Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Szkolnictwo wyższe przyszłością

Szkolnictwo wyższe przyszłością

Dnia 13 stycznia 2016 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej z inicjatywy Małopolskiego Klastra Poligraficznego, Politechniki Krakowskiej, Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych oraz Klastra Przedsiębiorców Małopolskiej Poligrafii odbyła się debata pt. „Szkolnictwo wyższe przyszłością małopolskiej poligrafii”. Nadrzędnie ustalonym celem debaty było skonfrontowanie wzajemnych oczekiwań, co do profilu wykształcenia przyszłych absolwentów w ramach kierunku inżynieria produkcji- specjalności: Techniki multimedialne i poligraficzne.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż kierunek ten powstał wskutek wielomiesięcznych starań małopolskiego środowiska poligraficznego na czele z Małopolskim Klastrem Poligraficznym oraz Politechniką Krakowską. Utworzenie tak nowoczesnego kierunku w dziedzinie poligrafii w Małopolsce jest w dużej mierze odpowiedzią na ustalenia z debaty „Przyszłość szkolnictwa poligraficznego w Polsce, a oferta wspólna członków MKP”, podczas której strony zgodnie stwierdziły m.in., że rynek poligraficzny ewoluuje w stronę branży reklamowej i multimediów oraz należy dostosować system kształcenia do oczekiwań rynku pracy. Możliwość dalszego kształcenia się jest ogromną szansą przede wszystkim dla uczniów z Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych, którzy w Małopolsce będą mogli kontynuować swoją edukację poligraficzną, ale także, co warto podkreślić, będą cennym, solidnie wykształconym pracownikiem dla Małopolskich przedsiębiorców.
Spotkanie zainaugurował prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar, Dziekan Wydziału Mechanicznego, przemowę wygłosili również Antoni Matyasik Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Poligrafii, Andrzej Januszkiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich oraz Robert Miklaszewski Koordynator Małopolskiego Klastra Poligraficznego. Prezentacji kierunku Inżynieria produkcji dokonał dr hab. inż. Sebastian Skoczypiec, prof. PK.
Jak podają organizatorzy, debata okazała się wielkim sukcesem, zarówno pod względem frekwencji, jakości, jak i mnogości pomysłów przedsiębiorców i przedstawicieli uczelni – m.in. liczne zgłoszenia przedsiębiorców do przyjmowania uczniów na praktyki studenckie czy utworzenie na Politechnice Krakowskiej pierwszego Koła Poligrafów. Niezmiernie cieszy jednomyślność uczestników debaty. Jak podsumowują organizatorzy, wspólnymi siłami, prawidłowo szkoląc, jesteśmy w stanie zmienić oblicze „przyszłego pracownika sektora poligrafii”. Uruchomienie tego kierunku jest wydarzeniem, które niezaprzeczalnie otwiera nowy rozdział dla małopolskiej branży poligraficznej, wykorzystanie w pełni tej szansy w głównej mierze zależy od postawy całego środowiska poligraficznego w Małopolsce.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.