Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso na targach Pharmapack Europe

Stora Enso na targach Pharmapack Europe

Koncern Stora Enso od wielu lat dostarcza na rynek papiery i kartony opakowaniowe, jak też całe rozwiązania w zakresie pakowania, przeznaczone dla szeroko rozumianej branży farmaceutycznej. Wspólnie z jednostką badawczo-rozwojową Encubator, działającą przy Politechnice Chalmers w Goeteborgu, firma projektuje i wdraża innowacyjne, „inteligetne” opakowania farmaceutyczne. Część oferty Stora Enso w zakresie opakowań na leki można było zobaczyć podczas targów Pharmapack Europe, które odbyły się w Paryżu w dniach 13–14 lutego.

Do kartonów Stora Enso często stosowanych przez firmy farmaceutyczne do pakowania leków należą Tambrite i Performa Bright, cechujące się wysoką wytrzymałością i niezawodnością. Pierwszy z nich to, jak zapewnia producent, najbardziej znany na rynku europejskim karton dedykowany dla tej branży, szczególnie ceniony za swoją jakość, wygląd i wartość dodaną. Charakteryzuje się on wysoką sztywnością i pulchnością, zapewnia dobre efekty wizualne i spisuje się doskonale w zadruku (także w technologii cyfrowej) oraz w dalszych procesach obróbki.
Performa Bright jest z kolei atrakcyjnym wyborem w przypadku produktów, które wymagają gładkiej i jasnej strony spodniej, np. dla leków wydawanych bez recepty czy też środków pielęgnacyjnych. Dzięki zastosowanej przy jego produkcji masie chemotermomechanicznej (CTMP), która składa się na środkową warstwę, karton pozostaje sztywny i pulchny, umożliwiając jednocześnie wysokiej jakości nadruk i zachowując czystość. Wszystkie kartony do opakowań farmaceutycznych wytwarzane przez Stora Enso mogą być wytłaczane (np. przy zastosowaniu alfabetu Braille'a), kodowane technologią laserową bądź inkjetową, a także poddawane licznym procesom wykańczającym i uszlachetniającym.
W zakresie papierów offsetowych, które z powodzeniem można wykorzystać w branży farmaceutycznej, warto wymienić Berga Lite. Charakteryzuje się on wysoką jakością, niską gramaturą, znakomitymi, jak zapewnia Stora Enso, właściwościami w zakresie zadrukowywania i złamywania, dzięki czemu może być stosowany do produkcji ulotek informacyjnych dodawanych do lekarstw. Papier oferuje ponadto wysoką białość, nieprzezroczystość i ponadprzeciętne parametry OCR, pozwalające na zastosowanie bardzo małego fontu na ulotce.
Z uwagi na specyficzne oczekiwania odbiorców z rynku europejskiego, Stora Enso oferuje też usługi magazynowania zwojów z papierem oraz cięcia na arkusze.
W grudniu ub.r. Stora Enso i Encubator podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego skandynawski koncern stał się partnerem jednostki badawczo-rozwojowej, działającej przy Politechnice Chalmers w szwedzkim Goeteborgu. Celem współpracy jest projektowanie i tworzenie innowacyjnych, „inteligentnych” opakowań farmaceutycznych. Pomysłodawcą tego swoistego partnerstwa była Stora Enso, zaś Encubator jest odpowiedzialny za bieżący rozwój biznesu, wspólnie ze Szkołą Przedsiębiorczości Chalmers.
„Współpraca tego rodzaju oznacza dla nas zupełnie nowe podejście do kwestii innowacyjności, wspierając jednocześnie nasz dział opakowań. Stworzenie dedykowanego zespołu ludzkiego oznacza powstanie środowiska, które umożliwi skuteczne wprowadzanie nowych produktów na rynek, a co za tym idzie – dalszy wzrost całej firmy” – powiedział Mats Nordlander, wiceprezes Stora Enso Renewable Packaging.
W ramach realizowanego wspólnie przez Stora Enso i Encubator projektu mają powstać „inteligentne” opakowania, które rozwiążą problem przestrzegania zaleceń dla pacjentów w zakresie przyjmowania leków. Opakowania te mają uprościć komunikację pomiędzy pacjentem i lekarzem, odnotowując, kiedy lek jest pobierany z opakowania. Jeżeli nie zostanie zażyty, pacjent otrzyma – np. za pośrednictwem telefonu komórkowego lub innego urządzenia przenośnego – stosowne przypomnienie. Informacje o sposobie dozowania mogą też by, w razie potrzeby, przekazywane rodzinie pacjenta.
Warto nadmienić, że partner Stora Enso w całym projekcie – Encubator – to inkubator przedsiębiorczości, realizujący nowe pomysły i łączący w swoich działaniach zaawansowaną wiedzę biznesową i realny wzrost firmy. Pomysły, które są tu wprowadzane w życie, pochodzą z reguły od krajowych i międzynarodowych firm reprezentujących różne branże oraz bezpośrednio z ośrodka akademickiego, jakim jest Politechnika Chalmers.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.