Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Styczniowe dni otwarte Ikonos

Styczniowe dni otwarte Ikonos

12 stycznia będą miały miejsce pierwsze w nowym roku dni otwarte producenta i dystrybutora materiałów do druku wielkoformatowego. Podobnie jak podczas grudniowych prezentacji, tak i teraz, Open Day będzie okazją do zaprezentowania nowych trendów. Uczestnicy wydarzenia na kilkunastu maszynach będą mogli sprawdzić jakość wydruków na materiałach i atramentach Ikonos.

„Będziemy drukować na naszych najpopularniejszych nośnikach, takich jak baner i folia z naszej opolskiej fabryki, na których to można będzie sprawdzić wysoką klasę wydruków pochodzących z takich maszyn jak Mutoh czy Artemis” – zapowiadają przedstawiciele firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora materiałów Ikonos.

W przypadku ploterów stołowych uczestnicy będą mogli sprawdzić zadruk na płytach PVC. Warto wspomnieć, że dystrybutor ma linię do formatyzacji płyt PVC, kompozytowych czy pleksi na dowolny wymiar - nawet 6 x 6 cm.

„Podczas Dni Otwartych zaprezentujemy też kilka nowatorskich rozwiązań, jak np. materiał Ikonos Deco Transfer. Zainteresowaniem z pewnością będzie cieszyła się także nasza nowa linia tapet strukturalnych do druku cyfrowego”.

Warto wspomnieć także o prezentowanych przez Ikonos atramentach. W ofercie dystrybutora znajdują się tusze do urządzeń różnych marek, drukujących w różnych technologiach druku: LED-UV, solwentowych, lateksowych, sublimacyjnych i innych.

„Pokażemy nowy rodzaj dystrybucji atramentów – pionowe systemy workowe. Możemy mówić w ich przypadku o małej rewolucji. W odróżnieniu od kaset, główną ich zaletą jest ich hermetyczność. Po pierwsze, oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za ty idzie jego skład pozostaje nienaruszony. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy, np. poprzez brak rozlanego tuszu lub brudnych rąk”.

Pionowy sposób dystrybucji oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek jest umiejscawiany w ploterze, w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Jak zapewnia producent, takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny, co w innych rozwiązaniach w układzie poziomym jest nie możliwe.

„Na czynnik ekonomiczny może mieć też fakt, że dzięki pionowej pozycji wykorzystujemy mniej miejsca za ploterem a jak wiadomo powierzchnia biurowa czy w pracowni jest cenna” – mówi Michał Pytel, specjalista ds. ploterów w Atrium Centrum Ploterowe.

W tym roku w portfolio Ikonos zadebiutowały atramenty UltraVision. Na uwagę zasługują atramenty ekosolwentowe i sublimacyjne. Jak podaje producent, sublimacyjne atramenty Ikonos UltraVision cechują się głębokim kolorem czarnym. Wykraczają także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor spotowy.

Atramenty sublimacyjne Ikonos Ultravision są ekologiczne, gdyż cechuje je brak VOC (Lotnych Związków Organicznych). Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków w okresie czasu jest bardzo wysoka. Sam atrament nie pieni się, przez co wyeliminowano efektu wypadania dysz. Tusze mają certyfikat G7.

Ikonos to także producent materiałów do druku wielkoformatowego: folii samoprzylepnych, blockoutów, laminatów, backlitów, materiałów dekoracyjnych i innych. Materiały te od blisko dekady produkowane są w fabryce zlokalizowanej w Opolu. Trafiają do odbiorców końcowych i dystrybutorów w ponad 40 krajach na całym świecie.

Rocznie Ikonos produkuje 3 miliony metrów bieżących materiałów folii i laminatów Profifex, które trafiają oprócz Polski na rynki ponad 40 krajów na całym świecie. Rodzina tych nośników obejmuje w sumie kilkadziesiąt wzorów i wariantów. Folie przeznaczone są do zadruku w różnych technologiach druku wielkoformatowego, również w wysokich prędkościach i rozdzielczościach. Uzyskiwane wydruki cechują się szerokim gamutem barwnym i umożliwiają uzyskanie rzeczywistych „korporacyjnych”, nasyconych kolorów. W portfolio folii Ikonos oprócz „standardowej” białej folii, trafimy na tak ciekawe nośniki jak folia zastępująca tapetę, folia podłogowa, folie okienne, rodzina nośników Fast&Easy z klejem ułatwiającym aplikację, folie do piaskowania i wiele innych.

Materiały IKONOS mają atest Polskiego Związku Higieny, przez co można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia itd. Folie Ikonos mają także atest niepalności zgodnie z normą Bs1,d0 co oznacza, że są niezapalne, niekapiące i nie dymią intensywnie. Z kolei laminaty podłogowe Ikonos posiadają filtr UV i certyfikat antypoślizgowości zgodnie z normą R9.

Udział w dniach otwartych jest bezpłatny po rejestracji na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.