Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Polski Związek Zawodowy Poligrafów świętuje 150-lecie

Polski Związek Zawodowy Poligrafów świętuje 150-lecie

Na 1 i 2 czerwca 2023 r. zaplanowano obchody jubileuszu 150-lecia Polskiego Związku Zawodowego Poligrafów – drugiej najstarszej na świecie organizacji związkowej drukarzy. Wyjątkowe wydarzenie, którego współorganizatorem jest Polska Izba Druku, a nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, odbędzie się w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton. W programie przewidziano zarówno serię wystąpień specjalistów, jak i uroczystą galę.

W zaproszeniu zachęcającym do udziału w jubileuszu Polska Izba Druku zaznacza, że podjęła się współorganizacji uroczystości, aby m.in. umocnić i rozszerzyć płaszczyznę dialogu środowisk pracodawców i pracobiorców branży, zdefiniować wspólne dla wszystkich interesariuszy cele współpracy (jeden z najważniejszych to promocja zawodów poligraficznych i doskonalenie systemów kształcenia branżowego), reaktywować tradycję Dnia Drukarza jako święta pracowników firm poligraficzno-konwertingowych oraz stworzyć platformę umożliwiającą zdobywanie dodatkowej wiedzy, gwarantującej pracownikom oraz klientom naszego przemysłu szybki rozwój kariery.

Poniżej wstępna agenda wydarzenia:

1 czerwca (czwartek)

10:00 Rejestracja uczestników

10:45 – 11:00 Kawa powitalna

11:00 – 11:15 Powitanie gości, podziękowania patronowi, partnerom i sponsorom. Omówienie programu uroczystości.

11:15 – 11:30 Wystąpienie przedstawiciela patronatu

11:30 – 12:00 Wystąpienie autorów raportu „Rynek Poligraficzny i Opakowań z Nadrukiem w Polsce” oraz przedstawiciela banku - sytuacja gospodarcza w regionie i w Polsce z uwzględnieniem specyfiki branży. Prezentacja prognoz rozwoju

12:00 – 12:15 Wystąpienie przedstawiciela banku - produkty dla pracowników branży - połączenie działań instytucji finansowej na poziomach korporacyjnym i detalicznym

12:15 – 12:30 Ubezpieczenia dla pracowników i dobrowolne świadczenia pracodawców w zakresie dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej - Firma ubezpieczeniowa

12:30 – 12:45 Dodatkowe świadczenia zdrowotne w ramach pakietów firmowych - Firma ubezpieczeniowa

12:45 – 13:00 Ochrona prawna interesów pracobiorców oraz osób pozostających na samozatrudnieniu - kancelaria prawna

13:00 – 13:45 Lunch

13:45 – 15:15 Główna część Jubileuszu poświęcona historii, teraźniejszości i przyszłości Związku Zawodowego Poligrafów.

Wystąpienie przewodniczącej Związku – Czesławy Sońty

Wystąpienia zaproszonych gości - władze europejskie, państwowe, polskie i zagraniczne centrale związkowe, przedstawiciele pracodawców oraz szkolnictwa wyższego.

15:15 – 15:35 Wykład jubileuszowy

15:35 – 15:45 Przerwa kawowa

15:45 – 16:15 Wystąpienia poświęcone ocenie stanu bieżącego oraz potrzebom rozwoju systemu kształcenia i dokształcania zawodowego - przedstawiciel samorządu gospodarczego wspólnie z przedstawicielem uczelni wyższej

16:15 – 16:30 Wystąpienie firmy specjalizującej się w nauczaniu języków obcych

16:30 – 16:45 Wystąpienie firmy rekrutacyjnej - Zasady budowy ścieżki kariery pracowniczej, potrzeby rynku, tendencje zmian preferencji pracodawców

16:45 – 17:00 Wystąpienie prezentujące perspektywy rozwoju dualnego systemu kształcenia oraz rolę organizacji związkowej, samorządu gospodarczego oraz szkolnictwa w tym procesie - przedstawiciel związku wspólnie z przedstawicielem pracodawców.

17:00 – 17:30 Panel - Inwestycje wspólne w rozwój kapitału ludzkiego, w branży poligraficzno-konwertingowej oraz w sektorach pokrewnych - przedstawiciele związku, drukarzy, konwerterów, dostawców, klientów, szkolnictwa.

17:30 – 17:40 Zakończenie sesji

19:30 – 20:00 Welcome Cocktail

20:00 – Gala 150-lecia Związku Zawodowego Poligrafów

2 czerwca (piątek)

9:30 – 9:40 Otwarcie sesji

9:40 – 11:20 Wystąpienia dostawców branży, zakładów poligraficznych, firm konwertingowych, klientów wskazujące na wiodące kierunki rozwoju technologii, szczególnie pożądane na rynku kwalifikacje zawodowe, możliwości realizacji celów kariery zawodowej w branży i w jej otoczeniu biznesowym. Omówienie inicjatyw organizacji warsztatów. z zakresu kontroli jakości, optymalizacji logistyki i kosztów dla klientów branży

11:20 – 11:30 Przerwa kawowa

11:30 – 12:40 Kontynuacja sesji porannej

12:50 - 13:20 Uroczyste podpisanie Deklaracji Woli Wspierania Rozwoju oraz Promocji Branżowego Systemu Edukacji Zawodowej - Przedstawiciele Związku, Samorządu gospodarczego, Szkolnictwa, Uczelni wyższych, Ministerstwa Edukacji i Nauki.

13:20 – 13:35 Zakończenie jubileuszu i zaproszenie na rok przyszły na Święto Drukarza i Konwertera

13:35 – Lunch

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.