Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Premierowe plotery Artemis na Fespie

Premierowe plotery Artemis na Fespie

Na tegorocznej Fespie w Amsterdamie firma Artemis LFP zaprezentowała wiele wielkoformatowych rozwiązań, od druku ekologicznego, przez technologię LED-UV dla ploterów rolowych i stołowych, po szybkie 3-metrowe solwenty bez cykloheksanonu.

„Po raz kolejny Artemis zaprezentował swoje rozwiązania na największych, corocznych targach druku cyfrowego. Urządzenia Artemis dynamicznie zdobywają swoich zwolenników w Europie i poza nią. Spowodowane jest to przez balans między ceną urządzenia a jego walorami technicznymi” – mówi Mariusz Bernard z Artemis LFP. „W naszym portfolio znajdują się urządzenia o wysokim wskaźniku ROI, dzięki któremu inwestycja dokonana przez użytkownika końcowego szybko mu się zwraca. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć”.
Na tegorocznej Fespie swą premierę miały dwa rolowo-stołowe plotery LED-UV. Modele Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV to niedrogie rozwiązania typu „entry-level” dla firm poszukujących możliwości zadruku w technologii UV o szerokości do 1.60 i 1.80 m.
Użytkownik w zależności od typu produkcji może zamówić maszynę rolową lub z dodatkowymi dostawianymi stołami pozwalającymi na zadruk na materiałach sztywnych.
Drukarki Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV w odróżnieniu od bliźniaczych modeli ekosolwentowych 1621 i 1801 mają pełny układ do druku światło utwardzalnego, obejmujący lampę zamontowaną na karetce, nieprzepuszczający światła układ atramentowy z „czarnymi” zbiornikami, elektroniczny układ sterujący.
„Druk UV w odróżnieniu od wciąż bardziej popularnego ekosolwentowego daje możliwość zadruku zarówno standardowych materiałów, jak folia, baner, papier czy media powlekane, jak i różnego rodzaju płyt (PVC, PMMA, tektura) oraz nietypowych, nowych nośników czy też przedmiotów. Wydruk UV tak samo jak ekosolwentowy jest ekologiczny, z tą różnicą, że jest suchy i gotowy do aplikacji czy wysyłki bezpośrednio po zdjęciu z plotera” – wyjaśniają przedstawiciele firmy Atrium.
Wydajność obu wspomnianych ploterów sięga 18 m2/h. Jest to prędkość wystarczająca do podjęcia nisko- i średnionakładowej produkcji w technologii UV, drukowania prototypów, pojedynczych personalizowanych wzorów itd.
Premierowe Artemisy mają głowice EPSON DX5 i DX9, umożliwiającą zadruk w jakości „foto” i rozdzielczości maksymalnej do 1440 x 1440 dpi. Drukarki Artemis 1621 i 1801 dostępne są w dwóch wariantach: ekosolwentowym i wspomnianym LED-UV.
„Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się „topowa” maszyna UV Artemis FR 250 o szerokości zadruku 250 cm. Ten hybrydowy (stołowo-rolowy) ploter charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, porównywalnymi z dużo droższymi maszynami. Decydującymi kwestiami potwierdzającymi decyzję o zakupie tej maszyny są przede wszystkim możliwości, finalna jakość uzyskiwanych wydruków oraz cena urządzenia. Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków” – mówi Mariusz Bernard.
Artemis FR 250 UV wyposażony jest w grayscalowe głowice Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji na pokładzie może się znaleźć ich od 4 do 8. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są dwie głowice. Jeśli chodzi o kolor biały, nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach. W trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych. Oprócz druku na materiałach płaskich FR 250 zadrukowuje materiały rolowe.
„W naszych 3-metrowych drukarkach Artemis serii 32xx zastosowaliśmy atrament cechujący się niską intensywnością zapachu i brakiem na liście składników szkodliwego cykloheksanonu. Jednocześnie tusze są bardzo atrakcyjne cenowo, przez co koszt zadruku metra kwadratowego jest jednym z najniższych na rynku” – mówi Mariusz Bernard.
Plotery Artemis serii 32xx do tej pory były oferowane w dwóch modelach: 3200 i 3224. Ten pierwszy, pracujący w ponad 150 polskich firmach, ploter o szerokości zadruku 3,20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom: stabilnej i niezawodnej konstrukcji, wysokiej, rzeczywistej prędkości druku, atrakcyjnej kolorystyce wydruków i wysoce zadowalającej jak na taki format jakości.
Aktualnie plotery Artemis o szerokości zadruku 3,20 metra są oferowane w większej liczbie wariantów.
„Tę samą, stabilną i sprawdzoną przez lata i ponad setkę użytkowników w Polsce konstrukcję wyposażamy w konfigurowalną liczbę i rodzaj głowic. To od użytkownika i jego potrzeb będzie zależeć, czy zainstalujemy 4 czy 8 głowic. Można będzie wybrać także model głowicy Konica Minolta: 512, 512i lub 1024. Do wyboru użytkownik będzie miał wielkość kropli w głowicy: 14, 30 lub 42 pikolitra. W zależności od konfiguracji plotery osiągają od 50 do 260 m2/h” – wyjaśnia Mariusz Bernard.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.