczna, 13. już edycja targów, nad którą patronat objął "Świat DRUKU", zorganizowana została wspólnie z Festiwalem Druku i Marketingu. Połączenie sił zaowocowało szeroką ofertą wystawienniczą oraz ciekawym programem towarzyszącym. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem wystawców oraz odwiedzających, którzy podczas rozmów wielokrotnie podkreślali, jak bardzo tego typu spotkania są im potrzebne w pozyskiwaniu i utrwalaniu kontaktów, zdobywaniu wiedzy oraz czerpaniu inspiracji.

#ZnowuSieSpotykamy

Branża targowa ze zdwojoną siłą wraca na właściwe tory, czego najlepszym przykładem jest miniona impreza. Wszyscy – organizatorzy, wystawcy, odwiedzający oraz eksperci prowadzący prezentacje w strefie workShops – byli bardzo spragnieni branżowych wydarzeń. „Cieszę się, że ponownie mogliśmy stworzyć dogodną przestrzeń do rozmów biznesowych. Najlepszą dla nas nagrodą są gratulacje płynące od wystawców, którzy na targach pozyskali dziesiątki nowych kontaktów. Wszyscy podkreślają także, jak ogromnie ważna i silna jest potrzeba bezpośrednich rozmów i towarzysząca im atmosfera. Minione miesiące wyraźnie pokazały, że pomimo szybkiej adaptacji do świata online, kontakty face to face nadal pozostają bezcenne. Wystawcy w pełni wykorzystywali dwa targowe dni na zaprezentowanie oferty i zbudowanie nowych relacji” – podkreśla Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie, spółki organizującej wydarzenie.

Nieodłącznym elementem targów Packaging Innovations są wykłady w strefie workShops. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. W tym roku spotkania poprowadziło 12 ekspertów. Wśród nich można było spotkać m.in. Rainera Kuhna – dyrektora zarządzającego PrintCity Alliance, omawiającego temat zrównoważonych opakowań premium, Mikołaja Maślińskiego – prezesa zarządu spółki Maśliński Law & Consulting, przybliżającego zagadnienia dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności producenta w świetle projektowanych przepisów, czy Irka Korczyńskiego ze Studia Ikar, mówiącego o promocji marki przez branding.

#MłodeTalenty

Pierwszego dnia targów wręczono nagrody w 10. edycji Konkursu Strefa Studenta. Celem konkursu jest stworzenie szansy młodym, zdolnym projektantom, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki. Udział w Packaging Innovations umożliwia im poznanie przedstawicieli kluczowych firm na rynku, którzy poszukują młodych talentów. Głosami jury zwyciężyli: w kategorii Wrażenie – Gabriela Żełudziewicz, prezentująca opakowanie na czekoladę „Cre-ate chocolate”; w kategorii Funkcjonalność i Forma – Gabriela Skrobacka, prezentująca OKres BOX (opakowanie na środki higieniczne); w kategorii Szata Graficzna – Michalina Garnik, prezentująca opakowanie na miód z funkcją pop-upu. Dodatkowo w kategorii Wrażenie wyróżnienie otrzymał Wojciech Zabel – za projekt „Hair Bands – Seria opakowań na gumki do włosów”.

Pomimo wielu zmian wokół, jedno pozostaje niezmienne – potrzeba kontaktu, rozmowy, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Zadanie to spełniają targi, które od lat są forum wymiany doświadczeń i dyskusji o nadchodzących trendach.

Kolejną edycję Packaging Innovations zaplanowano na termin 31 maja – 1 czerwca 2022 r. również w hali Expo XXI Warszawa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.