Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Salon Ciekawej Książki po raz piąty

Salon Ciekawej Książki po raz piąty

W dniach 20–22 listopada w Łodzi we wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa odbyła się piąta edycja Salonu Ciekawej Książki. Wydarzeniu towarzyszyły takie atrakcje, jak bogata oferta wydawnictw, nowości książkowe, spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami, kreatywne warsztaty dla dzieci, strefa gier, bookcrossing, spotkania poświęcone historii Łodzi, a nawet rozszerzona rzeczywistość.

Wydarzenie było okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw działających na polskim rynku. Były wśród nich zarówno te największe, proponujące literaturę dziecięcą, piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże, jak i mniejsze, często rodzinne firmy, oferujące literaturę dla koneserów. Wydawnictwa przygotowały wiele nowości książkowych, dostępnych w specjalnej ofercie. Swoją ofertę zaprezentowały m.in. Czarna Owca, Helion, Znak, Agora, Nasza Księgarnia, Zakamarki, Sonia Draga, Burda Publishing National Geographic, Karakter, Zeszyty Literackie, Media Rodzina, Alegoria, Wydawnictwo Galaktyka, Literatura i Księży Młyn.
Ponadto na zwiedzających czekał urozmaicony program imprez towarzyszących, który współtworzą instytucje kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Teatry, muzea, ośrodki kultury i biblioteki przygotowały imprezy towarzyszące dotyczące literatury, książki oraz lokalnej historii i tradycji. Centrum Dialogu im. M. Edelmana zaprosiło na spotkania poświęcone „Bałuckiej Literaturze”, a także powieści graficznej pt. „Naród Zatracenia”, prezentującej w nowatorski, popkulturowy sposób życie mieszkańców łódzkiego getta. Całości tematów poświęconych łódzkiej historii dopełniło spotkanie zorganizowane przez Uniwersytet Łódzki, dotyczące książki pt. „Ostatni Lodzermensch – Robert Geyer. Zmierzch historii rodu Meyerów”.

Fot. Arvind Balaraman, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.