Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / System Apogee w firmie Harata Printing

System Apogee w firmie Harata Printing

Japońska drukarnia akcydensowa Harata Printing Co., z siedzibą w Osace, poza podstawowym drukiem offsetowym stawia na technologię cyfrową. Wdrożony jakiś czas temu system workflow Agfa Apogee pozwolił jej na optymalizację całego cyklu produkcyjnego, udoskonalenie procesów, a w rezultacie – na dwukrotne zwiększenie wydajności i przychodów ze sprzedaży.

„Nasza działalność opiera się w dużej mierze na drukowaniu offsetowym, a urządzenia cyfrowe wykorzystujemy przy pracach niskonakładowych i wymagających szybkiej zmiany zlecenia – mówi Suzuno Harata, CEO drukarni Harata Printing. – Posiadamy dwie kolorowe i dwie czarno-białe maszyny cyfrowe marki Konica Minolta, których zakup umożliwił nam rezygnację z podzlecania wielu prac na zewnątrz”. Erik Peeters, menedżer ds. marketingu w Agfa, dodaje: „Z myślą o klientach takich jak Harata Printing mamy do zaoferowania workflow, obsługujący wszystkie rodzaje urządzeń. W stworzeniu odpowiedniego, dedykowanego rozwiązania pomogła nam konstruktywna współpraca z firmą Konica Minolta, będącą dostawcą maszyn cyfrowych użytkowanych przez Harata Printing. Apogee zarządza przygotowaniem prac i całym cyklem produkcji, a rozwiązanie Konica Minolta wspomaga nasz system, dostarczając narzędzi właściwych do realizacji wysokiej jakości wydruków cyfrowych”. Jak mówi Suzuno Harata, „Początkowo nasz zespół obsługujący maszyny cyfrowe zakładał, że posiadany przez nas i wykorzystywany w produkcji offsetowej program do impozycji zostanie zintegrowany ze sterującym naświetlarką CtP RIP-em innego dostawcy. Jednak – pomimo olbrzymiej wiedzy naszych pracowników w zakresie CtP – uznaliśmy, że tego rodzaju konfiguracja byłaby trudna w obsłudze. Aby rozwiązać ten problem, wdrożyliśmy proces, w ramach którego strony najpierw były montowane przy użyciu programu InDesign, a następnie eksportowane do formatu PDF. Po otwarciu i sprawdzeniu dokumentu PDF trafiał on – poprzez dedykowany sterownik – do maszyny cyfrowej. To oznaczało, że operator musiał ręcznie wykonać impozycję, sprawdzić poprawność wielu stron dokumentów i skierować je do drukowania. W rezultacie musiał poświęcić na wszystkie procedury więcej czasu, co skutkowało większym ryzykiem popełnienia błędu i koniecznością ponownego wykonywania niektórych czynności”.
Wówczas zapadła decyzja o wdrożeniu zautomatyzowanego workflow Apogee firmy Agfa Graphics. „Dzięki temu rozwiązaniu – kontynuuje Suzuno Harata – zintegrowaliśmy nasze działania w obszarze drukowania offsetowego i cyfrowego, upraszczając jednocześnie sam proces elektronicznego montażu. Obecnie nawet broszury o objętości kilkuset stron są przetwarzane bardzo sprawnie, bazując na stworzonym wcześniej szablonie. Wcześniej więcej czasu zajmowało nam przygotowanie prac niż samo drukowanie, dziś zlecenia są szybko przekazywane do maszyn drukujących. W efekcie możemy z powodzeniem zrealizować wielonakładowe prace, które wcześniej musieliśmy zlecać na zewnątrz. Jednocześnie zredukowaliśmy liczbę błędów ludzkich oraz czas pracy poświęcany na zadania inne niż impozycja. Apogee umożliwił ponadto automatyczne wykonywanie elektronicznego montażu danego zlecenia jeszcze podczas drukowania wcześniejszej pracy. Wszystko to oznacza oszczędności czasu i pracy, umożliwiające nam realizowanie wszystkich zamówień we własnym zakresie”.
Jak zapewnia Harata Printing, wdrożenie systemu Apogee, a co za tym idzie – pełna integracja realizowanego tu druku offsetowego i cyfrowego – pozwoliły firmie na niemal podwojenie wydajności maszyn Konica Moinolta. Jak podkreśla Suzuno Harata, system Apogee umożliwia też ustawianie profili kolorystycznych, co z kolei zapewnia właściwą reprodukcję barw. Automatyzacja na poziomie przygotowania prac – m.in. w obszarze impozycji i reprodukcji barwnej – przyniosła także inny wymierny skutek: „Możemy obecnie poświęcić więcej czasu na utrzymanie maszyny w odpowiednim stanie oraz kontrolę pasowania po obu stronach, co skutkuje zredukowaną ilością makulatury. Klienci często proszą, by – niezależnie od stosowanej technologii drukowania – używać tego samego podłoża, co oznacza każdorazową zmianę ustawień w maszynach. W tej sytuacji workflow, zapewniający właściwe pasowanie po obu stronach arkusza, staje się kluczową kwestią”. Firma planuje systematycznie zwiększać ilość prac przetwarzanych w systemie Apogee i drukowanych w maszynach cyfrowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.