Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Ricoh Europe jako pierwsza firma otrzymała certyfikat zgodności z normą ISO 16759

Ricoh Europe jako pierwsza firma otrzymała certyfikat zgodności z normą ISO 16759

Zobowiązanie Ricoh Europe do wykraczania poza ramy zrównoważonego rozwoju w branży poligraficznej sprawiło, że jest pierwszą firmą, która otrzymała certyfikat zgodności z nową globalną normą ISO 16759 opisującą metodę oceny i informowania o emisji gazów cieplarnianych przez przemysł poligraficzny. Certyfikat ten jest wyrazem uznania dla dokładności innowacyjnego kalkulatora emisji dwutlenku węgla opracowanego przez Ricoh, który jest dostępny w ramach Carbon Balanced Printing Programme.

Certyfikacji firmy Ricoh Europe dokonała Print and Media Certification (PMC), jedyną akredytowaną jednostkę certyfikującą w Wielkiej Brytanii specjalizującą się w branżach papierniczej, drukarskiej, medialnej i wydawniczej.
„Jesteśmy dumni z tak szybkiego uzyskania zgodności z normą po jej wprowadzeniu w lipcu tego roku, w zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu procesu certyfikacji – mówi Graham Moore, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ricoh Europe. – Nasz kalkulator emisji dwutlenku węgla został opracowany specjalnie dla rynku druku produkcyjnego, aby pomóc w identyfikacji sposobów redukcji wpływu procesu drukowania na środowisko naturalne przy użyciu cyfrowych systemów drukujących Ricoh oraz aby pomóc naszym klientom w dostarczaniu usług neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Certyfikacja potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze”.
Dzięki kalkulatorowi emisji dwutlenku węgla, emisje generowane przez każdy proces drukowania są kalkulowane w podziale na energię, toner i podłoża używane podczas każdego procesu. Kalkulacja uwzględnia również emisje generowane przez usługi (dostawa części i materiałów eksploatacyjnych oraz serwis Ricoh).
Mając w posiadaniu takie dane, dostawcy usług druku mogą zmniejszyć lub zoptymalizować emisje tam, gdzie jest to możliwe, jeszcze zanim jakiekolwiek pozostające, nieuniknione emisje zostaną zoffsetowane poprzez kredyty węglowe generowane przez projekty czystej energii, w które inwestuje Ricoh.
Moore stwierdza: „Nasze działania i podejście mające na celu sprawienie, że każdy krok w druku produkcyjnym jest tak zrównoważony jak to możliwe, umożliwiły nam przejście tej prestiżowej weryfikacji. Carbon Balanced Printing Programme to bogactwo wiedzy, która pomoże klientom w stworzeniu bardziej ‘zielonego’ biznesu, a także w dostarczaniu swoim klientom dowodów zrównoważonego rozwoju, których coraz częściej szukają”.
Jon Stack, dyrektor PMC, dodaje: „Użytkownicy Ricoh Carbon Balanced Printing Programme i ich klienci mogą być pewni, że metodyka wykorzystywana do obliczania emisji dwutlenku węgla spełnia międzynarodową normę i przeszła proces certyfikacji przeprowadzany przez firmę zewnętrzną specjalizującą się w dziedzinie druku. To umożliwi klientom oszacowanie wpływu na środowisko generowanego przez urządzenia drukujące, nie tylko dla jednego produktu, ale również w porównaniu z innymi produktami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.