Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso restrukturyzuje jednostki biznesowe

Stora Enso restrukturyzuje jednostki biznesowe

Kierownictwo koncernu Stora Enso podjęło decyzję o reorganizacji funkcjonujących w jego ramach jednostek biznesowych oraz segmentów raportowania. W efekcie działające dotychczas osobno segmenty papierów gazetowych i książkowych, magazynowych oraz graficznych zostały połączone w ramach tej samej jednostki biznesowej i jednego segmentu raportowania o nazwie Printing and Reading.

W rezultacie w ramach firmy będą funkcjonować cztery jednostki biznesowe i segmenty raportowania: Biomaterials, kierowana przez wiceprezesa Juana Bueno; Printing and Reading, kierowana przez Juhę Vanhainena; Renewable Packaging, na której czele stanął Mats Nordlander; oraz Building and Living, kierowana przez Hannu Kasurinena. Segmenty tektury i opakowań przemysłowych stworzyły jednostkę biznesową Renewable Packaging i dedykowany jej segment raportowania. W ramach koncernu powstała też nowa jednostka biznesowa, i segment raportowania zarazem, pod nazwą Biomaterials. Będzie ona obejmować prowadzone przez Stora Enso (także w ramach spółek joint-venture) działania w zakresie produkcji celulozy i plantacji drzew. Zmianie uległa jednocześnie nazwa jednostki biznesowej Wood Products, obecnie brzmi ona Building and Living.
Powyższe zmiany, także w zakresie kompetencji poszczególnych osób, weszły w życie 17 stycznia br.
„Przeorganizowujemy nasze jednostki biznesowe w oparciu o różne rynki działania i strukturę obsługiwanych przez nie klientów. Naszym celem jest zwiększenie konkurencyjności całej organizacji, elastyczności i sprawności jej działań oraz uproszczenie kwestii księgowych. Zależało nam również na minimalizacji wewnętrznych zależności istniejących między poszczególnymi jednostkami biznesowymi. Wszystko po to, by zyskać pewność, iż posiadamy odpowiedni potencjał i elastyczność do wykorzystania szans, jakie daje zmieniająca się gospodarka światowa” – powiedział Jouko Karvinen, CEO koncernu Stora Enso.
Pierwszy raport finansowy, uwzględniający nową strukturę firmy, zostanie opublikowany 24 kwietnia br. i będzie obejmował wyniki Stora Enso za pierwszy kwartał 2012 r. Z kolei 22 marca nowa struktura koncernu znajdzie po raz pierwszy odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki, publikowanych na rynkach kapitałowych, na których skandynawski koncern jest obecny.
Poczynając od wyników za czwarty kwartał 2011, koncern Stora Enso zmieni też zasady formułowania prognoz krótko- i średniookresowych dotyczących poszczególnych rynków. Zamiast podawania przewidywanych cen i popytu na poszczególne produkty, prognozy będą uwzględniać przewidywaną sprzedaż i zysk operacyjny EBIT w nadchodzącym kwartale. Wszystko po to, by przekazywać rynkom kapitałowym bardziej przejrzystą informację o kondycji spółki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.