Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Symulatory druku niezastąpione w kształceniu poligrafów – prośba Fundacji

Symulatory druku niezastąpione w kształceniu poligrafów – prośba Fundacji

W siedzibie Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej 14 listopada br. miało miejsce zebranie Rady Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych (nasze wydawnictwo jest wśród jej założycieli). Zarząd Fundacji przedstawił sprawozdanie z działalności FRKP, która jest organizacją pożytku publicznego, po trzech kwartałach 2012 r. Jak co roku o podobnej porze Rada Fundacji wspólnie z Zarządem omówili projekt podziału wypracowanych środków oraz wpłat od podatników wynikających z 1% odpisów. Innym, ważnym wątkiem dyskusji była wspólna koncepcja zakupu symulatora druku. Pomysł zrodził się już jakiś czas temu. Pojawia się jednak pytanie, które nie znalazło odpowiedzi w czasie wspólnego spotkania: czy taki symulator jest w ogóle potrzebny?

Fundacja zwraca się do wszystkich dyrektorów i innych przedstawicieli drukarń, którzy mogliby i chcieli pomóc w podjęciu tej decyzji odpowiadając na postawione powyżej pytanie: „tak, potrzebny” bądź „nie, niepotrzebny”, jednocześnie uzasadniając swój wybór. W tej sprawie można napisać pod adresem Fundacji: sekretariat@frkp.pl (Temat listu: Symulatory druku niezastąpione w kształceniu poligrafów)
Za wszystkie pomysły, informacje i cenne uwagi Rada Fundacji i Zarząd z góry dziękuje i obiecuje rozważnie z nich skorzystać.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.