Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przyszłość druku już tu jest

Przyszłość druku już tu jest

W dniach 19–21 marca br. w siedzibie API.PL Rąbieniu k. Łodzi odbyła się seria trzech jednodniowych spotkań pod nazwą „DTF Trendy 2024”. Event, przeznaczony dla producentów odzieży, drukarń, które chcą produkować transfery DTF oraz firm, które pragną rozszerzyć swoje możliwości realizacji zleceń inwestując w nową technologię, miał na celu zaprezentowanie rozwoju tej technologii zdobienia odzieży oraz nowych rozwiązań dostępnych na rynku. Jak podaje organizator, frekwencja przekroczyła oczekiwania, dlatego zdecydowano o organizacji kolejnej edycji wydarzenia – zaplanowano ją w terminie 22 i 23 maja br., również w Rąbieniu.

Celem marcowego cyklu spotkań było przedstawienie całego procesu krok po kroku i możliwości zastosowań technologii. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli dowiedzieć się, jaka jest różnica między produkcją DTF na arkuszach i na rolce, jak dopasować rozwiązanie w zależności od wielkości produkcji, a także na co zwrócić uwagę w poszczególnych rozwiązaniach i jak zbudować pełną linię do szybkiej produkcji transferów – zarówno w druku, jak i cięciu na gotowe do aplikacji użytki. Kompleksowo zostały omówione możliwości poszczególnych maszyn oraz zastosowania materiałów eksploatacyjnych (folii i klejów), by zapewnić uczestnikom jak najszerszą wiedzę na temat ich użycia.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część poświęcona foliom do zadań specjalnych (jak np. folie Vesline DTF FD Luminous do kolorowego druku z efektem luminescencji, czy też Vesline DTF FD Reflective, która umożliwia druk z efektem odblasku w technologii DTF), zapewniających wyróżnienie się produktów końcowych na tle wizualnym, jak i użytkowym. Uczestnicy, dla których ważny jest certyfikat Oeko-Tex, docenili przedstawienie zarówno atramentów, jak i kleju z tymże certyfikatem. Na wzmiankę zasługuje również kończąca wydarzenie prezentacja poświęcona wykorzystaniu sztucznej inteligencji do produkcji plików pod wydruk. Jeżeli firma stawia na nowoczesne rozwiązania maszynowe, to nie należy pozostawać w tyle w temacie oprogramowania, które stanowi codzienne ułatwienie i przyspieszenie pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.