Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Road Show 2022 organizowane przez Atrium i Ikonos

Road Show 2022 organizowane przez Atrium i Ikonos

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z marką Ikonos organizuje letni objazd po Polsce. Zaplanowano aż dziewięć spotkań (udział bezpłatny) w największych miastach naszego kraju. Cykl pokazów, nad którym patronat medialny objął "Świat DRUKU", to kolejna okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji, a także bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. Gdzie i kiedy można dołączyć?

Start zaplanowano 29 czerwca we Wrocławiu. Kolejne terminy to: 1 lipca – Poznań, 5 lipca – Łódź, 7 lipca – Olsztyn, 12 lipca – Bydgoszcz, 14 lipca – Gdańsk, 2 sierpnia – Tarnów, 4 sierpnia – Kielce, zaś zakończenie zaplanowano 10 sierpnia w Warszawie.

Aby wziąć udział w Road Show, należy się zarejestrować na wybrany termin – formularz dostępny TUTAJ.

Firma Atrium i Ikonos chce pokazać potencjalnym użytkownikom ploterów Mutoh oraz Summa, że drukarki można stosować nie tylko w klasycznej poligrafii czy reklamie. RoadShow to okazja do poszukiwania nisz rynkowych, gdzie umiejętnie pokazany wydruk można sprzedać z dużym zyskiem. Na szczególną uwagę zasługują tu prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF, gdyż jest to nowa rewolucyjna technologia nadruku na koszulkach, która pokonuje wiele ograniczeń obecnie stosowanych technik. Pojawiła się na rynku jako odpowiedź na niską odporność lub wzrastające koszty produkcji reklamy na tekstyliach, czasochłonność i długość procesu tzw. przygotowalni.

Program RoadShow:

- Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF. DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF. W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem OEKO-TEX, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku. Cenione są także: szybkość pracy urządzenia, przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory, dopełniają zakres możliwości japońsko-amerykańskiej drukarki.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, przeznaczony szczególnie do pracy z niewielkimi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia. Portfolio obsługiwanych przez ploter DTF 30 materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość tekstyliów i tkanin dostępnych na rynku - od naturalnych, takich jak bawełna, czy skóra, po poliester. DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość druku to 3,5m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm

- Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów eko/żywicznych:

Mutoh XpertJet 1341SR Pro – kompaktowy ploter 54 "/ 137 cm wyposażono w nowe ultra-szerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP MUTOH VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowy ploter Mutoh charakteryzuje się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterze duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zmniejszają cenę jednostkową za atrament. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 3 poziomów wysokości głowicy: 1,5, 2,0, 2,5 mm.

Model Mutoh XpertJet 1641SR to drukarka 4-kanałowa (CMYK), z jedną głowicą, o wydajności 53 m²/h. Rozdzielczość max. wynosi 1440x1440 dpi. XpertJet jako następca linii ValueJet, posiada szereg nowych rozwiązań: 2 rodzaje atramentów do wyboru: atramenty eko-solwentowe nowej generacji lub żywiczne UMS, nowoczesny czarny design, technologię DropMaster 2 , automatycznie kontrolującą umiejscawianie poszczególnych kropel atramentu w zależności od grubości materiału, nowy - dotykowy panel sterowania, nowe systemy prowadzenia i nawijania mediów.

- Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów sublimacyjnych:

Mutoh XpertJet 1642WR jest wyposażony w dwie zupełnie nowe, ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving firmy Mutoh, nowe głowice drukujące zapewniają wyjątkową jakość druku nawet przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Nowa drukarka oferuje ponadto bogactwo istniejących i zupełnie nowych technologii Mutoh.

- Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów LED/UV do gadżetów:

Mutoh XpertJet 461UF przeznaczono do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie A3 i jej większy odpowiednik Mutoh XpertJet 661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane produkty oraz małe partie komercyjnych i przemysłowych nadruków. Drukarkę można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

- Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów tnących Summa S One z serii D.
Kluczowe zalety ploterów tnących S One: Nóż wleczony, który zapewnia siłę cięcia 600 gr; Ulepszona ergonomia, łatwy w użyciu produkt; Niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań; Wysokie prędkości robocze, uzyskane dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line; Opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, aby zmniejszyć czas pracy operatora i zwiększyć wydajność; Gwarancja wyjątkowej jakości cięcia dzięki precyzyjnemu cięciu konturowemu z ulepszonym systemem czujników OPOS; Inteligentne funkcje, takie jak FlexCut, TurboCut lub OPOS Xtra w połączeniu z wysoką inteligencją wewnętrzną i najnowocześniejszymi komponentami zapewniają długą żywotność.

- Materiały.

Prezentowane wydruki będą wykonywane na materiałach (mediach) od IKONOS. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia asortymentu firmy na stronie Ikonos.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.